Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem engedik meg? Annyira...

Miért nem engedik meg? Annyira szeretném. Nem vagyok már dedós.

Figyelt kérdés

18éves lány vagyok, és 3szintes (garázzsal együtt)-kertes családi házban lakunk, jelenleg velünk laknak a bátyám, a menyasszonya meg az1éves kislányuk, de ők 1-2honap mulva elköltöznek.

akkor már csak 3an leszünk.

volt már kinti kutyám rotim. de sajnos meghalt tavaly:((

és nagyon régóta szeretnék bentre egy pici bolognese-t.

de nem engedik:( leorditanak ha szóba hozom, apám tiszta dühös lesz.

mondván hogy gusztustalan, büdös, felmászik mindenhova stb.

de az emeleten van a szobám, meglehetne tanitani hogy konyhába neki tilos bemenni vag bármi ilyesmi


2010. nov. 11. 15:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
38%

Azért, mert egy kutyának kint a helye és nem a lakásban. És ebben a lakásban rajtad kivül ők is otthon vannak.

Nem óhajtják kerülgetni akutyát, takaritani akutyaszőrt, stb.

Maximálisan megértem őket.


Egy kutyatulajdonos

2010. nov. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

baértom tudja hogy nagyon szeretnék:)

és mesélte hogy a haverjának a bnőjének van egy bolognese és nemsokára lesznek kölykei:))

úgy szeretném ha kapnék egyet, de sztem kivágnának vele együtt:S

2010. nov. 11. 15:52
 3/20 anonim ***** válasza:
38%
En se engednem...a kutya nem a lakasba valo...legalabbis szerintem...
2010. nov. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
77%
Szia, a sok öröm mellett persze, de rengeteg a gond egy kis testű, nagyrészt lakásban tartott kutyával. Szerintem a szüleid sejtik, hogy valószínűleg a gondok nagy része rájuk hárulna. Nekem mopszom van, havonta csak a kajája 10.000 ft, félévben egyszer tuti dokihoz is kell mennünk, ilyen olyan kisebb nagyobb gondokkal, plusz iszonyúan hullik a szőre, néha elég büdi, és sokszor ugat, ha vendégek vannak, ő meg ki van csukva. Elég sokat foglalkozok vele, én hordom dokihoz, de anyu takarít pl. utána, teljesen megértem már, régebben miért tiltakoztak egy benti kutya ellen, persze imádjuk, csak azt mondom, hogy megértem őket.
2010. nov. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Bármilyen kicsi egy kutya, őrült ötlet egy szobába zárni, főleg, ha kertetek is van.
2010. nov. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Ugyan már. 18 vagy, nem dobhatnak ki csak úgy. Én együtt alszok a cicámmal (mondjuk szüleim nem tudják) de egy bologneset nem tarthatsz odakint. Szerintem ülj le beszélni velük értelmesen, ha nincs eredmény, akkor egyszerűen hozd el a kutyát. Uncsim is ezt csinálta egy kis tacsival, és a szüleinek nem volt szíev kidobni.
2010. nov. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
63%
Itt nem a "dedósságon" van a hangsúly, hanem azon, hogy velük együtt élsz, így akármennyire ígéred, nem marad csak a Te felelősséged. Ha külön laknál, azt teszel, amit akarsz, de addig sajnos el kell fogadnod az Ő álláspontjukat is. Nekem is volt "benti" kutyám, és imádtam, mégis nagyon sok lemondással járt, még egyszer nem vállalnám - ezért én is megértem a szüleidet. Talán később ha saját családod lesz, lesz még rá lehetőséged.
2010. nov. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%
ja, persze az a megoldás...
2010. nov. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ebben megértem a szüleidet! Nekem is van egy kis kutyám, aki kint van a kertbe, bár hetente többször egy órácskára beengedjük este a házba. Szigorúan akkor, amikor oda tudunk rá figyelni. Szóval én látom,hogy mit "tud" csinálni egy kutyus. Kb. 10 percen belül minden tiszta szőr lesz, pedig rövid szőrű. Sőt ha kb. két percig nem figyelünk rá, felugrik az ágyra. Ez akkor szép, ha koszos is a lába. Ezt nem lehet kivédeni, mert attól még,hogy egy kutya szobakutya sétálni akkor is fogod vinni, és hát ott koszos lesz. Amíg kicsi egy párszor be fog kakilni, pisilni. Én sem örülnék,ha mindennap takarítanom kellene a padlóról a piszkát. Ahogy előszeretettel meg is rágcsálja a cipőket, ha nem figyelünk oda. Nálunk is csak úgy tölti bent azt a fél órát, hogy ott vagyunk vele. Ha más dolgunk van, akkor irány kifelé.

Van egy barátnőm, neki bent él a kutyusa, és hiába fürdeti két hetente, bizony büdös. Illetve kutya szaga van, de azt nem mindenki szereti. Köztük én sem. Az egész lakásban lehet érezni. És mire megtanítod mindenre, bizony csinál egy kis anyagi kárt!:)

2010. nov. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos nem mindenki szereti annyira a kutyákat, hogy bent tartsák, gondolom a szüleid is ebbe a csoportba tartoznak.

Mi is nagy családi házban lakunk, de a kutya mindig bent van, végülis nem véletlen találták ki a mondást, miszerint a kutya az ember legjobb barátja

2010. nov. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!