Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » S. O. S. Hogyan beszéljem rá...

S. O. S. Hogyan beszéljem rá a barátomat hogy ne hagyja ott a sulit?

Figyelt kérdés

Az a helyzet állt elő hogy a barátom elég sokszor hiányzik a suliból, így most lehet kigyűlt neki gyakorlatból a 20% hiányzás.

Ha kigyűlt akkor nem járhat suliba, vagyis lebukna.Ő viszont nem akarja folytatni.

Egyébként 5éves iskola,és most 4.es


2010. nov. 16. 16:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nézd mondhatom neked h beszélj vele mégis.

De nehezen lehet bírni. A szakmunkás meg nagy sz*pás ezt be kell látni.

Lehet h te vmi jófajta suliba vagy ahol szeretsz is lenni. Ezért nincsenek ien gondjaid.


Mondd a barátodnak h végezzen el 1 tanfolyamot majd. Úgy nem veszít szinte semmit.

Különben én is hol eljárok suliba hol nem..

18/F

2010. nov. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én se szeretek járni suliba, vagy oda még hagyjuk is, de a gyakorlat,na az elviselhetetlen.
2010. nov. 16. 16:30
 3/11 anonim ***** válasza:
De ilyenkor a barátod kivel van???
2010. nov. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
otthon eteti a lovat vagy megy az apjával ide oda
2010. nov. 16. 16:59
 5/11 anonim ***** válasza:
És az apja nem mondja neki hogy kéne suliba menni? És mennyivel jobb lovat etetni,mint a normális gyakorlat? Milyen szakmát tanul egyébként?
2010. nov. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
pincér
2010. nov. 16. 17:03
 7/11 A kérdező kommentje:
és nem tudom a szülei mit szóltak ehez
2010. nov. 16. 17:15
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem bírja ki,akkor váltson sulit..
2010. nov. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én mindig azt mondom, hogy amelyik gyerek nem akar tanulni, dolgozzon végig egy nyarat mint:pincér, kocsmáros, takarító, lángossütő, vagy vmi hasonló fárasztó munkával és talán meggondolja, hogy akarja e csinálni élete végéig.
2010. nov. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egy kis zsarolással. Pl. azt mondod neki, hogy elhagyod, ha nem fejezi be a sulit. (Ez nem azt jelenti, hogy utána muszáj elmenni neki a tanult szakmájában dolgozni.) Mert azt mondod neki, hogy ha nem fejez be dolgokat, csak belekezd ebbe-abba, azt jelenti, nem elég kitartó, és akkor te mire számíthatsz a későbbiekben? 5-10-15 év múlva is majd csak lovat akar etetni? Nincsenek céljai? Nem ülhet mindig apuka gatyaszárán, hogy megéljen. Esetleg a kapcsolatotok valamiért mélypontra jut, akkor kilép belőle, mert nem akar, nem tud szembenézni a nehézségekkel, nincs problémamegoldó képessége?
2010. nov. 21. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!