Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet-e ilyet iratni ugyveddel?

Lehet-e ilyet iratni ugyveddel?

Figyelt kérdés

Egy nyilatkozatot szeretnenk iratni ugyvedddel, hogy a parom a nevet adja a gyerekhez,(nem veszi a nevere, de azt sem szeretnenk, ha vonalka lenne az apja neve helyen)...

De ha esetleg elvalnank, akkor nem kovetelhetek tole gyerektartast, am o sem perelheti el tolem a gyereket? Szoval ha elvalunk en nevelem sajat penzembol a gyereket, de neki semmi koze nem lesz hozza, marmint nem veheti el, es ha akarom, akkor nem is lathatja... vagy ilyesmi...

Lehetseges ezt megirni?


2010. nov. 16. 17:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
77%

Egyébként nem vonalka lesz a gyerek vezetéknevénél, hanem Te a saját nevedre is veheted.

Menjetek el egy üygvédhez és ott majd ismertetik a jogaitokat.

2010. nov. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Erdelyiek vagyunk.

Nalunk lehet a gyermek az en nevemen ugy, hogy az apjanak a neve is bele van irva... Van egy olyan rubrika, hogy Gyermek neve: XYZ Klara

Anya neve: XYZ Sara

Apa neve ABC Gyula

Szoval belekerul a neve a keresztlevelbe(ezt is el kell ismerni), de nem veszi a nevere...


Azok utan, hogy tobbszor hallottam, hogy "nem is tolem van", meg ilyenek... nem tudom, hogy megerdemli-e, hogy egy gyermek a neven legyen... Arra pedig kepes lenne, hogy 5 ev egyuttlet utan ha elvalunk, minden nap latogatja a gyereket, de egy zoknit nem vesz a labara... Ezt en qva igazsagtalansagnak tartom... Jollakik a kecske, s megmarad a kaposzta........

Am a Babat sem szeretnem eltiltatni tole...

Ha tegyuk azt fel ev mulva mennenk szet, valszeg hozza kerulne... Am ha 6-7 ev mulva, akkor lehet nalam maradhatna, hisz addigra talan lenne lakasom is...


Mit kene tegyek?


Szerintetek ha most az kerul az apa nevehez, hogy ismeretlen, x ev mulva be lehet iratni oda a nevet? Vagy ennek mar semmi ertelme?

Gyerekes kerdes, gyerekes helyzet, de nemsoka szulok, s szeretnem tudni, hogy mit kene tenni...

2010. nov. 16. 17:51
 13/22 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem ne alkudj meg vele, vegye a nevére a gyereket és kész.

Itt nem arról van szó, hogy megérdemli-e vagy se, hanem arról, hogy ő az apa, ha válásra kerül a sor igenis legyenek kötelezettségei, márcsak azért is, mert neked nincs meg a külön egzisztenciád.Egyébként a ház dolgot se értem.Az ő nevén van, amiben most éltek?A házasságotok előtt szerezte?

2010. nov. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Mondtam neki, hogy benne vagyok egy dns tesztben is, de ha 99,99 %-ra az o gyermeke, akkor sem akarna a nevere iratni, mert, hogy gyerektartas... Vagyis nem tudja, hogy mit akar... mert van, amikor akarja, hogy az o neven legyen....

Ha szamito lennek, akkor mondanam, h marpedig gyerektartas kell, vagy akarmi... Nem, nem kell gyerektartas! Akkor sem, ha az a gyereknek megy... Mivel o ugy tartja, hogy az en hibam a baba...

Eleg szar kapcsolatunk van... legalabbis ilyen teren a legszarabb ami lehet... Am mikor egyutt vagyunk s nincsen semmi gondunk, csak letezunk egymasnak, akkor a legjobb a kapcsolatunk... de ahogy ilyesmire kerul a sor... robban a bomba, es mint ket azonos toltesu magnes ugy taszitjak egymast az elkepzeleseink...

Nem akarom megfosztani a gyermektol, hisz tudom, hogy szeretnek egymast... De legyunk fair-ek egymassal szemben... O nem fizet gyerektartast, de nem is pereli el a gyereket(attol termeszetesen lathatja amikor akarja)...

2010. nov. 16. 18:00
 15/22 A kérdező kommentje:

En 20 eves vagyok, o most lesz 23. En egyetemista voltam, de otthagytam, es hazakoltoztem szuleimhez. O ott maradt egyetemen. Neki is ugy van haza, hogy a szulei/nagyszulei neven... Mi viszont elvesztettuk a hazat, es csak addig a mienk, amig szuleim elnek... Ha meghalnak, mase lesz... Nem az enyem es a tesome. Am ha neki meghalnak az "osei", valamit orokol, amibol LEHET, hogy neki lesz haza... am en megkell dolgozzak erte... Szoval ez a helyzet. O hamarabb szerezhet vagyont...

