Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vált ilyen "szemét alakká"?

Miért vált ilyen "szemét alakká"?

Figyelt kérdés

Szégyen, h idáig jutottunk h ezt le kell írni. De h értsétek miről van szó, visszalépve az időben, anyám nevén volt a lakás, ott laktunk hárman, én, öcsém és apukám. Anyukám évekig pereskedett a lakásmaffiával, míg végül 2007-ben ki kellett onnan költöznünk. (A lakás azóta is üresen áll, anyám azóta is pereskedik, h visszaszerezze.) Akkor úgy költöztünk szét, h én apukámmal kimentem az ő hobbikertjébe lakni, keresztanyukám (anyukám nővére) pedig odahívta az öcsémet az ő hobbikertjébe lakni. Akkor még egy egyszerű egyszobás, konyhás ház volt a telkén. Úgy volt vele keresztanyukám, h kibővítteti a házat, ha majd a tesóm egyszer családot alapít legyen hol kényelmesen lakniuk. Keresztanyukám amit életében megtakarított pénzt és a nyugdíjának egy részét az építkezésbe fektette. Az eredeti épület lett kibővítve, és egy emelet is épült, szép, 5 szobás, 2 fürdőszobás nagy házat építettek 2 év alatt. Tesóm egy forintot nem adott az építkezésbe, mert munkanélküli volt, csak néha vállalt alkalmi munkaként szobafestést. Már akkoriban hajba kapott keresztanyukámmal, h építsen még szobákat, mert oda szeretné költöztetni a haverjait is...

Ugorjunk a jelenbe. Sok év után végre talált munkát a tesóm, biztonsági őrként (régebben katona volt). Közbe keresztanyukámat meg kellett műteni a lábával. Neki van a városban is lakása meg kint a hobbikertje, ahol néhány állatot is tart. Kora reggel kijár a hobbiba a kertet meg az állatokat ellátni és este megy haza a városi lakásába. Szóval a lábműtét miatt hetekig nem tud autót vezetni és járni is nehezen. Addig kiköltözött a hobbikertjébe. Keresztanyukám az a típus, aki télen óránként viszi ki néhány tyúkjának a meleg vizet, naponta többször takarítja a tyúkólat, és ha frissen is műtötték a gyomrát, és ráparancsolt az orvos, h ne keljen fel az ágyból, még ha kifakad a sebe, még akkor is kimegy a kertbe, mert nem bírja elviselni, h ha kinőtt egy szál gaz, ki ne húzza. Őt így nevelték, hogy addig nincs vége a napnak, amíg nincs elvégezve a munka. Most tehát kint van a kinti házában, amíg nem lesz olyan állapotban h újra vezessen. Anyukám naponta 2x kijár hozzá segíteni reggel-este a ház körüli teendőkben, sajnos nem tud egész nap vele lenni, mert üzletünk van és nyitástól zárásig általában itt van. A tesóm meg tudjátok mennyit segít keresztanyukámnak? Semmit, csak gorombáskodni tud vele. Tesóm napi programja: olyan 10-11 órakor felkel, lejön megreggelizik, aztán elmegy csavarogni, sötétedéskor hazajön, megkajál beül a gép elé filmet nézni vagy játszani, fent van késő éjszakáig és másnap kezdődik minden elölről. De olyan mocskos agresszív hangnembe beszél vele, nem lehet semmire megkérni, h hasogasson vagy hozzon be tűzifát, mert egyből eldurran az agya és felszalad bezárkózni a szobájába, h "nekem nincs semmi magánéletem!"... Meg volt már olyan is h az öklét rázta rá... egy 75 éves öregasszonyra. Mondtam neki én is, apám is h miért tűröd meg, apám már rég elzavarta volna a helyében. Beteg és segítségre szorul és segítség helyett inkább ordibál vele? Nem tudom ez természetes lenne? Alig maradtunk páran a rokonságban, segíteni kellene egymást, nem utálatoskodni. Tesóm nem csak vele, hanem mindenkivel ilyen görényül viselkedik. Azt csinálta, ha látta h megy ki hozzájuk apám, akkor fogta magát és beült kocsijába és már húzott is el, h ne kelljen köszönni neki. Anyámmal uezt csinálja. Utálatos hangnemben kérdezi keresztanyámat, "Meddig maradsz még itt kint?" meg "minek neked a városban még egy lakás ha itt laksz kint úgy is, miért nem adod el akkor?", meg "miért nem költözteted már ki ide az anyut meg a Zitát is?". Írtam, h elment biztonsági őrként dolgozni. Pár hét után kért egy haverjától kölcsönt és vett 500e-ért egy üres földtelket, ami annyit se ér, messze mindentől se betonút se közművesítve nincs, max. tehénlegeltetésre való "Mert ott legalább nem zavarja senki". Bosszúból vette úgy néz ki, nem azért h vmit kezdjen vele, még életében nem fogott kapanyelet. Munkahelyén lejárt a próbaideje 3 hó után és elküldték, amire nem számított, és pénz nélkül, munka nélkül haverja már kérte vissza a pénzt amit kölcsönbe adott, így eladta a kocsiját, meg - hihetetlen de igaz - kijött hozzánk apukámhoz és kérte h ő is adjon neki pénzt, így apám 3 hónapra fizetéselőleget kért, h az öcsém a hülyesége miatt ne tartozzon, mert neki nagyon kellett az az értéktelen futóhomokos földterület... Amikor anyám bátyja meghalt, a testvéreire szállt egy kis szőlős földterület, azt is az öcsém nevére íratták, de még oda se ment ki, azt a szőlőt is csak apám műveli egymaga. Szóval nem értem, az egész családba senkinek nem toltak a segge alá ekkora szívességet, h építettek volna neki egy nagy házat, ami nem került neki semmibe, de még csak csekket vagy kaját se kell fizetnie, mert keresztanyu teljesen ellátja, elkészíti neki a kaját, elmosogat utána, mintha a rabszolgája lenne. És nagyon gonoszul viselkedik vele, amit életében megspórolt mindent a házba fektetett, de ha egy testvére vagy bárki bajba került, őt is kisegítette anyagilag, jó szándékú asszony, senkit nem bántott és ez olyan igazságtalan, mert nem ezt érdemelné öreg napjaira. Az utóbbi napokban már nem is köszön neki! Anyámat meg engem is nagyon bánt, h ilyen utálatos szőrgobóccá vált a tesóm, nem volt mindig ilyen csak az utóbbi pár évben lett ilyen agresszív. Kérdezte már tőle keresztanyukám: "Mondd, miért gyűlölsz ennyire, mit tettem h így bánsz velem?", mire a választ, "Tudod te azt nagyon jól!", "de miért, mondd mit tettem, honnan tudhatnám, hogy segítsek?" - és erre fogja magát a tesóm és felszalad bezárkózni a szobájába. 29 éves, még azt sem lehet mondani h serdülőkorban lenne. Az bántja szerintem, annak örülne ha eltűnne onnan a keresztanyukám, és akkor odacsődíthetné a homokos cimboráit (mert még csak nem is nő van a dologban). Csak elfelejt talán belegondolni, h nélküle az a házat 1 hónapig se tudná fent tartani, főleg ha nem dolgozik csak csavarog. Keresztanyukám erősen gondolkozik azon, h megmásítja a végrendeletét és nem az övé lesz majd a ház. Sajnos még csak megbeszélni se lehet vele ezeket a dolgokat, mert egyből az van hagyjuk a hülyeségünkkel, fogja a kabátját és szó nélkül kivágódik az ajtón. Normálisabb helyeken, az idős beteg emberen segítenek ahol tudnak, a családtagok összetartanak, apám is, anyám is kijár hozzá, és ő maga is 75 évesen is főz takarít, kertben dolgozik, mert a füvet le kell nyírni, a falevelet össze kell szedni. Jó múltkor is még a műtét előtt kocsival kiment a hobbiba, a ház előtt elesett, és félórán át a földön kúszva tette meg azt az 5méteres távolságot amíg elérte a bejárati ajtót, mert az öcsém megint elment csavarogni és nem volt aki segítsen..

