Mihez kezdjek magammal? Elég szívás kezd lenni ez a helyzet.
Sziasztok.
Avval a problémával fordulok ide, ami lehet mások számára elintézhető lehet annyival, hogy "csak ennyi a bajod, örüjjé neki...", nekem viszont ez probléma. Így a véleményeteket/segítségeteket kérem.
Úgy érzem, kezdek eléggé mélypontra kerülni. 20 éves vagyok egy mezei érettségivel, főiskolán másodéves, állami szakon, szóval annyira hülye sem lehetek, viszont egyre jobban utálom a szakom. Sajnos nem tudnak a tárgyak lekötni, az más kérdés, hogy az egyes órák minősége is olyan, amilyen, de persze hol nem. Gondolkozom egy jó ideje, hogy váltani kellene akkor, de itt kezdődik a probléma, ami már a felvételi jelentkezéskor is előkerült: fogalmam sincs mi az, ami tényleg érdekel, mihez kezdjek magammal, hova tovább. Mehetnék dolgozni is persze, hogy legyen időm átgondolni mit akarok, de lassan már az utcasepréshez is diploma kell, nyáron is rettentő nehezen találtam egy rendes helyet.
A kérdés tehát: mit tegyek, hova vagy kihez forduljak, hogy legyen végre valami elképzelésem a jövőről? Fejezzem be ezt a sulit, még ha nyögve-nyelve is vagy mit kéne tennem? Mert a papír kell, hiába van túlképzés a diplomásokból, attól még megkövetelik sajnos... Ötletek?
1) Tudom sajnos ezt is, de mégis csak több (szerintem), mint az érettségi. Meg valami csak ragad pluszban is az emberre.
2) Az állami szak azt jelenti, hogy a főiskolai tanulmányaimat az állam finanszírozza és nem kell félévente lecsengetnem 2-300 ezer forintot az iskolának, hogy oda járhassak. A mostani oktatási rendszerben ez úgy néz ki, hogy a maximum ponthatár 480 pont, költésges szakra (ahol fizetni kell a tanulmányokért) kell 200 pont (ami a minimum pont amúgy), államisra meg 410 környékén, amihez le kell tenni legalább 1 emelt érettségit, 1 középfokú nyelvvizsgát és nem árt mindenből 80% fölé érettségizni.
Amúgy meg igen, a pénz némelyest motivál, de a közgazdasági tárgyak nem a szívem csücskei, volt már részem bennük mikro- és makroökonómián, hát ehm... Nem a kedvenceim.
3) Köszi, de a grafológiai vizsgálat most drága játék lenne sajnos. A teszt jó ötlet, én online csináltam párat felvin, de eh...
4) Ez is eszembe jutott, mondjuk mikor én legutóbb ott jártam gimis felvételi előtt, annyit mondtak, jó képességekkel lehetek bármi. Hát kössz... De lehet el kéne menni megint, majd utánanézek.
Én nem vagyok híve az ide-oda ugrálásnak a továbbtanulásban. Amibe belekezdtél, azt ne hagyd ott, kivált, ha nincs is elképzelésed, hogy mit szeretnél helyette. Szerezd meg a diplomát, csak azért, hogy legyen, és azután valami jó kis szakmát, vagy ha van kedved tovább a magasabb tudományokhoz, stb.
Példa: Keresztlányom elvégezte a kulturális antropológia szakot (egyetm, 5 év), aztán kitanulta a műköröm építést. Kérdezed: Akkor minek a sok tanulás. Először is a műveltség miatt. Másodszor, mert nem tudhatod, mikor jön be a lehetőség valami felemelőbbre. Tovább is tanulhatsz még, vagy bármi lehetsz. Ha új szakot kezdesz, egy-két év és megint elmegy a kedved, megint otthagyod, sose végzel el semmit. Nem tanácsolnám jó szívvel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!