Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet-e ilyet iratni ugyveddel?

Lehet-e ilyet iratni ugyveddel?

Figyelt kérdés

Egy nyilatkozatot szeretnenk iratni ugyvedddel, hogy a parom a nevet adja a gyerekhez,(nem veszi a nevere, de azt sem szeretnenk, ha vonalka lenne az apja neve helyen)...

De ha esetleg elvalnank, akkor nem kovetelhetek tole gyerektartast, am o sem perelheti el tolem a gyereket? Szoval ha elvalunk en nevelem sajat penzembol a gyereket, de neki semmi koze nem lesz hozza, marmint nem veheti el, es ha akarom, akkor nem is lathatja... vagy ilyesmi...

Lehetseges ezt megirni?


2010. nov. 16. 17:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
68%
Lehet.
2010. nov. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
De ha peldaul nekem nincs hazam, neki van... akkor nem itelnek egybol hozza? Szoval mindenfelekepp nalam maradhat a gyermek?
2010. nov. 16. 17:32
 3/22 anonim ***** válasza:
91%
íratni írathatsz, de semmi értelme nincs, mert nincs olyan idióta ügyvéd, aki egy ilyenhez a nevét adja
2010. nov. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem is lehet ilyet iratni,de a gyámügy erre a papírra nem lesz kiváncsi.Ha te nem tudsz neki normális körülményeket biztosítani,akkor elvehetik tőled és akkor az még a jobbik eset,ha a párodhoz kerül és nem az állam gondoskodik róla.

A párod helyében ezt a papírt soha nem írnám alá.Ha évekig nevelek egy gyereket,akkor megszeretem.Mindegy,hogy kinek a nevét viseli és kinek a vére.Hogy válás után soha többé ne láthassam,nincs az a helyzet,amiben én ebbe beleegyezzek.A gyerektartás ilyenkor másodlagos.

2010. nov. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Azt hiszi, hogy azert maradtam tole allapotos, hogy magamhoz lancoljam... Mikor megtudtuk, hogy mi a helyzet, kijelentette, hogy vagy elvetetem, vagy szetmegyunk... Akkor ugy dontottem, hogy inkabb elvalok tole, de elvetetni nem fogom. Ez volt aprilisban, am most meg mindig huzzuk-nyuzzuk egymast... S most ugy van, hogy egyutt vagyunk... De ez a "gyanu" meg mindig benne van(fel, hogy gyerektartast, meg orokseget fogok kovetelni tole)... En viszont attol felek, hogy majd elveszi tolem a gyereket... En abba bele is orulnek...

Am ha meg egyutt maradunk, a neve helyen viszont megis az van, hogy "ismeretlen"... ez olyan... "megalazo"...

Mit kene tennunk szerintetek?

2010. nov. 16. 17:40
 6/22 anonim ***** válasza:
71%

Ha a párod a nevét adja a gyereknek,akkor a NEVÉRE VESZI.

A kettő ugyanaz. Azt pedig nem tilthatod meg neki,hogy ne látogassa a gyereket,akkor sem,ha nem kérsz tőle tartásdíjat! Az apának joga van a gyerekhez,és a gyereknek is az apjához.

Azt a Bíróság dönti el,hogy kinél helyezi el a gyereket. Általában az anyánál,az apánál csak akkor,ha az anya alkoholista,drogozik,semmi jövedelme és lakása sincs,tehát nem tud gondoskodni a gyerekről.

2010. nov. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
85%

Nem lehet. Apasági nyilatkozatot lehet tenni, onnantól pedig a beírt apának kötelezettségei (gyermektartás) és jogai (láthatás) is lesznek.

Ha ilyet nem tesztek, akkor sem vonalka lesz, hanem képzelt apa, magyarán ha te azt akarod, akkor Szentiványi Auréltól a Sós Pálig bármilyen név szerepelhet.

2010. nov. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
85%

Ha nem biztos benne,hogy ő az apa,akkor ne írassa a nevére. Előbb végeztessen apasági vizsgálatot,és utáén is a nevére veheti a gyereket.

A vagyonról pedig kössetek szerződést egy ügyvédnél.

2010. nov. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem a gyerekre legyél elsősorban tekintettel, ne a saját aggályaidra.

Ebből a manőveredből nekem úgy tűnik elég számító vagy, illetőleg nem igazán van a helyén a kapcsolatotok, főleg bizalmi téren.

"De ha esetleg elvalnank, akkor nem kovetelhetek tole gyerektartast, am o sem perelheti el tolem a gyereket?"

Most mondjam azt, hogy szinte magad alatt vágod a fát, mert az ég világon nem származik előnyöd belőle, csak hátrányod ( anyagilag), de leginkább a gyereknek.

Az ügyvéd, aki ilyet hall, inkább le fog beszélni erről.Szerintem.

2010. nov. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
65%
Mit kellene tenni? Együtt maradni biztosan nem!Ez kb. arra hasonlít,mintha egymással állnátok szembe csőre töltött fegyverrel és azt kiabálnátok,ha meghúzod a ravaszt,akkor én is.Vagyis mind a ketten féltek a másiktól.Te félsz,hogy elveszi,ő pedig,hogy így akarsz majd pénzt szerezni tőle.Mégis milyen kapcsolat ez? Tényleg van értelme ilyen légkörben felnevelni egy gyereket? Ismerje el az apaságot,adja neki a nevét,fizesse a gyerektartást és te pedig engedd látni a gyereket,amikor akarja.Spóroljátok meg a "nyúzzuk egymást" részt!
2010. nov. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!