Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a bátyám nem...

Mit tegyek, ha a bátyám nem fizeti ki az egyetemi költségeimet?

Figyelt kérdés

Kollégium, tanszerek stb.

Azt mondta 2 éve, hogy kifizeti!!

De közőlte, hogyha olyasmit kezdek tanulni ami nem ér semmit, akkor oldjam meg, ahogy tudom.

Bölcsészetre akarok menni.

Bezzeg a másik tesómnak kifizeti az a szemétláda!!!

A tesóm mérnöknek vagy építésznek megy.

Nem értem mi baja van. Ő annak idején TTK-n tanult.

Az se ér ma már semmit.


2010. nov. 14. 19:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
TTK nem ér semmit??? El vagy varázsolva. Megértem, hogy nem fizeti a bölcsészedet... de miért neki kéne fizetnie?? Mi az, hogy szemétláda? Utcára veled... úgyis ott kötsz majd ki.
2010. nov. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Igaza van a bátyádnak. Minek teremtsen még egy munkanélkülit? Hacsak nem nyelvszakos vagy, tényleg semmit nem ér majd a diplomád. Ha ennyire kell, munka mellett teremtsd meg magadnak.
2010. nov. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
nem kötelessége kifizetni. és hát a bölcsészettel tényleg nem sokra mész. a mérnökök, építészek jól keresnek, a bölcsészet pedig még csak nem is szakma. szóval eldobnál jópár évet az életedből a semmiért.
2010. nov. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Diákhitel ? Más is úgy csinálja.
2010. nov. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
nem értem miért vagy felháborodva...azt mondta kifizeti,ha normális szakra mész,amúgy se kötelessége,hogy ő fizesse!!!
2010. nov. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Miért is kéne a bátyádnak bármit is fizetnie. Főleg hogy szemétládának tartod. Nézz már magadba, és állj a saját lábadra.
2010. nov. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%

Bölcsészetre vagy bölcsészkarra? Mert bölcsészkaron azért vannak jó szakok is.

De nem az ő dolga, hogy fizesse. Vedd fel a diákhitelt, meg majd lesz ösztöndíj. Tudom, nem a legjobb megoldás, de megoldás.

2010. nov. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
En ezt nem ertem...az rendben van, hogy tanuld, amit jonak latsz, de ehhez miert a testvered segitseget varod? O nem koteles mindezt fizetni, nem 10 ezer Ft-rol beszelunk. Nem normalis az elvarasod. Szuleid nincsenek, hogy fizessek vagy esetleg dolgoznal? Miert pont a testvered? O talan milliardos, hogy ez ilyen alap elvaras?
2010. nov. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én megértelek mindkettőtöket. Az nem igazság a tesódtól, hogy csak az egyik tesójának fizeti ki az egyetemi költségeket (ha már felajánlotta, úgy igazságos, ha mindkettőtöknek felajánlja). Itt a nem egyenlő bánásmód az, ami gáz.


Ugyanakkor azt is megértem, hogy ellenzi a bölcsészkart. Én is azt végeztem először, és azóta már rég elmúlt az a vágyam, hogy ezen a területen helyezkedjek el. Nincs is lehetőség (magyar szak), és nem is érdekel már, megváltoztam azóta. De elvégeztem. Mindenesetre sz*rul esett volna ugyanúgy, ha az én szüleim is megtagadják a támogatásukat (nem tették szerencsére, jó fejek voltak). De ha nem támogatnak, és nagyon ragaszkodom hozzá, biztos megoldottam volna diákhitellel, munkával stb.


Neked is csak ezeket tudom mondani, tudom, könnyű így kívülről tanácsot adni... De még annyit, hogy van abban valami, hogy a bátyád ellenzi a bölcsészetet. A módszerével nem értek egyet... hogy úgymond megzsarol... de lehet neki is némi igaza. Tényleg nem lehet elhelyezkedni ezzel a végzettséggel. Hát, mérlegelj. Sok sikert a döntésedhez!


Egy volt bölcsész (ma műszaki egyetemista)

2010. nov. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%
Szia!Bár nem most volt,de hajdan én is bölcsészkarra jártam,ami persze nem volt megfelelő a szüleimnek,mert szerintük felesleges egyszerre két nyelvet tanulnom,hát én másképp gondoltam..Egy fillért nem kaptam tőlük,de nem adtam fel és végigcsináltam,bár nem volt könnyű..azt írtad a bátyád nem akar támogatni..és,mi van akkor?bizonyítsd be,hogy nem kell a sz*ros pénze..mert anélkül is meg tudod csinálni,mert meg lehet csinálni..miért kéne ez miatt feladnod a céljaidat,álmaidat?Lépj túl ezen,keres munkát a suli mellett,vagy diákhitel, esetleg egyetem előtt pár évet tölthetsz külföldön,hogy megteremtsd az anyagi hátteredet,aztán gyerünk vágj bele!!Ha komolyan gondolod magad miatt csináld végig,aztán meglátod milyen jó érzés lesz a diplomáddal a kezedben beleröhögni a bátyád képébe:):)én drukkolok!
2010. nov. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!