Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szülő (k) ilyenkor tudják...

A szülő (k) ilyenkor tudják hova engedi (k) el a gyereket?

Figyelt kérdés

Ezt úgy értem hogy,mikor a gyereket legyen az 15 vagy 12 éves elengedi bulizni.Akkor a szülő tisztába van azzal hogy akkor a gyereke iszik netán cigizik?

Ma már szinte alig van kivétel aki úgy megy el bulizni hogy nem iszik alkoholt,nem cigizik,nem dohányzik.

15 éves lány vagyok.A szüleim sok mindent megengednek.De nem szoktam eljárni bulizni biztos hogyha arról lenne szó nem is engednének.Az osztályban van 3-4 olyan ember aki ilyen nagy parti arc.Azon csodálkozom hogy akkor most a szülők elengedik a gyerekeket inni.Pénzt adnak a belépőre,az alkoholra,dohányra?


2010. nov. 17. 14:55
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Én konkréten tényleg nem szeretnék eljárni bulizni nem arról van szó hogy a szüleim nem engednek.Ha arról lenne szó én is tudnék a szülőknek hazugságokat mondani hogy barátnőnél alszok elenged,pénzt viszont kapok tőlük ha kell valamire.Sőt nem egyszer cigiztem,nem egyszer ittam barátnőkkel nyáron,hétvégén délután vizipipa egy kis bor/pezsgő vagy energia ital mellett.Nekem konkrétan volt egy családtagom aki rákba hallt meg,ezért nem szeretek dohányozni.Olyan rokonom is van aki iszik és mikor piás nem szeretem egyszerűen gyűlölöm.


De pl.: nem tudom hallottátok e vagy olvastátok e neten a kecskeméti fősulis tragédiát a 20 éves srác mikor belefulladt a saját hányásába.Tesóm is ugyan abba a koleszba lakik.Sajnálom a srácot és részvétem a szüleinek és hozzá tartozóinak.

De ha már a korombeli fiatalok isznak.Akkor mi lesz velük 20 évesen? :S Ez mélyen elszomorít.

És nem egy ismerősömet ismerek akik úgy kezdték hogy hétvégi bulik,kis házibuli,garázsbuli.Aztán most meg füves cigi,speed.

Persze mindig vannak kivételek.Akik nem isznak annyira és tudják hol a határ.És vannak azok is akiket nem engednek el.És vannak szintén olyanok is akik nem is akarnak menni,mert nem érdekli őket vagy mert más oka van.

De a szülők ilyenkor?:S Naivak? Nem azt mondom hogy zárják be őket egy szobába és utána ne engedjék őket sehova.Egyáltalán nem erről van szó.

2010. nov. 17. 18:33
 22/26 anonim ***** válasza:

Régen is ugyanígy eljártak bulizni,csak nem volt ennyire "köztudott" nem volt internet ugyebár stb stb.És mégis normális emberek lettek(persze van kivétel).


Ha minden fiatal aki iszik,felnőttkorában alkoholista munkanélküli tróger lenne akkor már összeomlott volna az ország.

2010. nov. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

16-18 évesen engem csak nyáron engedett el anyukám, de akkor bárhová, sztem sejtette, hogy nem babazsúrra megyek, volt pia, cigi, néha egy kis mariska is.

persze tanév közben max hétvégén, és azt is ritkábban.


nem lettem se drogos, se alkesz.

az tény, h bagózok, de nem napi 2 dobozzal, inkább csak félllel.


hogy a saját gyerekemet mikor és hova engedem el? nehéz kérdés, hiszen kb 20 év múlva lesz majd olyan korban, hogy ez téma legyen (még nincs, majd 5 év múlva szeretnék) azt hiszem, onnantól, hogy gimnazista lesz, azért nem szeretném, ha hétvégente és nyáron ott üljön mellettem, és poshadjon a szobájában. pláne, ha lesz egy olyan baráti köre, akikről tudom, hogy hajnalban nem a detoxba kell majd érte mennem.

nyugodtan ihat majd sört, bort (rövidet 18 alatt inkább ne)

akár még a bagót is kipróbálhatja, de nem lennék boldog, ha rászokna.

