Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki hogy kezdte el az életét...

Ki hogy kezdte el az életét 18 éves kora után? Munka, tanulás, mindkettő? Hogy áltatok saját lábra?

Figyelt kérdés

2010. nov. 18. 23:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Erettsegi utan dolgoztam par honapot folymatosan egy helyen, nagyon szerettem, de aztan elkezdtem az egyetemet, es mivel teljes munkaidom volt, ezert ott kellett hagynom, mert nappali tanrendre felveteliztem. Ezt egy kicsit banom, mert ha levelezore mentem volna, akkor maradhattam volna ott. Jo volt a fizetes, jo a hangulat, diplomas tarsasag, akiktol nagyon sokat tanultam az alatt a par honap alatt, es legfiatalabbkent kerultem oda, de volt elorelepesi lehetoseg...Almaim munkaja volt.

Azota csak neha tudok bevalallni par munkat, mind tipikus diakmunka, szorolapozas altalaban.

A fizetesemet teljes egeszeben leadom a szuleimnek, mert itthon lakom meg, es ez valoszinunem is fog valtozni, amig egyetemre jarok, mert nem tudok egyszerre dolgozni es jol teljesiteni a szakomon. Minden tiszteletem azoke, akiknek megy a ketto egyutt.


Sajat labra allasomat tervezem, de egyelore meg csak havi par ezer forintot tudok elrakni, ami majd a diakhitel torlesztesere megy. Sajnos muszaj volt felvennem csaladi gondok miatt, pedig nem terveztem. Ugyhogy eloszor azt szeretnem visszafizetni, mielott vliagmegvalto otletekbe kezdek.(:


Ennyi. Es te, kerdezo?

2010. nov. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Tinker Bell ***** válasza:

Együtt élek a párommal, hol náluk, hol nálunk, de mindig együtt. Ő dolgozik már én még suliba járok de mellette van egy nagyon jó munkám. Teljesen összeegyeztethető a kettő.


Mi sajnos nem tehetjük meg, azt, hogy a szüleinktől elvárjunk egy lakást, így nem tudom, hogy mikor sikerül sajátba költözni.

Nekem még 2 évem van a suliból, utána szeretnék teljes állásban dolgozni. Talán akkor sikerül a lakás. Aztán pedig jöhetnek a lurkók!


100%-osan meg vagyok elégedve az életemmel. Persze könnyebb lenne egy kicsivel több pénzzel, de tudom, hogy élnek emberek ennél kevesebből is, tehát nem panaszkodom!


21/L

2010. nov. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
18 évesen mentem férjhez.Abban az időben aki nem ment férjhez 20 éves koráig lenézték, azt mondták rá vénlány. Négy év múlva megszültem a kislányomat. Gyes után visszamentem dolgozni. Jogász mellett voltam jegyzőkönyv vezető. Majd gyerek mellett beíratoztam az Újságíró Főiskolára,amit sikeresen elvégeztem. Azóta is ebben a szakmában dolgozom.
2010. nov. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
81%

érettségi után 2 év okj, a lehető leghamarabb kerestem munkát, kezdésnek jót találtam. Arra ügyeltem, hogy az önéletrajzban is jól mutasson és a jövőben előremozdíthasson a szerzett állás, aztán válság, majd elhelyezkedés a szakmámban, ami elsőre nem sikerült, munkakeresés alatt meg körbeírtam az ismerősöknek, hogy tudnak-e valamit, úgyhogy most ennek köszönhetően vagyok a 3. helyen. jól érzem magam, jó a munka, eddig a legjobb állásom, előre fog mozdítani a jövőben is, tudom, hogy miben vagyok jó, mik a képességeim, tudom, hogy milyen munkakörben szeretnék elhelyezkedni a jövőben. Szerencsés vagyok, de még otthon élek, amit nem bánok.


