Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem engedik meg? Annyira...

Miért nem engedik meg? Annyira szeretném. Nem vagyok már dedós.

Figyelt kérdés

18éves lány vagyok, és 3szintes (garázzsal együtt)-kertes családi házban lakunk, jelenleg velünk laknak a bátyám, a menyasszonya meg az1éves kislányuk, de ők 1-2honap mulva elköltöznek.

akkor már csak 3an leszünk.

volt már kinti kutyám rotim. de sajnos meghalt tavaly:((

és nagyon régóta szeretnék bentre egy pici bolognese-t.

de nem engedik:( leorditanak ha szóba hozom, apám tiszta dühös lesz.

mondván hogy gusztustalan, büdös, felmászik mindenhova stb.

de az emeleten van a szobám, meglehetne tanitani hogy konyhába neki tilos bemenni vag bármi ilyesmi


2010. nov. 11. 15:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Ahhoz képest,hogy 18 éves vagy mégis úgy viselkedsz mint egy dedós.

Én is megértem a szüleidet,ugyanis pontosan tudom milyen ha kutya van a házban.

Azért egy kiskutya nem olyan egyszerű eset.Mit csinálsz akkor amikor iskolában vagy dolgozni vagy? Bezárod a kutyát a szobádba? Vagy mit csinálsz ha éppen elutaznál nyaralni,és oda nem viheted a kutyát? Rásózod a szüleidre?

Egy kutya legalább 10 évig veled lesz,és te tartozol felelősséggel iránta,nem a szüleid.

Nyugodj bele,és ha majd egyszer saját otthonod lesz akkor ennyi kutyád lehet lakásban amennyit akarsz..de ne várd,hogy mások is a te ötleted miatt kínlódjanak..

2010. nov. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Ja, a gyerekem, ha a tiltásom ELLENÉRE hazahozna egy kutyát a házamba, akkor a kutyával együtt aludna a kertben, az biztos.

37/L

2010. nov. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül van az a mondás sem,hogy "kutyának, macskának udvaron a helye"!
2010. nov. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
90%

ma 15:59

rossz tanács!

A húgom évekkel ezelőtt a szüleink határozott ellenvetésük ellenére hazahozott egy kiskutyát,gondolván,hogy úgyis megenyhül apuék szíve..A kutya egy tündéri volt.Apu amikor hazajött,és meglátta,nagyon mérges lett.3 napot adott a húgomnak,hogy vissza vigye,vagy ő viszi el..Ráadásul rosszul esett neki,hogy többször elmagyarázták a húgomnak,hogy miért nem való kutya a lakásban,és miért nem engedik..

A kutyának mennie kellett,és harag is lett egy ideig a húgom és apám között..Anyám sem engedte a kutyát így ő is apu mellett állt.

2010. nov. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
A kutya is jól érezné magát egész nap egy szobában.
2010. nov. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Ez nem dedósság kérdés.

Amíg otthon laktam nekem is csak kinti kutyám lehetett. Ez volt, ezt kellett szeretni.


Mivel már külön élek a szüleimtől, változott a helyzet.

Felesleges szerintem ezt erőltetni, mert ha oda is kerül a kutya - pl. a szüleid tudta nélkül- örökös vitaforrás lesz.

Pláne, hogy egyrészt nem két hónap alatt lesz szobatiszta, másrészt az oltások, a kaja, a kutyakozmetikus, az esetleges állatorvosi költségek, a felszerelések mind-mind nem kevés pénzbe kerülnek.

Ezt ki fogja finanszírozni?


Ne érts félre, senki pénztárcájában nem turkálok, de egy kutyát megfelelő körülmények között tartani nem két fillér.

2010. nov. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

roti után bolognese? hát bolognese-t én se engednék a gyerekemnek (amúgy a sorozatgyilkosnak volt a Bárányok Hallgatnak-ban) se spiccet, csivavát, pincsit, yorkit se hasonló édibédi tüneményt... pffffff... jó, ha találnék egy beteg kóbort, hazavinném de azonnal megszabadulnék tőle amint tudok.


a kutya azért kutya, hogy mint az ember legjobb barátja, legalább valami "haszna" legyen, én nem ellenzem a benti kutyát pl nagyon jól melegíti a lábamat ha a fotel előtt fekszik, na de nem utolsósorban nem félek kivinni éjszaka sem, mert nem fognak megtámadni...


van egy bizonyos méret (nagyobbfajta női retikülben elférős), ami egyszerűen, nekem kellemetlen, mert egy ilyen kis lényre csak félnék hogy rálépek éjszaka, azonkívül a kis kutyák mind idegbajosak és ugatnak meg pattognak, mert komplexusuk van.


megjegyzés: a tacskó nem tartozik ide, viszont az értelmes, hasznos, okos.

2010. nov. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
46%
Én becsempészném a helyedbe,ha már külön emeleted van:)Aranyosak ezek a pici kutyák,szeretnek lakásban lenni,és mivel van kertetek is,kinn is tudna lenni:)
2010. nov. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
46%
Csak a lépcsőn és az egész földszinten végig kell vinni hozzá.
2010. nov. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Szerintem kutya nem való a lakásba (és előre látom összeköltözéskor a vitát a párommal:)).


Ha annyira szeretnél kutyát, jó lesz az kintre is.

2010. nov. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!