és igen, mint ahogy nekem is, lesz zsebpénze, azt majd beosztja arra, amire akarja, azon felül biztosan nem adok neki semmi más szórakozásra, hülyeségre.

2010. nov. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Kérdező:


Mint írtam, ittam én, nem is kicsit, buliztam, nem keveset, füvet is kipróbáltam, nem egyszer, pasiztam, mégis ember lett belőlem, pedig már elmúltam 20. Normális életet élek, tanulok, építem a karrierem, ezerrel azon vagyok hogy a saját lábamra álljak és megteremtsem az önálló életemet. Nagyobb gáz lenne ha csak most csöppennék bele a szabadságba, és csak most kezdeném el kiélni magamat, amikor vészesen ketyeg az óra, hogy a saját lábamra kell állnom... A tinik ilyenek, mennek bele a nagyvilágba, fejjel a falnak, majd kinövik. Az élettapasztalatot nem lehet mással pótolni. Megvan ennek is a haszna.


22/L

2010. nov. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Ja és anyámék nem naivak voltak, egyszerűen egy idő múlva már nem tudtak mit csinálni, egy ideig a pénzzel fenyegettek, aztán miután már elhúztam dolgozni és nem voltam a pénzükre szorulva, akkor azzal hogy kizártak otthonról ha nem jöttem haza időben, azzal se értek semmit, átmentem barátomhoz és ott aludtam:) Szóval azért nem 100%osan a szülők hibája, ha fejre álltak volna, akkor se tudtak volna mivel otthon tartani.
2010. nov. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Szerintem igen nagy %-ban a szülőn múlik, hogy a gyereke milyen társasággal, hogyan szórakozik tizenéves korában. Az egyik felét egyáltalán nem érdekli, mi van a gyerekkel: pénzeli, aztán azzal meg van oldva a nevelés. Ők azok, akik gyakran kerülnek olyan társaságba, ami húzza őket lefelé..

A szülők másik felének viszont semmi oka az aggodalomra. Ha a gyerekedet pici kora óta úgy neveled, hogy legyen felelősségtudata és helyes értékrendje, akkor meg fogja válogatni, hogy kivel áll össze, és miben vesz részt. Ők általában tudják, hol a határ, annyit isznak, amennyit kívánnak, és nem az eszméletvesztésig, és ha kipróbálják a füvet vagy egyebet, akkor sem szalad el velük a ló.

Nyilván az első típus az, aki pénzzel teletömött zsebekkel érkezik a szórakozóhelyre, és az árokparton részegen tölti el az éjszakát. Én nem most voltam tini (most 26 vagyok) de én pl sosem kaptam pénzt belépőre vagy akármire: megdolgoztam érte. 15-16 évesen már lehet munkát vállalni nyáron, ha az embernek extra igényei vannak.. És a megkeresett pénzemet ki is akartam élveznixD Szóval nem szórtam azért olyan könnyen..

Persze hogy 12-13 évesen honnan szerez pénzt gyerek fűre pl.. arról inkább nem is elmélkedek.

Én 15 évesen kezdtem el buliba járni, addigra sikerült olyan embereket magam köré gyűjteni, akik hasonlóan gondolkodtak hozzám. A választásomat talán igazolja, hogy most is ugyanaz a társaság vesz körülxD Nagyobb részük nem dohányos, fű meg hasonlók nem igazán akadnak köreinkben, iszogatni szoktunk most is, régen is. Meg kell hogy mondjam, mindannyiukból remek ember lett..

Egy normális baráti körben pedig ha egyik-másik tag mégis kicsit jobban elengedi magát, attól még a többi elég világosan tud gondolkodni ahhoz, hogy vigyázzon rá. Így nem történhet meg pl az, hogy valaki belefulladjon a saját hányásába:S Szerencsétlen srác..

2010. nov. 18. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!