Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szülő (k) ilyenkor tudják...

A szülő (k) ilyenkor tudják hova engedi (k) el a gyereket?

Figyelt kérdés

Ezt úgy értem hogy,mikor a gyereket legyen az 15 vagy 12 éves elengedi bulizni.Akkor a szülő tisztába van azzal hogy akkor a gyereke iszik netán cigizik?

Ma már szinte alig van kivétel aki úgy megy el bulizni hogy nem iszik alkoholt,nem cigizik,nem dohányzik.

15 éves lány vagyok.A szüleim sok mindent megengednek.De nem szoktam eljárni bulizni biztos hogyha arról lenne szó nem is engednének.Az osztályban van 3-4 olyan ember aki ilyen nagy parti arc.Azon csodálkozom hogy akkor most a szülők elengedik a gyerekeket inni.Pénzt adnak a belépőre,az alkoholra,dohányra?


2010. nov. 17. 14:55
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szoktak adni általában pénzt,hogy ha elmegyek akkor veszek 1-2 sört aztán én azzal el is vagyok.Nem is rúgok be tőle csak eliszogatok a többiekkel.Cigizek is sajnos rászoktam,de ez van,a nyári munkám fizetéséből fizetem a cigimet. :D Nyári szünetben durván ittunk,minden nap talajrészegségig,azóta azzal felhagytunk,most pihenőt tartunk :D.

Amúgy 15:01-nek igaza van,sokan irigykednek :P


16/F

2010. nov. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
68%

A drága szülők túl engedékenyek, és hiszékenyek. Tisztelet a kivételnek. Engem szerintem el se engednének ilyen helyre, bár nem is mennék, az biztos!!!

Az meg megint más dolog, hogy elmegyek a barátnőmhöz, vagy sétálunk a városban!

13/L

2010. nov. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Én is cigiztem, ittam is, jártam el bulizni rendesen, volt egy pár pasim (nem egyéjszakások, nem voltam ku*va), sőt még a füveztem is kb 5 alkalommal (jujj) mégis ember lett belőlem... Nem értem miért baj hogy a fiatalok szórakozni járnak. 100 évvel ezelőtt is ugyanugy szórakozni jártak, a most 60 éves anyám még a füvet is kipróbálta fiatalkorában. Engem próbáltak megfékezni anyámék, de egy kamaszt nem lehet.

Egyébként azóta majdnem kitűnőre leérettségiztem (bulizás mellett), a cigiről leszoktam, inni se iszok már, max havonta 1-2 sört, és a vőlegényemmel élek. Nem lett belőlem se alkoholista, se drogos...Ellenben nagyon sokat tapasztaltam az életből, és néha meghökkenek azoknak a velem egykorúaknak az iszonyatos naivitásán, akik anyuka szoknyája mellett ültek. Itt vannak, felnőtt emberek, és rácsodálkoznak a nagyvilágra, gőzük sincs a dolgokról.

2010. nov. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
70%
Vannak még naiv szülők, akik azt hiszik, az ő gyerekük szent, nem olyan, mint a többi. Sok sztorit lehet hallani, hogy a kislány "a barátnőjénél alszik", de valójában a kocsmában fetreng részegen. A normális szülők nem engedik ki éjszakára a tizenéves gyereket. Egy fejlődésben lévő gyereknek éjszaka otthon az ágyban a helye, nem szórakozóhelyeken. Az enyémekkel úgy vagyok, hogy amíg fiatalkorúak és én felelek értük, addig nincs éjszakai élet, legfeljebb néha-néha, ha bebizonyítják, hogy lehet bízni bennük. 18 éves koruk után pedig már nem tiltok semmit, joguk van tönkretenni magukat alkohollal, cigivel meg bármivel. Persze nem örülnék neki, ha ezt tennék, de nem tilthatom.
2010. nov. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
59%

15:01 miért kell őt leb*szni?:D


Egyébként meg, hogy ne legyen off :)

Kedves kérdező..15 leszek/L én sem járok bulizni,de nem is nagyon érdekel, és büszke vagyok rá ^^

..jah és én is kíváncsi lennék arra, h milyen szülő is az :D, de én úgy vagyok ezzel, hogy ha már 12-15 évesen bulizni jár akkor mi lesz ha felnő?!

2010. nov. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
79%

15:01 vagyok


ha tényleg olyan szuper aranyos kislány lenne aki szeret otthon lenni, és ELÉGEDETT a srosával (azzal is, h nem engedik bulizni), akkor nem itt károgna és fújolna, és nem az előítéleteiről próbálna meggyőzni másokat.


menjetek ki nyáron a Gödörbe vagy Zöld Pardonhoz, az tele van 12-15 évesekkel. Oké, vannak ott durván szétlőtt meg részeg gyerekek is, olyan 200-ból 1, de a többi elvan, nem tartom őket ilyen ellenszenvesnek, mint a kérdező... persze, rémesen ízléstelenül vannak felöltözve, és látszik, hogy próbálják a nagymenőt adni, de szerintem ez a tűrhetőség határain belül van. :))

2010. nov. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem meg sok szülő képmutató. Az életre akarják nevelni a gyereket, közben meg burokban tartják, elég vicces. Persze próbálják megóvni amitől lehet, ez egyértelmű. De a világ nem szentekből áll. Igenis vannak alkoholisták, vannak ribancok akik az árokparton fetrengenek a lehányt ruhájukban, vannak drogosok stb. És ez így is lesz. Meg lehet tanítani a gyereknek, h. ő ne legyen ilyen, de akkor is látnia kell. Ez is része annak, h. felnőtté válik, bár lehet h. ezt most sokan hülyeségnek tartják. A normálisabbja majd levonja belőle a következtetést, h. ő miért ne legyen ilyen. Normálisan is lehet bulizni. Én is cigiztem már és én is voltam becsípve, kipróbáltam egyik sem tetszett, felhagytam vele. Bulizni továbbra is járok, alkoholt is iszom, de tudom hol a határ. Én azt mondom próbálja ki mindenki, és ha egy csepp esze is van, ő is meg tudja húzni a határt.

Egyébként nem az érintett korosztály 20/L

2010. nov. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
74%

ezt nem értem. miért lennének irigyek:O?

a fekete/szürke elromlott tüdőkre? vagy a májakra amik a pia miatt már kész vannak?vagy esetleg a szagotokra?(tisztelet a kivételnek) mert én ezt nem nevezném irigységnek hanem inkább észnek...

engem is kínáltak már rengetegszer cigivel és amikor szívesen szívtam volna akkor is nemet mondtam..

és a tesóm példájára gondoltam. Ő is csak 1-2 aztán miden nap aztán jöttek a heti 2 doboz vagy még annál is több..és ma már nem bír leszokni pedig még csak 16 éves.

2010. nov. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
15. 18: majdnem egyet is értenék Veled, csak abban nem, hogy Te meg a másik véglet vagy. Miért kell előítéletesen viszonyulni a nem bulizósokhoz? Ha elvárod, hogy Veled szemben ne ítélkezzenek, Te se tedd. Én pl. 15 éves koromtól buliztam, de a 18 előttiek nagy része inkább ártott.
2010. nov. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Azt a nevelési módszert ítélem el, ahol a gyereket a négy fal közé zárják, és nem engedik élni, nem azokat a fiatalokat, akik szimplán nem szeretnek bulizni.
2010. nov. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!