Nem vagyunk osszehazasodva... Meg csak nem is lakunk egyutt...

Nem akarom, hogy azt higgye, hogy tenyleg magamhoz akarom lancolni, vagy, hogy ki akarom hasznalni...

2010. nov. 16. 18:04
 16/22 anonim ***** válasza:
75%

Pff...hát elég töményen írtál és eléggé kaotikus dolgokról.

Ha törvényes házasok vagytok, akkor amit örököl vagy szerez a házasságotok ideje alatt, az nem csak az övé, egy idő után közös tulajdon lesz ( hogy hány év, azt nem tudom).Az, hogy nem költöztök össze, nem túl szerencsés állapot, mert könnyen hívatkozik így arra - gondolom - hogy mivel nem éltek együtt," ki tudja, te mit csinálsz vagy mit csináltál mielőtt teherbe estél?"Tipikus pasi-hozzáállás, főleg mikor a gyerekről van szó.

Ezeket a sanszait kéne kijátszanod.Mellesleg írod, hogy nem érdekel a gyerektartás, mert úgyis a gyereknek megy.Hát, nem egészen.Amíg tanul, addig neked jár, mivel te vagy az anyja, neked kötelességed eltartani.Legyél kicsit számító vele, mert ahogy leírod, nem igazán érdemli meg, hogy korrekt legyél vele, hiszen ő sem az veled.

2010. nov. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
75%

Jah, bocs, most olvasom, hogy nem vagytok összeházasodva.

Akkor visszavonom a válaszom első mondatait, amit a közös tulajdonról írtam.

2010. nov. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
67%

"Ha törvényes házasok vagytok, akkor amit örököl vagy szerez a házasságotok ideje alatt, az nem csak az övé, egy idő után közös tulajdon lesz ( hogy hány év, azt nem tudom)."


Romániában SEM ILYEN HÜLYE A JOG, HOGY ÖRÖKLÖTT VAGYON KÖZÖSNEK számítson a házasságban, a szerzett vagyon meg az első naptól közös ;)

2010. nov. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Am amit orokol, az reszesiti a gyereket is... Szoval amit o orokol, ahhoz a gyereknek is koze lesz, s o ezt nem akarja...

Mikor a baba fogant egyutt laktunk(mivel egy varosban egyetemeztunk, ossze voltunk koltozve... eselyem nem lett volna megcsalni, hisz minden aldott napot egyutt toltottunk, max 4 orat voltunk kulon - akkor is csak mas teremben, de egy epuletben - mikor kulon oraink voltak)... Szoval o is tudja, hogy ove a gyermek, csak hat... valamivel belem kell kosson...

Fel, hogy atverem, vagy ilyesmi... Pedig tavol all tolem ez a dolog. Nem akarom, hogy ugy erezze, hogy kihasznalom, ezert nem kerek gyerektartast, s ezert nem akarom, hogy a baba a neven legyen(hogy ne kelljen feljen attol, hogy kovetelni fogom ha esetleg szetmennenk)... De az meg olyan kellemetlen lenne a babanak, hogy az apja neveli, de azert a neve nem jelenik meg sehogy sem a keresztlevelben... :-S

I'm confused...

2010. nov. 16. 19:59
 20/22 anonim ***** válasza:
76%

"Am amit orokol, az reszesiti a gyereket is... Szoval amit o orokol, ahhoz a gyereknek is koze lesz, s o ezt nem akarja... "


Húzott volna gumit és akkor most nem lennének ilyen gondjai! Ez az apának nem nevezhető egyed akkor is szarban lesz,ha nem veszi a nevére,de a DNS vizsgálat megállapítja,hogy az övé.Akkor is jár majd a gyereknek az örökségből köteles rész,ha a párod meghal.

Amit én tennék: Csináltatnék genetikai vizsgálatot,ezután rávenném,hogy vegye a nevére,aztán a bírósággal megállapítatnék egy gyerektartás díjat.Ha szeretné látni,akkor biztosítanék neki láthatást és ennyi.A bíróság nem fogja elvenni tőled a gyereket,csak nagyon indokolt esetben.A srác se áll sokkal jobban,mint te.Ha tudsz tetőt biztosítani a gyereknek és ételt,akkor nagy csodának kell történnie,hogy elvegyék.Gondolom a szüleid segítenének,ott laknál stb.

2010. nov. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!