Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szerezzek pénzt karácso...

Hogyan szerezzek pénzt karácsonyra? Kérleek :/

Figyelt kérdés

Na most az van,hogy betöltöttem a 15.-dik életévem... eddig sose volt pénzem anyukámnak venni valamit vagy valami...

tudom hogy anyunak vagy apunak elég is lenne egy vers meg minden...

de annyira rossz már.:/ mindig ez van.. kiskoromba rajzoltam,tavaly karácsonyra meg verseket írogattam...

de a báttyám akkor kapta meg az első fizetését,és nekem 30ezerft értékben ( ha nem több ) ruhákat vásárolt... pedig elmehetett volna bulizni belőle,vagy vehetett volna magának valami szépet... de nem... rám költött belőle nagyon sokat. a másik báttyámnak nem volt pénze...de nekem azért vett egy smink csomagot..senkinek se volt pénze,mindenki levolt égve de nekem mindig adtak valamit,még akkoris ha egymásnak nemtudtak. de viszont nekem könnyű ajándékot venni.:D ezt aláírom...de...

én nem vagyok még 20-éves és nincs állandó fizetésem,de szeretnék a családomnak most egy kicsivel többet adni.:/

hogyan szerezzek pénzt? van 3 báttyám,apa,anya,a báttyám felesége,és a báttyáim legjobb barátai. így vagyunk egy nagy család. ^^

és nagyon szeretem őket... ők a legfontosabbak.

segíítség :/

15/L


2010. nov. 15. 05:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg diákmunka, bár nem tudom, hogy korodnál fogva be tudnál-e egy ilyet vállalni.


Amúgy aranyos vagy, s ha nem sikerül akkor se ess kétségbe. Nyáron elmehetsz melózni és spórolhatsz karácsonyra :)

2010. nov. 15. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

15-évesen már lehet a szünetekben. csak az a gáz hogy ha akarsz egy munkát,megkell halnod érte... szarul fizet,és télen kell keresgélned,nyárra.:/

annyira szeretnék most én is örömet okozni.:/

amúgy köszönöm ^^

2010. nov. 15. 06:01
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Eladhatnál pár megunt ruhádat,cipődet a neten.Abból lehetne egy kicsike pénzed.
2010. nov. 15. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj a diákmunkával hogy újságkihordáson kívül mindenhez azt mondják hogy 18+ sajnálják.

Felénk így van legalábbis, engem 17 évesen elküldtek hogy bocs nem lehet mert 18 felett van csak.


Az hogy pár ruhád ami jó állapotú és már nem hordod, esetleg kinőtted és eladod még elfogadható álláspont lehet.

Többet nagyon úgyse tehetsz.

Esetleg még ha van kézügyességed és sok-sok szabadidőd akkor karkötőt fonsz (de valami strapabírósat ne 1-2 heteset) és eladod 500Ft-ért például.

Jobb ötletem nekem sincs.

Kitartást, az a legfontosabb:)


17/F

2010. nov. 15. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
szórólapozni stb. lehet 18 év alatt is!
2010. nov. 15. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős fiúkkal,lányokkal próbálj összehozni valami csere-berét.Megunt vagy felesleges cuccaidat próbáld velük olyasmire cserélni,ami jó lehet a szeretteidnek karácsonyra.Lehet ez könyv,ruházat,cd vagy akármi.

Másik ötletem,hogy ha van kézügyességed,akkor próbálj az otthon fellelhető holmikból átalakítani,összehozni valami szépet.Vagy süss nekik mézeskalácsot,amit akár a fára is akaszthatnak majd és nagyon szép,meg finom is.Vagy süss egy szép tortát és az legyen közös ajándék.

2010. nov. 15. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

ha tudsz szerezni vhonnan fonalat, köthetnél sálat. én is ezt csinálom most.

15 évesen ne menj el dolgozni, ha csak nem olyan helyre, amelyet a szüleid is ismernek (pl. gyerekek korrepetálása, felvigyázás, kutyasétáltatás).

bátyád jó fej amúgy.

2010. nov. 15. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
62%
én 18 alatt tescoztam.
2010. nov. 15. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

A reklámújság-kihordás tényleg jó alternatíva, elég gyakran váltják is egymást, mert azt azért meg kell hagyni, hogy a látszat ellenére nem könnyű munka.


Másnak is jön a Karácsony, használd ki és ha ügyes vagy, fűzz gyöngyékszereket. A neten sok ötletet találsz hozzá, párszáz forintból egész szép szetteket tudsz készíteni és komoly haszonnal eladhatod. Egy barátnőm is a munkahelyén árulja az ékszereket, minden elkészült darabot lefényképez, így már "katalógusból" is lehet rendelni tőle, ha valakinek nincs saját elképzelése. Esténként tv-nézés közben fűzöget, jó kikapcsolódás, plusz még pénzt is keres vele. Az ünnepekre elegánsabb darabokat javasolok.

2010. nov. 15. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
A Tescos kolléga igazat ír. Párezer ft zsebpénzből is lehet jópofa dolgot venni. De erre nagyon jó még a: JYSK, KIK, meg van valami EUROLAND vagy hasonló nevű olcsó áruház.
2010. nov. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!