22/L

2010. nov. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
77%
23 éves koromig tanultam, otthon laktam, nem dolgoztam addig csak diák ill. alkalmi melók. Utána lett munkám, irtó sz.ar fizetéssel, esélyem sem volt elkötözni. Most 30 vagyok, 5 éve van olyan munkahelyem, és a férjemnek is, hogy még kb másfél év, és megvesszük álmaink kecóját hitel nélkül. A kocsi is így lett. Nem mentem albérletbe, nem dobálom ki a pénzt fölöslegesen, itthon a rezsi rám eső részét fizetem, egy fillérjébe sem kerülök anyuéknak, de mégis sokkal kevesebbe kerül így mint külön albiban. ( A férjem úgy dolgozik, hogy péntek este jön haza, hétfő reggel indul.)
2010. nov. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
11:52 - Szerencsések vagytok...
2010. nov. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

19 vagyok, esti suliba járok, mellette melózok. szüleimmel élek még, nem várnak el tőlem pénzt h még otthon lakok. szívesen elmennék már itthonról, barátomnak van már lakása csak melója még nincs és ő még nappali sulis is, tehát még 2 évig biztos a fenekünkön maradunk még. kb ennyi...

L*

2010. nov. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
88%
Nem értem miért vannak leszavazva az olyan válaszok, amik arról szólnak, hogy a szülei eltartják!!!!! Savanyú a szőlő valakinek/valakiknek????? Ha nekem lesz gyerekem és sok pénzem, én is addig fogom eltartani őt és SEGÍTENI ŐT, amíg csak tudom, ez szerintem teljesen természetes dolog, ebben semmi rossz sincs a közhiedelemmel ellentétben, miszerint akit sokáig eltartanak a szülei, nem tud megállni a 2 lábán! Ez közel sem igaz!! Engem 25 éves koromig tartottak el (1-2 év kihagyással, amikor volt munkám, akkor nem...). De amikor ilyen-olyan oknál fogva munkanélküli lettem, természetesen szintén adtak segítséget. Úgy gondolom ez a normális.. Vannak olyan szülők is, akik tele vannak lóvéval és semmit sem segítenek a gyerekeiknek, csak nézik, ahogy szenved napi 8 órában 63,000 ft-ért és még a csekkjeit is alig tudja kifizetni... Azt nevezik hányadék szülőnek, nem az olyat kell leszavazni, akinek a szülei segítőkészek!!!!
2012. aug. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Most fogom a 21-et tölteni.. A középsuli alatt koleszban laktam, szüleim segítettek.. Ezek után (hozzáteszem kitünö érettségivel) nem vettek fel sehová.. Elvégeztem egy okj-s szakmát, amivel körülbelül nem megyek semmire. Ezután jött egy hatalmas lehetöség. EVS! Mond valakinek valamit? Magyarul: Európai Önkéntes Szolgálat. Imádtam. N.o-ban töltöttem a fél évemet egy diákcentrumban. A munka és a csapat fantasztikus volt. A "zsebpénz" nem volt sok, de az ellátás és a lakás biztosítva volt. Mindenre jutott amire kellett. A németem pedig sokat fejlödött, emellett a világ minden tájáról ismerösöket szereztem. Jelenleg még mindig N.o-ban tevékenykedem. Tökéletesítem a németem ismét egy program keretében. "Au pair".. Nem annyira fergeteges mint az EVS, de itt is sokat lehet fejlödni, tapasztalni, tanulni.. Úgy gondolom nem elpocsékolt idö.. Hogy-hogyan tovább? Nyitott kérdés... Csak ajánlani tudom, mind a kettöt!! :)
2012. aug. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Gyerekkorom óta sportoltam, így már 15évesen is volt fizetésem. Ebből finanszíroztam magamnak a személyes igényeimet. 2 főiskolát is végeztem levelezőn, mellette ment a sport (napi min. 2 edzés) és a 4-6 órás fix állásom. Később külföldre mentem sportolni profinak, így mikor haza költöztem már nem okozott gondot egy lakás vásárlása.
2012. aug. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!