Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kezdjek új életet? Mit...

Hogy kezdjek új életet? Mit kéne tennem? Már nincs több ötletem.

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok. Az életem eddig a nagy semmiből állt. De tényleg, csak sodródom az eseményekkel. Tulajdonképpen az álmaimban élek:(

Vannak"barátaim", de igazából nem tudom eldönteni, h ők téyleg a barátaim-e:S Barátom még nem volt.

Kiskorom óta magányosnak, frusztráltnak érzem magam, nem tudok lazítani, nem tudom elengedni magam.

15 éves koromban úgy döntöttem kollégista leszek, elmentem egy olyan suliba tanulni, amit igazán nem is akartam. Vagyis egyetlen dolgo miatt szerettem vna, egy srác miatt, akibe szerelmes voltam már jó ideje. Am fiúk terén ez vagyok én, ha megszeretek egy fiút, de én nem kellek neki, attól független még képes vagyo őt évekig szeretni:(

Szval a lényeg, a gimis éveimet már elcsesztem, de ég van másfélévem a suliból(nem buktam csak 5 éves gimibe mentem).

De utána szeretnék új életet kezdeni, és már most el szeretném kezdeni építni az alapjait. A sulit nem hagyom ott, már csak elvből sem, hisz ha ezt végig csinálom, akk bármire képes vagyok.Ne írjátok, h keressek hobbyt, mert a kolesz nagyon szigorú, az iskola nehéz, nincs idő rá. Amennyit lehet járok társaságba, de ez kb havi egyszeri bulit jelent. A csaádomra nem számíthatok, tudom szeretnek meg minden, de soha nem értettek meg. Nehéz eset vagyok, de itt az idő, valamit muszáj tennem, mert néha már úgy érzem, h semmi értelme az életemnek.


2010. nov. 17. 13:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
51%

Kezdetnek például: ne rinyálj!

Legalább az elhatározás már megvan!

Gondolj bele, másnak százszor rosszabb lehet, mint neked!

Ez hátha erőt ad!

2010. nov. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, h másnak százszor is rosszabb lehet az élete. Mindig erre gondolok, ilyenkor érzem szánalmasnak magam.

Nem akarok rinyálni, nem akarok érzékeny lenni, nem akarok hisztis vagyönző lenni. Deha 18 évig így éltem???

2010. nov. 17. 14:04
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

sajnálom ha kicsit ömm.. nem kedvesnek hangzik,de te nem vagy egy kicsit önző??

valakinek semmije nincs,ne írd,hogy semmi értelme az életednek.Tulajdonképpen csak annyi a bajod,hogy miközben mindened meg van,belül magányos vagy és nem találod a helyed.Mégis mihez értesz?Nincsenek álmaid?

2010. nov. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
ohh látom már elöttem leírták bocsi.
2010. nov. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Tudom, h önző vagyok, ha olvasod a kommentem látod is, h írtam.

És sajnos nincsenek álmaim. Régen még voltak... ma már inkább csak áálmodozom lehetetlen dolgokról.

De szeretnék ebből kikerülni, bárhogyan, akárhogyan, csak egyedül nem megy...

2010. nov. 17. 14:09
 6/20 anonim ***** válasza:
Van testvéred? Szüleidre miért nem számíthatsz? És főleg miben nem számíthatsz rájuk? Az indulásnál nagyon fontos lenne a támogatásuk és az együttműködésük. Mennyi idősek a szüleid? Nagyszülők esetleg?
2010. nov. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
57%

Előszór is a többieknek igaza van, de tudom hogy milyen érzés hasonlón estem át én is te ilyenkor nem igazán érdekel a többi ember.

Nézd kezd el azzal hogy döntsd el mit akarsz csinálni a továbbiakban itt konkrétan a tovább tanulásra gondoltam. Azt mondom érdekel a töri menj rá jobban tehát olvass utána te legyél abból a tárgyból az ész.

Ezután már van célod az életben rögtön más hogy fogod látni a dolgokat.

Majd tovább tanulás során könnyebben felvesznek az adott helyre ahova szeretnél is menni nem más miatt mész oda. Ez nekem a legtávolabb volt a szüleimtől mert így nem voltam az ő kislányuk illetve nem voltam az árnyékukban.

A többi pedig menni fog magától mivel olyan emberekkel leszel örül véve akkor majd akik ugyanazt szeretnék csinálni.

Illetve más tanácsot adni nem tudok csak legyél nyitottabb, mert ha ez nem tetszik ami most van hát változtass.

Jaj még egy nekem nagyon sokat segítettek Csernus, Müller könyvek.

2010. nov. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

A barátaid nem tudod eldönteni,hogy igazán barátok-e?Szerintem ha magad sem,akkor nem.Telefonon hívnak téged,hogy csinálj velük ezt-azt?Esetleg elő-elő fordul az,hogy valakinek a közösségből az eszébe jut,hogy először téged hívjon el magával valahova?

A fiúkkal szemben pedig nincs egy picit nagy elvárásod,nem azért vagy sokáig szerelmes beléjük,mert ők épp megfelelnek az elvárásaidnak?

20F

2010. nov. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne bántsd magad. Az nem elég, hogy "biztos vannak nálam sokkal rosszabb helyzetben lévők". Vannak, de ezt csak az érzi is át, aki egyrészt idősebb, tapasztaltabb nálad, másrészt találkozott, foglalkozott, törődött velük, segítette őket.


Kereshetsz valami önkéntes munkát pl., azzal lekötnéd magad, segíthetnél másokon és tanulnál is sokat. Nem utolsó sorban értelmet adnál az életednek.


Vagy: választhatsz magadnak az érdeklődésednek megfelelő hobbit, sportot. Jó kis közösségre bukkanhatsz ezáltal és szintén értelmeset tennél:)

2010. nov. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

19éves koromig nekem gyakorlatilag igaz barátom 0volt,haver volt több is(nem is tartjuk a kapcsolatot már).

Munkahelyemen lett 1igaz barátom,1nagyon jó haverom(majdnem barát),van 2 egyén akit csak a főnök szeret,van 1 csaj akivel elvagyok,és van a főnök,aki egy kicsit fura,de normális,olyan haver féleség.

2010. nov. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!