Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudnék csinálni? Olyan...

Mit tudnék csinálni? Olyan szörnyen érzem magam.

Figyelt kérdés

Kezdem a legelejéről, hátha úgy átláthatóbb.

Szóval elváltak a szüleim hivatalosan áprilisban (de ők már tavaly októberben úgy döntöttek, hogy elválnak) és a gyerektartással van eléggé nagy problémám/problémánk...Apának eléggé sok a fizetése (800e Ft) és ebből nekünk, 3 gyereknek 150-et ad haza havonta. Ez valójában semmire se elég...Összeszámoltam CSAK a saját különóráimat, meg mindent, ami nem kaja és az havi 24e ft, csak nekem, egy 11 éves lánynak. Akkor a bátyáimról ne is beszéljünk...Saccper kb. marad a kajára 70e forintünk 1 teljes hónapra, ráadásul többet eszünk, mint az átlag korunk beli (táborokban elég sok problémám adódott ebből)... Anya kitalálta, hogy ha apa nem hajlandó többet fizetni (pert indított azért, hogy többet fizessen NEKÜNK, szóval nem az exfeleségének, hanem a saját 3 gyerekének), akkor novembertől nem járhatunk semmilyen különórára, otthon fogunk ülni és unjuk magunkat. (Megjegyzem nem volt türelmetlen, se gonosz, teljes mértékben megértem, a javunkat akarja, de azért nem kéne ennyire bekeményíteni SZERINTEM.) Na és itt kezdődik a probléma. Anya összeházasodott májusban, apukámnak ezen a hétvégén lesz az esküvője és anya férje eladta a 2 lakását, meg mi is el fogjuk adni a mienket, és beköltöztünk az előző hétvégén egy újba, amit gyakorlatilag mi építettünk belül, mert csak épphogy fel volt építve. Na és említettem, hogy anya pert indított apa ellen. Viszont! A lelkünkre kötötte, hogy ne áruljuk el apának hogy elköltöztünk, mert elveszítjük a pert. Kedden volt a szülinapom és apa felhívott skypeon felköszönteni és kérte hogy kapcsoljak kamerát. Persze bekapcsoltam, mert ha nem, akkor kegyetlenül meg tud haragudni és úgy megsértődik...És kérdezte, hogy mi újság, beköltöztünk-e már a házba (tudta, hogy el fogunk költözn), én meg hülye, ott ültem a székemben és nem tudtam, hogy mit mondjak..Ha hazudok (így is eleget hazudtam már neki, az nem lényeg, hogy miért), akkor látja a szememen...És végül elárultam neki. :'( Olyan borzasztóan érzem magam...Nem is azért, mert én nem járhatok sehova, mert nem kapunk több pénzt, hanem azért, mert a bátyáim is ugyanígy járnak/jártak, pedig nem tettek semmit. Félek hogy beteljesül, amit anya mondott, különben nyomorognánk és alig tudnánk mit ENNI. Egyetlen esélyem, hogy apa is megteszi, amit egyszer mondott nekünk, hogy a mi kezünkbe adja a pénzt, mert azt állítja, hogy anya az összes pénzt (ja, mind a 150ezret..) a házunkba tette. Pedig nem így van. A férje pénzéből van minden.

Mit tudnék csinálni? Annyira kegyetlenül szarul érzem magam, hogy most is folyton csak sírok, mert így eltoltam az egészet egyetlen egy szóval, mert képtelen vagyok többet hazudni...

Egy dolgot leszögezek: Senki, ismétlem senki sem szidhatja az apukámat, mert igenis jó ember, csak annyira önző, hogy ha csak anya is benne van egy velünk kapcsolatos dologban, akkor nem képes semmit se csinálni. Pedig érzem hogy szeret... De mégis. Próbáltam már vele beszélni, de semmi.


2010. nov. 11. 21:10
1 2 3 4 5 6
 41/59 A kérdező kommentje:
Reggel azért válaszoltam olyan korán, mert fél6kor kelek mindig és meg akartam nézni a válaszokat...Megértelek titeket, hogy nem hisztek nekem, hiába magyaráznám bármeddig is, azt hisztek el, amit akartok. Csak 1 kérdés: Hogyan tudnám bebizonyítani azt, hogy nem kamuzok? Ugyanis nagyon rosszul esik hogy azt hiszitek, hazudok egy ilyen komoly dolgot...
2010. nov. 12. 13:16
 42/59 anonim ***** válasza:
100%

Egyik válaszolónak: Hát, azért érdekes, hogy apuka fizetését fillérre tudja, de a saját háztartásában élőkéről fogalma sincs... Szerintem akkor azt is tudnia illik, nem?

Kérdezőnek:

Hiszünk neked, legyen, nem kamuzol. Válaszolj, hogy lássad te is, apukád arányosan bőven túlfizeti anyukádat. És akkor megnyugszol, hogy nem miattad NEm fogják megitélni a gyerektartás emelést, bármit is tettél, vagy mondtál, hanem azért, mert SEMMI alapja nincs a kérésnek.

