Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki hogy kezdte el az életét...

Ki hogy kezdte el az életét 18 éves kora után? Munka, tanulás, mindkettő? Hogy áltatok saját lábra?

Figyelt kérdés

2010. nov. 18. 23:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
18 évesen egy barátnőmmel Pestre költöztünk egy faluból. Munkahelyet kerestünk (akkor még nem volt ilyen gázos munkát találni). Majd a barátnőm egy pasihoz költözött (hozzá is ment, gyerekei születtek), én pedig eltartási szerződést kötöttem, és 2 év múlva lett egy kis lakásom. Aztán megtaláltam a munkahelyemen a páromat is, és nekünk is született gyerekünk... Hát dióhéjban kb. így történt.
2010. nov. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a lakásszerzés és a gyerek között elvégeztem egy főiskolát is :)
2010. nov. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Főiskolára mentem (ez eleve tervben volt), de a szüleim nem engedtek dolgozni (szegény családból származnak mindketten, talán azt juttatta eszükbe, ha felmerült, hogy dolgoznék).

22 évesen kezdtem dolgozni sok vita ellenére a suli mellett, de nem nézték jó szemmel egészen a sikeres államvizsgámig, és sok vitánk volt. Ezzel persze megnehezítették a dolgomat tanulás és munka terén is, mert stressz miatt nem tudtam úgy koncentrálni, elköltözéshez meg pénz kell. 26 vagyok, gyűjtök a saját lakásra, és hol van munkám hol nincs.

2010. nov. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyetem, először diákhitelből, most dolgozom mellette. A párommal az egyetemen ismerkedtünk meg, de ő otthagyta. Most ő dolgozik, ha minden igaz, jövőre vesz egy lakást. Nekem így jó, segítjük egymást. De a szüleimre is számíthatok, ha megszorulnok valami miatt.
2010. nov. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
54%
Már elmúltam 18 de még középsuliba járok, a szüleim bérelnek nekem egy lakást, ha leérettségiztem egyetemre megyek, valószínű az alatt is eltartanak majd, tehát még egy jó pár évig csak tanulni fogok. Dolgozni ráérek a diploma után.
2010. nov. 19. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
40%
most vagyok 19, szeptemberben kezdtem az egyetemet Budapesten, a szüleim fizetnek mindent, sulit, albérletet, költőpénzt, én nem dolgozom.
2010. nov. 19. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Sajnos nem találtam meg álmaim középiskoláját elsőre, így lett korban egy kis plusz a többiekhez képest, mivel érettséginek utólag ugrottam neki (először szakmai érettségi nélküli képzésre jelentkeztem).


Megcsináltam, két év szakmai jött. Szüleim támogattak, nem dolgoztam. Jelenleg pályakezdő munkanélküli vagyok lassan öt hónapja.

2010. nov. 19. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
71%

Szüleim, nagyszüleim fizetik a sulimat, szóba sem került, hogy dolgozzak, pedig dolgoznék ha lenne mit és mikor.

Sajnos a szellős órarendem miatt nincs mit csináljak gyakorlatilag 8-8-ig vagyok. Éjjel meg azért nem dolgoznék szívesen.

Ezenkívül még van egy évem, aztán távon szeretnék mesterizni és a páromhoz költözni, mert már meguntam a távkapcsolatot, nagyon hiányzik. Aztán természetesen esküvő, gyerek a továbbiakban. Remélem összejön

2010. nov. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Én még a szüleimnél lakom,de 2 hónapot laktam albiba.érettségi után elkezdtem egy okj-t, azt nem fejeztem be,mert felvételire készültem egy fősulira.Ennek már vagy 7 éve.Még a sulit nem sikerült befejezni(nem jó a nyelvtudásom és az nehezen megy.Na meg dolgozom lassan 3 éve.Van egy párom 2 éve,de még semmi extra.
2010. nov. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Először minden nagyon jó volt.Én 22 évesen költöztem el otthonról.Albérletbe mentünk a párommal.Az első év nagyon jó volt.Volt munkánk, ha félre nem is tudtunk tenni de mindig meg volt mindenünk.Aztán jött ez a rohadt válság.Páromat elbocsájtották az állásából.Majdnem 1 évig nem volt munkája.Aztán talált melót.Akkor jött a másik csapás.Én vesztettem a munkámat.Január óta itthon vagyok.Semmi meló.Kezd elegem lenni az életből.25 éves vagyok van 2 szakmám is, de így se kellek sehova.Milyen élet ez????
2010. nov. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!