Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Azt a leckét kaptuk etika...

Azt a leckét kaptuk etika órán hogy írjunk fogalmazást kettő témában de semmi ötletem sincs hogy kezdjek hozzá. Segítene valaki?

Figyelt kérdés

kettő kérdést attak meg : 1. milyennek látod egy mozgássérült életét?

2. miért isznak alkoholt az emberek?


2009. nov. 27. 14:55
 1/10 anonim ***** válasza:
hányadikos vagy?
2009. nov. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
mért? 7-es
2009. nov. 27. 15:11
 3/10 A kérdező kommentje:
ez mért lényeges hogy 7-es vagyok?
2009. nov. 27. 15:14
 4/10 anonim ***** válasza:

mert nem értettem, miért nem érted a kérdést...


1. milyennek látod egy mozgássérült életét. Csukd be a szemed, és képzeld el, hogy milyen lenne az életed, ha a lábad vagy a kezed nem tudnád használni. Mire lenne ez befolyással? Miben akadályozna? Gondolhatsz itt a munkahelykeresésre, a közlekedésre, a gyereknevelésre stb. Gondolhatsz az örömökre is. Én úgy látom, hogy a mozgássérült emberek sok emberrel vannak körülvéve. Képzeld el, hogy milyen jó, ha mindig van mellett valaki, akire számíthatsz. Aztán írhatsz arról is, hogy milyen lehet, ha valaki kiközösít csak azért, mert a tested más, és ezért megismerni sem hajlandó téged. És írhatsz arról is, hogy ha van mozgássérült barátod vagy ismerősöd, miért szereted őt, mit szeretsz benne, amikor együtt vagytok, mit csináltok, miről beszélgettek.


2. kérdés: írhatsz arról, hogy sok ember boldogtalanul él, és sajnos, ahelyett, hogy megpróbálná megoldani a problémáit, inkább elbódítja magát, hogy ne kelljen a sok szomorúságára gondolnia. Írhatsz arról is, hogy mitől lehetnek ma boldogtalanok az emberek. Aztán írhatsz arról, hogy ha valaki alkoholista, akkor az milyen további problémákhoz vezet a családjában, hogy az alkoholista szülők hogyan bánnak a gyerekeikkel stb.

2009. nov. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi... de amit írtál az majdnem olyan mint az életem... a másodikra is köszönöm hogy írtál így már van vmi fogalmam mit írjak... még 1xköszi
2009. nov. 27. 16:07
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

igazán nincs mit.


két nagy különbség azért van: a mozgássérültek képesek boldogok lenni és másokat maguk körül boldoggá tenni, míg az alkohol, ha lassan is, de mindent elpusztít maga körül.

2009. nov. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
a második nem hasonlít az életemre csak az első...
2009. nov. 27. 16:42
 8/10 A kérdező kommentje:
és én nem csak boldoggá teszek másokat han
2009. nov. 27. 16:44
 9/10 A kérdező kommentje:
em bolonddá is... :D am naon köszi
2009. nov. 27. 16:46
 10/10 anonim ***** válasza:

na, jól van, nincs mit :)

persze, az alkoholnál lehet írni a függőségről is. ugyanilyen gonosz a netfüggőség, a kávé-, a drog-, a tévéfüggőség is ;)

én is "fogyatékkal élőnek" minősülök, mert cukorbeteg vagyok. néha elnézem néhány elmebeteg munkatársam, és akkor arra gondolok: inkább legyen ilyen testi hibám, mint némelyeknek a rossz természete, idegállapota.

2009. nov. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!