2010. nov. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
53%

Addigis egy paragrafus a Családjogi törvényből:

Házasságkötésen alapuló rokontartás

159. szakasz

(1) A kiskorú mostohagyermek jogosult a tartásra mostohaszülőjétől.


Ez alapján az anyukád új férje köteles téged is eltartani. Ez természetesen nem érinti apukád fizetési kötelezettségét, de ettől még tény.

2010. nov. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
84%

Szia! Nem tudok mindent visszaolvasni, de az írásodból kiderül, hogy tényleg lelkiismeretes kislány vagy, aki örlődik a szülők között. A kiskorú gyermeknek jár a tartás a különélő szülőtől. Ez ugyanis a szülő kötelessége, hogy a gyermek tartásáról gondoskodjék. Jelen esetben édesapád anyagilag tart téged ill. a testvéreidet, édesanyádnak pedig a természetbeni igényeidről kell gondoskodnia. (lakhatás, meleg étel, tiszta ruha) Ezek alapvető emberi szükségletek, amiket ki kell elégíteni. Válás esetén mindkét szülőnek kötelessége gondoskodni a gyermekekről.

De: mivel édesanyád megházasodott, közös háztartásba költözött a férjével. A közös háztartásba pedig beletartozol te is a testvéreiddel.

Ha esetleg a mostohaapád vitt volna az édesanyáddal létesitett házasságba gyermeket, akkor édesanyádnak ugyanúgy kötelessége lenne azt a gyermeket, vagy gyermekeket gondozni, mint a vér szerinti gyermekét.

Erről szól a közös élet.

A gyermektartás pedig nem függ attól, hogy te milyen házban laksz. Csak akkor függne tőle, ha édesapád olyan anyagi helyzetbe kerülne, hogy nem tudná fizetni a gyermektartást. Ebben az esetben viszont csak bíróság útján kérheti a gyermektartás mérséklését. A bíróság ilyenkor kérhet esetleg környettanulmányt.

De: az esetedet olvasva, arra véleményre jutottam, hogy az ilyen dolgokkal nem neked kellene foglalkozni, hiszen még csak egy kislány vagy. A szüleidnek kellene leülni és értelmes felnőtt emberek módjára beszélni, akár közvetítői segítséggel is, ha ketten nem képesek rá.

Te neked a gyerekkorodat kellene élvezni, nem pedig ilyen dolgokkal terhelni a kis lelkedet.

Kívánom, hogy minél előbb rendeződjön a lelkivilágod.

2010. nov. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
Ezek szerint anyukád titeket apátokkal tartat el, saját magát pedig a mostohaapáddal. Állítólag 13 órát dolgozik, és vállalkozó, feltételezem keres annyit, amiből el tud tartani két embert: saját magát, meg anyádat... Anyukád miért nem dolgozik?
2010. nov. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 A kérdező kommentje:
Van egy 4 hónapos kisbabája.
2010. nov. 12. 18:17
 47/59 anonim ***** válasza:
77%
Az nem a tesód véletlenül?
2010. nov. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 A kérdező kommentje:
Féltestvérem. De az ugyanaz, mint az, amit írtam...
2010. nov. 14. 15:46
 49/59 anonim ***** válasza:
64%
Gyerekek, nekem van egy 10 éves fiam, aki okos, értelmes, korához képest tájékozott. De gőze sincs arról, hogy hány százalék szokott lenni a gyerektartás (elváltunk az apjával), nem tudja, hogy mennyi a havi jövedelmünk és hogy ez hogyan oszlik el,nem ilyen a szóhasználata (pert indított, problémám/problémánk, exfeleség, teljes mértékben, nyomorognánk, egyetlen esélyem stb.) Kizárt dolog, hogy a kérdést egy 11 éves gyerek tette fel. Szerintem vagy anyuka próbálja alátámasztani az igényét azzal, hogy lám-lám a gyerek érzi úgy, hogy kell neki, vagy előkerült hivfruska, esetleg valamelyik inkarnációja. Ha meg mégis egy zseniális 11 évessel van dolgunk, akkor ekkora IQ-tól az is elvárható, hogy tisztában legyen azzal, hogy a luxuskörülményeket nem várhatja el természetes dologként apukától. És furcsa mód fel sem merül, hogy inkább az apjához költöznének, és akkor mindez biztosítva lenne. Szóval szerintem kamu az egész kérdés, ill. az a része tuti, hogy 11 éves a kérdező.
2010. nov. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 A kérdező kommentje:

Azért nem költözünk apához, mert ahhoz iskolát kéne váltani, nem űzhetnénk tovább a hobbijainkat ja és nem tudnának rólunk gondoskodni..Anya egész nap otthon van (kivéve ha mennie kell valahova), tud nekünk főzni, foglalkozik velünk. Míg ha apáéknál laknánk, csak kockulni tudnánk egész nap.

Hát köszönöm szépen...2. kérdésem, amire azt hiszik, kamu. Pedig vannak olyan gyerekek, mint én. Kérlek válaszolj: Miért hiszed azt, hogy hazudok? Hogyan tudnám bebizonyítani az igazam?

Mindenki azt hisz el, amit akar, én tudom az igazságot és ez a lényeg.

2010. nov. 14. 18:19
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!