Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy közös...

Mit jelent az, hogy közös háztatásban élni és közös a pénz?

Figyelt kérdés
Te rendelkezel a párod(férj,feleség) fizetése, pénze felett? Ha kedved van, vagy valamire kell, kiveszel és kész vagy kérni kell tőle? Ha valamelyiknek több a fizetése,pénze és annak, akinek kevesebb, kell neki valamire (pld tanfolyam) akkor kell neki adni, ha neked kevesebb, akkor kapsz, vagy mindenki addig nyújtózik, amíg a saját takarója ér és nem "nyúlkál" a másik tárcájába? A sajátodénak érzed a társad bevételeit is?
2010. nov. 18. 18:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%
A férjem fizuját levesszük a számláról. befizetjük a csekkeket,bevásárolunk, és úgy alapvetően ebből élünk. Az én fizetésemhez ha csillagok jönnek le az égből akkor sem nyúlunk, egy fillért sem, annak meg kell maradni. Félreértés ne essék, nem magamnak tartogatom, ez mind a lekötött betétbe megy.
2010. nov. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
78%
szerintem ez kozos megeggyezesen mulik, mert fugg attol is, hogy ki mennyit keres, de ha az egyik keveset, a masik tobbet, akkor is osszeteszik es egyforman koltekeznek a kozosbol.
2010. nov. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%
Hát igen...a közös kassza ha nem is azt jelenti, hogy rendelkezel a párod fizetése felett, de mint a nevében is benne van, közös. Közösen álljátok a számlákat, a kaját, a nyaralást. Ritka az, hogy két ember tök egyformán keressen, ezért előfordul, hogy ha Neked van több, akkor a Te fizetésedből álljátok pl a tanfolyam egy részét, ilyesmi..az már egy más dolog, hogy én pl nem nyúlkálok a párom tárcájában és kérdezés nélkül ő sem nyúl az enyémbe. De ez csupán azért van, hogy ne legyen "meglepetés", amikor a boltban fizetni kell..
2010. nov. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
66%

dehogyis! pofám nem lenne lenyúlni a párom pénzét! azért ő dolgozott meg !

nálunk ez úgy néz ki, hogy mivel enyém a lakás, én fizetem a rezsit, és a kisebb javításokat, ha szükségesek.

a párom fizeti a kaját, és a többi háztartáshoz szükséges cuccot (tisztítószer, sampon, stb)

ez kb 50-50e ft minden hónapban.


ha a saját hülyeségeimre kell pénzt, azt előteremtem én, nem kérek tőle ruhára, egyéb más dolgokra.


igaz, neki több a fizetése, és ha úgy alakulna, hogy valami váratlan gáz van (elromlik vmi gép, vagy nagy számla jön) akkor belead, de nem dobja be a közösbe az összeset.

mindkettőnknek van megtakarítsa, amit a leendő gyermekünknek teszünk félre.


a közös kasszának eddig csak hátrányát láttam, sztem nálunk sem működne.

2010. nov. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

A közös annyit jelent, hogy az összes pénzt (mindkét fél jövedelme) közösen használják: képzeletben beteszik egy dobozba, a közös költségelet (rezsi, kaja, lakbér, kölcsöntörlesztés stb) ebböl fizetik ki, függetlenül attól, hogy kinek van több vagy kevesebb fizetése. Normális esetben nagyobb vásárlásokat elöször megbeszélik és közösen döntenek, hogy szükséges-e megvenni azt a valamit.

A legtöbb esetben mindenkinek van valamennyi "zsebpénze", amit a saját kedvtelésére költ, megbeszélés nélkül.

Ez CSAK akkor müködik, ha mindkét ember becsületes, ha az egyik ész nélkül költekezik, akkor mire észbe kapnak, már nincs pénz a kasszában.

2010. nov. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
78%
Ez úgy működik, hogy mondjuk elsején megkapjátok a fizut mindketten. Leültök az asztal mellé. Elkezdtek osztani-szorozni: 40.000.- kaja, 30.000.- üzemanyag, 10.000.- bérlet, 60.000.- rezsi, 50.000.- lakáshitel. A végén marad úgy 50.000.- élni. Ebből spórolni is szoktak a nyaralásra, téli tüzelőre, szülinapi, névnapi ajándékokra, ruhára.
2010. nov. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Egy jó kapcsolatban természetes,hogy a pénz is közös. (váláskor is így ítél a Bíróság).

Rendes háztartásban megbeszélik,hogy mennyi kell rezsire,háztartásra havonta,és azt félreteszik fizetéskor. A többi pénzt pedig bankba teszik. Ha valami nagyobb kiadás merül fel,azt közösen megbeszélik előbb,és csak azután veszik meg.

Nálunk mindkettőnknél van megegyezés alapján egy kisebb összeg,amit a saját kiadásainkra költünk.

2010. nov. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ebből volt kétfélém is. A jelenlegi teljesen OK, "bedobjuk" a közösbe, és a kiadásokat is megbeszéljük. Nem azért szólunk, ha a borítékba nyúlunk, mert kell, hanem mert így a normális és a korrekt. (Pláne mostanában, amikor viszonylag könnyen ürül ki az a boríték.) A párom is keres pénzt, és én is. Nincs az sem, hogy ki többet és ki kevesebbet, mert ő fix fizetésért dolgozik, én meg project jelleggel. Mondjuk 1 éve még én jöttem volna ki győztesen a pontversenyből, ha viszont az elmúlt 1 évet nézzük, akkor nem. Ez egy ilyen foci. :)

Ez szépen lassan alakult ki, ahogy egyre közeledtünk.


A másik, az előző hosszú kapcsolatom mondjuk fogalmazzunk úgy, hogy izgalmasabb volt. Egyszer csak elém állt a csaj (0 bevétellel), hogy akkor ugye közös kasszán vagyunk mostantól? És mire megtanítottam neki, hogy a pénz nem csodálatos módon belevarázsolódik a bögrébe, és főleg: egy vállalkozás bemenetén megjelenő pénzösszeg közel nem költhető el úgy, mint egy fizetés... Tény, hogy ő is megbeszélt velem mindent, csak baromi szuggesztív volt, gyakorlatilag bármennyi pénzt el tudott így költe(t)ni (velem). (Tulajdonképpen erre ment rá az a kapcsolat, vagy legalábbis igen erőteljesen szempont volt abban, hogy befejezzem.)

2010. nov. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
75%
mi közös számlán tartjuk a pénzt, és minden kiadást megbeszélünk. mivel a hétközbeni és hétvégi bevásárlásokat együtt csináljuk, ezért nincs meglepetés belőle. a számlák is a közös számláról mennek. az ebédet kajajegyből álljuk, ahhoz nem kell pénz. minden egyéb kiadást (legyen az csak ezer ft is), egyeztetünk.
2010. nov. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nálunk az én fizumból adjuk fel a szlák negyedét ( mert pont arra elég), a pároméból a háromnegyedét.A további költségeket ő állja, nála van a kp, abból ad nekem, ha kérek.
2010. nov. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!