Bunkó vagyok ha most meg már én akarom a házassági szerződést h irjuk alá?
Eddig anyósóm eröltette nagyon h irjam alá,h a fiát ne tudjam kisemmizni miután elválok tőle. Nagyon mondogatta h ilyen meg olyan csalfa vagyok,tuti válás lesz,és a fiának maradjon meg az ami az övé. Nagyon rosszul esett,és a lelendő férjem sem állt 100%-ban mellettem.
Nemrég örököltem egy elég szép pénz(20Millió Ft-ot),meg egy lakást. Miután ezt anyósóm megtudta már nem akarta h aláírjam a házassági szerződést,mert vagyonosabb lettem.
Mikor szóba hoztam a páromnak h mi lenne ha mégis aláírnánk a papírt,azt mondta h eddig nem akartam akkor most minek.
Szerintem is írjatok házassági szerződést, hiszen egy idő után közös lesz majd az örökséged is.Ez így igaz.
Sz@rd le jó magasan anyóst, ritka, hogy egy kapcsolat örökké tart sajnos a mai világban:-((Viszont az fontos, főleg egy nőnek, akiknek általában gyerekük lesz, hogy be legyen biztosítva..hiszen ki tudja..válás után övé nagyobbrészt a felelősség, neki van szükségt többnyire megfelelő anyagi körülményekre....
Szóval , ha igy 3 héttel a házasság előtt nem tudtok ebben megegyezni, akkor tényleg felesleges ez az egész esküvő.
Nekem is nemsokára esküvőm lesz, mi is írunk házassági szerződést, a vőlegény miatt kell, mert ők a pénzesek, de feltételeket fogok kikötni, ha ez meg ez történik akkor mi a helyzet, mi a teendő.
Nálunk is hamarosan esküvő, kb egyformán állunk, talán a páromnak van valamivel több vagyona. Felmerült a házassági szerződés és nem volt kifogásom ellene, két okból kifolyólag sem: egyrészt neki van egy gyereke az előző házasságából, másrészt egyikünk se jós, hogy meg tudjuk mondani, milyenek leszünk 10 vagy 20 év múlva.
Kaphatunk elmebetegséget, kijöhet a rosszabbik énünk, akármi. Ha egyikünk se változik ilyen szempontból, akkor szépen elpihen a szerződés a fiók alján.
Neki fontos a lánya, ha bármi történne vele, akkor természetesen a lányát illeti az apja vagyona. Viszont ha velem történne valami, akkor nem szeretném, ha az én vagyonomat is örökölné - vagy netán kettőnkkel egyszerre.
Mondjuk ebben a kérdéskörben az volt a vicces rész, hogy a párom óvatosan felhozta a házassági szerződést, részben a lánya érdekeire hivatkozva. Mondtam, hogy semmi gond, felőlem rögzíthetjük a mostani vagyoni helyzetet, illetve a már most látható bevételi forrásokat (nemsokára kiadja a saját lakását, az enyémben élünk), ha gondolja, azt is magára írhatja. Amíg együtt vagyunk, addig úgyis közös kassza, de ha valamelyikünk megkattan, nem akarom semmiből kiforgatni.
Ha meg lesz közös gyerek, arról úgyis rendelkezik a magyar jog, akkor az ő vagyona fele-fele arányban oszlik meg a két saját gyereke között.
Hozzátenném, hogy sokáig olyan szakmában dolgoztam, ahol az embereknek nagy összegekről kellett dönteniük. Nagyon sok olyan helyzetet láttam, ahol az addig teljesen normális emberek megkergültek, mert pénzről volt szó.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!