Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kezdjek új életet? Mit...

Hogy kezdjek új életet? Mit kéne tennem? Már nincs több ötletem.

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok. Az életem eddig a nagy semmiből állt. De tényleg, csak sodródom az eseményekkel. Tulajdonképpen az álmaimban élek:(

Vannak"barátaim", de igazából nem tudom eldönteni, h ők téyleg a barátaim-e:S Barátom még nem volt.

Kiskorom óta magányosnak, frusztráltnak érzem magam, nem tudok lazítani, nem tudom elengedni magam.

15 éves koromban úgy döntöttem kollégista leszek, elmentem egy olyan suliba tanulni, amit igazán nem is akartam. Vagyis egyetlen dolgo miatt szerettem vna, egy srác miatt, akibe szerelmes voltam már jó ideje. Am fiúk terén ez vagyok én, ha megszeretek egy fiút, de én nem kellek neki, attól független még képes vagyo őt évekig szeretni:(

Szval a lényeg, a gimis éveimet már elcsesztem, de ég van másfélévem a suliból(nem buktam csak 5 éves gimibe mentem).

De utána szeretnék új életet kezdeni, és már most el szeretném kezdeni építni az alapjait. A sulit nem hagyom ott, már csak elvből sem, hisz ha ezt végig csinálom, akk bármire képes vagyok.Ne írjátok, h keressek hobbyt, mert a kolesz nagyon szigorú, az iskola nehéz, nincs idő rá. Amennyit lehet járok társaságba, de ez kb havi egyszeri bulit jelent. A csaádomra nem számíthatok, tudom szeretnek meg minden, de soha nem értettek meg. Nehéz eset vagyok, de itt az idő, valamit muszáj tennem, mert néha már úgy érzem, h semmi értelme az életemnek.


2010. nov. 17. 13:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Jah és a 20F voltam:)
2010. nov. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Én is éreztem magam így, amikor ennyi idős voltam mint most te. Eléggé sötéten látod a világot, de hidd el, ahogy megérted a dolgokat, és belenősz a világa, annál jobban elfelejted ezeket a "kis" gondokat, amik most vannak neked. Hidd el, másoknak ennél nagyobb problémáik vannak. Neked ott a családod, aki biztosan támogat, ha bajba kerülnél. Hiába írod, hogy "ők nem értenek meg". Szerintem biztosan melletted állnának. Csak próbáld meg ezeken a dolgokon túltenni magad, elsiklani felettük, mert az igazi élet az sokkal nehezebb, és keményebb... Sok sikert!!
2010. nov. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
ultizz sokat! a zsuga segít ;-)
2010. nov. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Van testvérem, de rá sem számíthatok, nagyszülők már nem élnek. A családom elégé szétesett, nem számíthatok rájuk, ha rám illik az önzőség, akk rájuk is.

Az osztályban az egyik legjobb tanuló vagyok, minden tárgyból megvan a min4-es.

De pl szívesen táncolnék, de semmi ritmus érzékem, vagy szívesen modellkednék. Szeretem a matekot és a nyelveket, de mindegyikből jó vagyok, de nem akarok a legjobb lenni, mert akk azért utálnának+lusta vagyok:S

A fiúk trerén lehet , h vannak elvárásaim:/ de az mindenkinek van, nem??

És nem szeretném behülyíteni azokat a srácokat, akinek tetszem.

Vmit ki kell találnom, szabadulni akarok, gondolkodtam, h külföldre költözzek majd a suli után. egyedül, új életet kezdeni

2010. nov. 17. 14:25
 15/20 A kérdező kommentje:
nem tudom, h hányadik válaszoló írta, h csak az értheti meg, h vannak rosszabb helyzetben lévők, akik már foglalkoztak velük. Nos , én egy évig foglalkoztam 3 kislánnyal egy nevelőotthonben, de sajnos ezt nem lehetett folytatni.
2010. nov. 17. 14:28
 16/20 anonim ***** válasza:

Tudod mit? Taníts engem angol nyelvre..Ez aztán a kihívás lesz számodra,mert nagyon nem tudok nyelvet tanulni.Ha ezt elérted akkor mindenre képes leszel..Egy kicsit olyan érzésed lesz mint a dokinak a My FAir lady-ben.(ráadásul én kint is élek Angliában)

De viccet félretéve.Miért nem kötöd le magad tényleg avval,hogy segítsz másoknak? Írtad,hogy jó tanuló vagy.Akkor korrepetálj,vagy vállalj kisebbeket nyelvoktatásra, vagy készítsd fel pár diákot 1-2 tantárgyra..A sikerélmény neked is meglesz,és másokon is segíthetsz.Nem beszélve arról,hogy egy ilyen helyzetben akár igaz barátságok is szövődhetnek..

Nem csak ülni,és arról sírni,hogy milyen pocsék,meg jaj így jaj úgy..Ha másképp akarsz élni tenned is kell érte..

2010. nov. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Még valamit.Ismered a mondást!

A boldogságot és a sikert nem adják ingyen!

38/N

2010. nov. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
kb velem is hasonló, annyiban térek el hogy életemben 1x buliztam és tanulok keményen, de szarok a jegyeim :) most kitűztem célnak hogy megtanulok értelmesen angolul , de minél többet tanulok annál sz*rabbul megy. no mind1. 17/F
2010. nov. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Szerintem a hozzáállásodon kéne változtatnod. Mi az, hogy azért nem tanulsz jobban meg egy nyelvet, mert akkor utálnának?! Elsősorban magaddal kell törődnöd! Minél jobb vagy mindenben, annál nyitottabbá válik számodra a világ, annál több pontod lesz a felvételin, annál több bizonyítványod lesz, annál több tudást fogsz birtokolni. Nem szabad elpazarolni a tehetséged, ki kell használni! Majd a sok hülye, amíg te művelt, nyelveket beszélő, dolgozó ember leszel, gyűlölködik a híd alatt, de neked jó lesz és ez számít.


Lásd magadban a szépet és a jót, jutalmazd meg magad egy csokival, egy tollal, egy bármivel, ha sikerül elérned valamit, még akkor is, ha csak apró sikert.


El kellene döntened, hogy akarsz-e barátokat. Nekem sincsen sok barátom, aki van, azzal is csak suliban találkozom, viszont jelenleg nem igénylem a társaságot. Ha szükséged van barátokra, próbálj ismerkedni!

2010. nov. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ha nem írtad volna, hogy hány éves vagy, akkor is könnyű lett volna rájönni a korodra, annyira tipikus kamaszkori problémáid vannak, s főként a megfogalmazásod kamaszos. De ez nem kritika, hanem jó! Jó, mert könnyebb tanácsot adni:

a helyedben én első körben kiüríteném a fejem és a lelkem, s nekiállnék fogódzókat találni az önismeretem fejlesztéséhez. Az utóbbi időben egyre felkapottabb lélektani témájú könyveket kiadni és olvasni. Mit gondolsz, segítene neked, ha bemennél egy könyvesboltba vagy könyvtárba és körülnéznél a pszicho-polcon?

Szándékosan nem akarok konkrét könyvet ajánlani, mert te tudod csak kiválasztani a polcról, hogy mire is van szükséged. Nem kell betűről betűre bevésni őket, de számos jó ötletet és magyarázatot kaphatsz.

Szóval, fel a fejjel, és igen, a célt kell meghatározni, ami köré szerveződhet az élet. Ahhoz azonban, hogy a számunkra megfelelő célt tudjuk kitűzni, ismernünk kell valamennyire magunkat. Don't panic! :D

2010. nov. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!