Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit, csináljak unom már ezt!?

Mit, csináljak unom már ezt!?

Figyelt kérdés

Arról van szó ,hogy amikor a párom hazaér mindig lemegy a kocsmába nem arról van szó ,hogy részegen jön haza hanem ,hogy későn pedig szükségem lenne néha a segitségére mert elfáradok a 7,5 hónapos Kislányunkal amikor egész nap vele vagyok . Segitsetek


21/L


2010. nov. 14. 01:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
49%

Ha lemegy a kocsmába, de nem részegen jön haza, az azt jelenti, hogy megiszik 1, max 2 korsó sört a haverokkal és kicsit leereszt. Ez szerintem maximum 2 órát vesz igénybe. Azaz nem 5-re, hanem 7-re ér haza. Szerintem ez nem tragikus. De javítsd ki, ha nem így van kedves kérdező.


Azt megértem, hogy neked idegesítő lehet, hogy te egész nap otthon vagy a gyerekkel és ő meg még plusz 2 órát eltölt valahol, ahelyett, hogy hazarohanna hozzád. Mert nyílván neked igényed van valakire, akivel eltöltheted az estét, de a párod a legkevésbé se akar olyan társasaágba hazamenni, ahol csak a problémákkal tömik a fejét, meg hogy ezt is meg azt is meg kéne csinálni, a gyerek így meg úgy. Le akar ereszteni. Szerintem ne bántsd... (legalábbis addig amíg nem részegen jár haza, utána én elgondolkodnék az elköltözésen)


No de válaszolva a kérdésedre. Hogy mit tegyél. Egyrészt napközben, vagy hétvégén (ne este munka után) mondd el a párodnak, hogy heti 2x szeretnél bébiszittert felfogadni, vagy leadni a szülőkhöz/barátokhoz a kicsit, vagy vigyázzon rá ő otthon, mert ki kell kapcsolódnod, különben be fogsz kattanni. Ezt meg fogja érteni, hiszen ő is pont ezért megy a kocsmába.


Másrészt, amikor este hazajön, te csak kérdezgesd. Semmit se mondj. Se a gyerekről, se a háztartásról, se a számlákról, semmiről. Kérdezd meg milyen volt a munka, milyenek a munkatársak, van-e valami nehéz feladat amivel meg kell bírkóznia. Finom volt-e az ebéd, jól esett-e a sör a haverokkal. Csak kérdezgesd és maximum vicces, kedves dolgokat mondj neki. Ezután úgyis meg fogja kérdezni, hogy veled mi volt és akkor mondhatsz pár dolgot, de ne mindent. Erre találj egy chat partnert, aki szintén anyuka.

Ha néhány este így csinálsz, egyre hamarabb fog hazajönni, mert tudja, hogy nem lefárasztod, hanem segítesz neki leereszteni. Csinálhatsz neki forró fürdőt, megmaszírozhatod... stb. Tudom ez úgy tűnik, mintha kiszolgálnád... de ő is nehéz helyzetben van, és sajna mindig a nőnek kell erősebbnek lennie. Ez van.


Lehet egyszer olyat is, hogy írsz neki nap közben egy sms-t, hogy szeretnéd, ha ma kicsivel hamarabb hazamenne, mert meglepetésed van a számára. Ezen az estén lepasszolod a gyereket, felveszel egy szexi rucit, és csinálsz egy gyertyafényes vacsit.. nem a kaja a lényeg, az lehet egyszerű. Rántott hús rizzsel pl. Meg egy jó bor. Ezt lehet kéthetente is.


Véleményem szerint ilyen aprócska trükkökkel haza fogod tudni csábítani... de ha leszidod, vagy kérdőre vonod. Azzal nem.

24/L

2010. nov. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

bocs, de érdekes szemlélet, hogy munka után egy családos férfinek az a lazítás, hogy lemegy a kocsmába inni(vagyis lepasszolja az asszonyt meg a gyereket). meg van róla győződve, hogy neked szórakozás a házimunka és a gyereknevelés. ha most lelép pár órát, majd ha dolgozni is fogsz, színét se látod fél éjszakán át.

az se megoldás, ha időnként még te hajtasz rá gyertyafényes vacsival: nehogy még te szaladj utána, amikor közösen csináltatok egy gyereket, és bevállalt egy közös háztartást is! ráadásul nem túl csábító 1 piaszagú férfi, bármennyire is kevés, érezni a leheletén.

sürgősen ülj le, és beszélj vele. aztán attól függ, hogy mit mond, aszerint dönts: elfogadod az érveit,vagy változik, és megvárod (ha igen, mennyit...nyugdíjig?), ha valami nem tetszik neki, ezért passzol le a gyerekkel, akkor te változtatsz, vagy igaz gyerekestül, de még békében megváltok.

tőle kérdezz, mi csak találgatunk...

2010. nov. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
ma 09:35 : Köszönöm ,jó ötletet adtál :)
2010. nov. 14. 11:00
 14/16 anonim ***** válasza:
nem értem mi a gond azzal h vki fiatalon szül? én 20 voltam mikor a fiam született, és nekem nem volt ilyen gondom! ez az egész csak felfogás kérdése! lehet vki 30 évesen is szülő ha link akkor egy gyerek nem fogja megváltoztatni!
2010. nov. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Igen csak 30éves koráig azért elég sokat komolyodik az ember...

ma 09:35

Anyád akkor szült, és? A középkorban meg 16évesen szültek, akkor miért nem maradt meg az? A legtöbb 21 éves még egyetemre jár stb...mellette neveljen még gyereket pályakezdőként?

2010. nov. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Akár hiszed akár nem, én is egyetemre járok és simán elbírnék egy gyerekkel mellette. Baromira nem ismerheted a kérdező helyzetét, akár már diplomája is lehet, sőt talán épp vállalkozó. Úgy utálom amikor egyesek ismeretség nélkül ítélkeznek, a sajátos értékrendjük alapján. Ami biológiailag sincs rendben. Egy ember pedig huszonévesen is lehet komoly, szóval elég szomorú, ha valaki csak 30 éves korára jut el a megkomolyodás szintjére.
2010. nov. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!