Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy közös...

Mit jelent az, hogy közös háztatásban élni és közös a pénz?

Figyelt kérdés
Te rendelkezel a párod(férj,feleség) fizetése, pénze felett? Ha kedved van, vagy valamire kell, kiveszel és kész vagy kérni kell tőle? Ha valamelyiknek több a fizetése,pénze és annak, akinek kevesebb, kell neki valamire (pld tanfolyam) akkor kell neki adni, ha neked kevesebb, akkor kapsz, vagy mindenki addig nyújtózik, amíg a saját takarója ér és nem "nyúlkál" a másik tárcájába? A sajátodénak érzed a társad bevételeit is?
2010. nov. 18. 18:30
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves utolsó,és, mire kérsz?

2010. nov. 18. 19:03
 12/18 anonim ***** válasza:
Ez csak annyit jelent hogy mindkétt fél fizeti a rezsit és mindketten beszálnak a kajába.
2010. nov. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
89%

nálunk mindenkinek megvan a maga fizuja, kb ugyanannyit keresünk.

a számlát közösen fizetjük, nem fillérezve, hanem kerekítve, én adok vagy ő, attól függ, ki megy befizetni, odakészítjük a számlákra valót a pultra.

ha elmegyünk valahova, párom fizet, a kaját vagy én veszem, vagy ha közösen megyünk, ő fizet,


nagyobb dolgokat így is megbeszéljük, de ő kifizette pár hónapja a tanfolyamomat, most én vettem neki valami drágát (majdnem egyhavi fizu) ami nagyon kellett a munkájához, visszakérni nem fogom, de már elkezdte törleszteni, viszont nekem lesz egy nagyobb beruházásom tavasszal, ő majd abba ad bele vagy kifizeti


ha nála van pénz , nálam nincs, ad ( 10-20 ezer Ft körüli összeget), ha nálam van kp és nála nincs, én adok hogy legyen nála ha kell valamire, ennyi, nem bonyolítjuk túl.


de filléreskedni nem szoktunk, hogy ki pontosan mennyit adott. amikor én voltam otthon, elmentem befizetni a számlákat, és nem kértem el az árát, amikor ő megy el befizetni ő sem kéri el utólag a felét.

2010. nov. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
74%
ez nem közös kassza. miért féltek közös kasszán lenni?
2010. nov. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
közös bankszámla. Arra megy minden pénz és arról megy minden kiadás. Van mindkettőnknek kártyája.
2010. nov. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

18:59-es vagyok:

Ami kimaradt a nagybevásárlásból, de ha ruha, cipő, piperholni, egyéb kell, zokszó nélkül, arra is.Nálunk egyébként ő hordja a "nadrágot" a kapcsiban, én raffináltkodom.

:)

2010. nov. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
mi is közös kasszán vagyunk. az én fizum jön meg előbb, bevásárolunk egész hónapra, már csak a napi szükségletek maradnak. az övéből pedig megy a rezsi, a hitel stb- stb. van egy kis félretett pénzem, de abból mindig csak közös célra költöttem, magam miatt sosem vettem elő.
2010. nov. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Utolsóval eggyet értek mi is így vagyunk ami meg marad a fizinkből betesszük a szekrénybe,ha kell benyúlunk.nem csinálunk vitát semmiből nem költjük hülyeségekre .hálistennek nincs is semmi baj.
2010. nov. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!