Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jaj. Komolyan már unom ezt az...

Jaj. Komolyan már unom ezt az egészet. Mit csináljak velük?

Figyelt kérdés

18éves lány vagyok.

apámmal mindig balhézok a 30éves bátyám miatt. Faterom őt védi, én meg mint 3. gyereke..enyhén szolva semmit sem számítok.

Sokszor előfordult már hogy higgadtan szoltam neki vmilyen témában, vagy elmondtam a véleményemet, erre olyan hangosan orditott hogy még az utcán is lehetett hallani.

Sokszor fenyeget hogy megver...eléggé megalázó.

A bátyám mindig összeugraszt vele, kihasználja hogy apuci kedvence.

Tegnap pl. netezett a szobámba, ezt akkor tudtam meg mikor hazajöttem, és az asztalomon mindent szanaszét hagyott, összeirogált papirokat, tollakat. a monitor elvolt forditva, stb.

szóvátettem apámnak hogy azért legközelebb hagyhatna némi rendet maga utána a bátyám. erre nekemállt orditani, és ilyetszól hogy milyen jogon szolok én meg bárkit hogy mit hagy maga után.

Mondom ez az én szobám, és nem tűröm más sz*rjait.

Erre mondja hogy takarodjak ki az irodájábol stb.

Azóta kb hozzám se szól. Azért nehogy már ne mondhassam el hogy rakjon rendet maga után a drága bratyóka 30évesen, főleg ha az ÉN szobámba csinált valamit mert nem otthon van, nem az ő házába.(elköltözött már tőlünk)


Aztán ezen a héten a barátnőm kint volt ukrajnába és kaptam tőle 1 üveg vodkát.amit itthon kiettem az asztalomra. erre anyám eldugta hogy apám meg ne lássa:O


Anyám megkérdezi mivolt a suliban. ami ott történik csak vele tudnám megbeszélni, elmondani a bajaimat, véleményemet. tegnap is beszélek neki erre ilyetszol: "fogd már be, mióta hazajöttél csak jár a szád. unalmasmár.folyton mondod a magadét."


meg mondom neki most hogy szerintem átfestem a szobámat egy más szinre. Erre ilyetszól "Mindig kitalálsz valami f*sságot, elegem van ebből."

És mutatok neki egy rózsaszín szobaszínt erre ilyetszol :"ebbe ideges lennél motanában is idegbeteg vagy, apáddal is összevesztél tegnap"

mondom :"egyáltalán nem avgyok ideges, csak ha felhuztok"

ilyetszol "jaj, szegényke, ugy sajnállak..."

komolyan annyira feltud iegesíteni, hogy nincsen türelemem hozzá. komolyan kiprovokálja hogy balhézzunk. vagy apám vagy ő... annyira birkák, és csodálkoznak ha flenyomom az agyam.és még én vagyok a k*csög


Idén szalagavatózok. Már előre félek hogy a 30éves bátyám ott is szerepelni fog, és el fogja rontani a napomat.:(

Az ált.iskolás ballagásom esti összejövetelén is elvonultam sirni, mert anyám felpofozott, és a bátyám az egész rokonság előtt megalázott és kinevetett.


2010. nov. 12. 19:43
 1/6 A kérdező kommentje:

és mostmár hiába mondok bármit, ami engem zavar vagy teszem szóvá levagyok hurrogva, mintha a falnak beszélnék.

főleg ha azt mondom hogy elegem van a bátyám modorából. erre az a válasz max hogy ÉN VÁLTOZTASSAK, vele SEMMI baj 30évesen felnőtt.


nagyon várom a szalagavatómat... de biztosan meg fogja szólni a ruhámat, a hajamat, a sminekem:S


Most jött be anyám orditva hogy "mondom kész a kajád, süket" erre kiment és becsapta az ajtómat.

2010. nov. 12. 19:48
 2/6 anonim ***** válasza:

Tanulj az érettségire, menj egyetemre/főiskolára lehetőleg minél messzebb. Ennyit tudok tanácsolni, ha tényleg ekkora a baj.

Amúgy, ami feltűnt: 18 évesen már nyugodtan meg tudod csinálni a vacsorád...

21/L

2010. nov. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

" Erre ilyetszól "

Elég gáz ez a szöveg!

De a kérdésedre a válasz.

1.Az írásod alapján (főleg az ilyet szól után) te sem nagyon törőd magad,hogy "valamit letegyél sz asztalra.Vagyis a tanulmányi eredményed biztos jobb is lehetne,amire a szüleid büszkék lehetnének.

2. Azért mert a bátyád elköltözött,ő még mindig a család tagja,és ugyanúgy az otthona a szülői ház mint neked.

3. 18 éves lánynak én sem engedném még,hogy így visszafeleseljen ha kell ha nem..

4.Amíg a szüleid fizetik az iskolát,amíg ők adnak otthont neked,amíg ők etetnek,itatnak,öltöztetnek,amíg mindent megkapsz tőlük legalább cserébe tiszteld már őket..

5.Erre mondják,hogy 18 éves vagy.Ha nem tetszik a rendszer akkor állj a saját lábadra,és menj el albérletbe,menj dolgozni..Talán majd akkor rájössz,hogy nagyon sokat köszönhetsz a szüleidnek.

6. 30 éves bátyád felnőtt ember.Feltételezem,hogy dolgozik,és fele ennyi gond nem volt vele mint veled..Talán e miatt is nem tudsz kijönni vele..

7.Azt elismerem,hogy ha már netezik a szobádban,akkor olyan állapotban hagyja el a szobádat amilyen volt amikor bement.Ha tiszta volt az asztal,akkor tisztán kell ott hagyni..Ebben az egyben igazat adok neked,de ezt is el lehet mondani a testvérednek,hogy legközelebb tegye meg,hogy maga után összetakarít..(ha egyáltalán kommunikáltok egymással)

2010. nov. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanulmányi átlagom 4,3
2010. nov. 12. 20:06
 5/6 anonim ***** válasza:

ilyetszól

ilyetszól

ilyetszól után nehezen akartam elhinni,hogy 4-es átlaggal rendelkezel.

2010. nov. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

az "ilyet szól" az szleng, mi is használtuk tizenévesként. néha most is, de ritkán.


28/N

2010. nov. 13. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!