Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire szólhat bele egy...

Mennyire szólhat bele egy anya, hogy kivel legyen a gyerek, ha közben az apja is ott van, vagy ő bízza rá?

Figyelt kérdés
A barátomnak van egy kislánya, a feleséggel válófélben vannak. Személy szerint nem tartom jó anyának: üvöltözik, káromkodik a gyerekével, egyáltalán nincs türelme. Én, mások szerint is csak jó hatással vagyok a kislányra. Imád engem, szeret velem játszani, és persze állandóan rólam beszél az anyjának. A nő semmit nem tud rólam, sőt... Elképzelése van, de azok mind negatívak. Hiába mondja mindenki, aki ismer engem, hogy kedves, aranyos, gyerekszerető lány vagyok. Egyik nap nem tudott a gyerekre vigyázni, mert megbetegedett, az apa szépen megkérdezte, hogy vigyázhatok-e rá. Válasza erőteljes nem volt. A baj csak ott volt, hogy az apának dolgoznia kellett és csak én tudtam volna megoldani. Mondanom sem kell, hogy mekkora vita támadt közöttünk. Az önérzetem nem engedi, hogy az a nő, aki köpköd, fújol rám (egyébként mindenkivel ilyen, alapból beteg az agya...) döntse el, hogy lehet e velem a gyerek. Végülis az ő oldaláról is megértem, de nem így kell ezeket a dolgokat megoldani. Most már eljutottam addig, hogy nem érdekel a véleménye. Sokkal rosszabbul esik, hogy az apa nem állt ki mellettem, nem mer vele szembenézni, és azt mondani neki, hogy ez lesz és kész, mert máshogyan nem tudom megoldani! A végén pedig én voltam a szemét, hogy én mindig csak gerjesztem a feszültséget, meg az a fene nagy önérzetem stb... Kérdezem én, tényleg én nem rendezem ezt le magammal, vagy jogos a felháborodásom.
2010. nov. 11. 19:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A barátod, az azt jelenti, hogy a pasid?
2010. nov. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A 3.mondatnál a bibi,

Semmit nem tud rólad, tehát idegen vagy számára, idegenre meg nem bíznám én sem a gyerekem...

Mondhat nekem bárki bármit, meggyőződöm róla, kire bízom.

2010. nov. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Meg akart ismerni, amikor meg ott volt a lehetőség, behúzta a kéziféket és elillant..

Kedves második hozzászóló, teljesen egyetértek veled, mert Te jól gondolkodsz, és valószínűleg úgy is fogod / vagy neveled a gyermekedet. Viszont az az anya, aki heti egy napot(azt is csak délután) tölt el a gyerekével, annak a szájából már egy kicsit másképp hangzik. Ez a bibi. Csak ezt nem írtam hozzám.

2010. nov. 11. 19:43
 4/12 A kérdező kommentje:
*hozzá.
2010. nov. 11. 19:45
 5/12 anonim ***** válasza:
Néhány részletet tisztázni kellene, hogy érdemben tudjunk válaszolni. Miért nincs soha az anya a gyerekkel? Elváltak-e már, illetve a válásukhoz volt-e köze a te megjelenésednek? Mennyi idős a gyerek, van-e már bírói határozat a léáthatásról?
2010. nov. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
22%

No, ha jól értelek, akkor te vagy apa új csaja, aki miatt válik.

És csodálkozol, hogy anya ideges, kiabálós, nincs türelme és nem veled óhajtja látni a gyerekét?

Ne csodálkozz, ha mindent jól értettem... Mert a kérdésre valamiért nem válaszoltál...


Neked könnyű abban a pár órában elbájolóan kedvesnek lenni a gyerekkel... Tudod, ő egy picit többet tett már érte...

Azt meg nem is értem, hogy gondolod, hogy majd apa ultimátumot ad anyának és kötelezi arra, hogy egy számára idegenre bizza a gyerekét... Te nem nagyon vagy képben, az tuti.

A helyében én se akarnálak megismerni, elég, amit rólad tud, az elmond mindent...

És idegen meg ne vigyázzon a gyerekemre, ha én nem akarom. Mellesleg ezek szerint mégis meg tudták oldani nélküled.

Csak megjegyzem, hogy ha te ebben a stilusban nyomod tovább anya és apa felé, akkor:

1. apa csak a biró által kötelezően előirt láthatási időben fogja megkapni a gyereket,

2. nem lesz hosszú a kapcsolatotok, mert süt belőled a gonoszság, irigység, köpködés.

Még nekünk, idegeneknek is szidsz egy számodra ismeretlen nőt, akiről annyit tudsz, amit MÁSOK meséltek neked róla. A mások alatt a kedvedért váló apukát kell érteni.

2010. nov. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%

Na, az előző biztos egy megcsalt feleség...

Ne törődj vele kedves kérdező, bár abban igaza van, hogy anyaként én sem venném jó néven, ha a válófélben lévő férjem új nője akarna ennyire közel kerülni a gyerekemhez.

Lehet, hogy azt érzi, a férje után, a gyerekét is elveszítheti, tudatosítani kellene benne, hogy nem pótanyja akarsz lenni a gyereknek ( remélhetőleg ).

Ne akard siettetni a dolgokat és főként ne avatkozz a dolgukba.

Akármilyen rossz is ezt hallani, de ez főleg kettőjükre tartozik.

Ha az apuka úgy dönt, hogy bevon az életébe az csodás, de erőszakkal ne próbáld bepréselni magad közéjük, mert az csak rosszul sül el.

Mármint nem a feleség-férj viszonyára gondolok természetesen, hanem a kisgyerekkel való viszonyodra.

2010. nov. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem megcsalt feleség vagyok, de nem baj, a véleményemen ez nem változtat.

37/L

2010. nov. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia.


A kiegészítés után talán az is lehet a gond, hogy féltékeny rád az anya. Fél,hogy túl közel kerülsz a kislányhoz, mert ahogy írod ő nincs annyira közel hozzá.


De még mindig azt mondom, hogy én sem bíznám rá olyanra a gyerekem , akit nem ismerek, az már más kérdés miértnem törekszik rá, hogy megismerjen.


Aki meg minősíti a kérdezőt, honnan tudja hogy miatta válnak.Én ha neadjisten válnék a férjemtől, akkor törekednék arra hogy megismerjem annyira az új párját, hogy a gyerekem tudjam hogy kivel tölti az idejét ha náluk van. Mert ilyen esetben szerintem félre kell tenni a sértődöttséget a gyerek érdekében.

2010. nov. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy miatta válnak, csak gondolom. Kérdeztem, nem válaszolt. Szándékosan, hiszen más ügyben válaszolt. Ebből gondolom. Minősitést nem tettem a kérdezőre (csak tényeket rögzitettem), de ha igen, kérlek, idézd.
2010. nov. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!