Mit lehetne ezzel tenni? Nálatok is van ilyen fekete bárány a családban?


2010. nov. 16. 11:53
 1/9 anonim ***** válasza:
mekkorát koppanna tesód ha te örökölnéd azt a házat! De sztem te is megengednéd neki h ott maradjon
2010. nov. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

egy nap, miután elment tesó, le kell szépen cserélni a zárat

és mielőbb átírni azt a végrendeletet

2010. nov. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"De sztem te is megengednéd neki h ott maradjon"

sanszos

2010. nov. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az a végrendelet másításon nem csak gondolkodni kellene. Másfelől az öcséd amíg nem érzi a súlyát annak, hogy mit toltak alá, addig nem is fog máshogy viselkedni, mert soha nem tapasztalta meg azt, hogy az ételért, az internetért, de még a csavargásért is dolgozni kell, hogy legyen miből ezeket fedezni.

Fognám az öcséd grabancát, jó nagyot rúgnék a seggébe, az utca fele, utána dobálnám a személyes tárgyait, zárat cserélnék, aztán szevasz.


Nem kell az ilyet sajnálni, akár családtag, akár nem.

Egyetlen feltétellel engedném oda vissza. Megmondanám neki, hogy egy év múlva jöjjön vissza, ha fel tud mutatni minimum egy fél egy éves munkaszerződést, egy albérletet...akkor elgondolkodnék, hogy visszaengedjem e a családba.


Addig felejtős....

2010. nov. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen típusu faszikat hívják heréknek, ingyenélő semmirekellőknek. El kell onnan zavarni a búsba. Kipakolni a cuccát és irány Irán! Mire a csavirgászásból hazajön a cucca a teraszon. Zárat lecseréltetni. Ne legyetek már ennyire nyulak, fogjatok össze!
2010. nov. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozzatok vele, hogy családtag. Ö úgy viselkedik veletek mint egy családdal? Nem. Akkor ti miért tennétek?

Ki kell dobni minél hamarabb a házból, hogy kezdjen valamit magával és rajtatok élösködjön. Abból majd tanul.

Ha meg nem lesz hova mennie és azok a "haverok" se fogadják majd be, akkor talán ráébred, hogy talán nem így kellett volna viselkednie.

2010. nov. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Elírtam: *és ne rajtatok élösködjön* helyesen
2010. nov. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én ugy rugnám ki abból a házból h csak nyikana.. szánalom az egész gyerek.. hogy képzeli h mindenki csak őt segítse dolgozni azt nuku vagy biztonsági őrnek elmegy és onnan is kirúgják?? most komolyan mondjátok meg neki h ez így nem megy tovább vagy kezd valamit magával vagy megy a híd alá.. bár ha ő örökölné a fele házat hidd el nekem igyis- ugyis ott kötne ki.. az a baj h 29 évesen már nemigazán lehet az embereket megváltoztatni..
2010. nov. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A tesodnak valamilyen mentális gondja van és sajna 30 éves lelki defektet aligha lehet kikezelni szóval nem tudsz mit csinálni amíg van valaki aki eltartja addig nem fog mozdulni, utána meg vagy hajléktalan lesz vagy öngyilkos. Felesleges rá bármilyen értéket hagyni.

Amúgy az ilyen személyiség zavarok már kis gyerekorban kialakulnak szóval nem pár éve kezdödött.

2010. nov. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!