Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem hagy békén, mit...

Miért nem hagy békén, mit mondjak már neki?

Figyelt kérdés

felvettem a diákhitelt valamire, ami az egészségemmel kapcsolatos, és nem akartam a szüleimmel kifizetni, éveket meg nem akartam már várni vele, majd visszafizetem, ha dolgozok.


Ők is tudják, mondtam nekik, egyetértettek, csak mondták, hogy akkor nehogy másra költsem el. Persze, hogy nem akarom másra költeni. Azóta állandóan zaklatnak, hogy bejelentkeztem már? Mikor jelentkezek be? Ugye nem költöttem el a pénzt?


Nem jelentkeztem be, mert azóta is költöm a pénzt, ugyanis három hónappal ezelőtt adtak utoljára 10ezer forintot, és nekem enni kell, meg bérletet venni, meg könyveket, meg a hazajárásomat fizetni stb. Amíg nem utalták a diákhitelt, addig egy csomószor kölcsön kellett kérnem.


Nem tudom mit gondolnak. Ha rendszeresen kapnék diákmunkát, de alig van rá időm, akkor is már rég hozzá kellett volna nyúlnom. Mondtam, hogy nem jelentkeztem be, mert nincs is meg az egész pénzt, hát mikor küldtek utoljára, és nekem mennyi mindent kellett azóta is fizetnem. Ha meg befizetném, akkor itt lennék egy fillér nélkül és akkor mi lenne. Erre, hogy jaj akkor ad pénzt. Ez volt egy hónapja. Azóta sem semmi. Csak azzal zaklat, hogy én miért nyúltam már hozzá ahhoz az összeghez.


nem vagyunk szegények, bőven adhatnának, bár mindig a legkevesebbet kér(t)em, amennyi éppen elég volt, de nem értem, most miért nem adnak akkor? Szerintem így elég egyértelmű, hogy muszáj költenem, ami van, hát nem halnék bele, de akkor meg mit csodálkozik, meg akkor miért nem szól, hogy nem is fog adni?


Kicsit olyan, mintha azt képzelnék, hogy akkor én most vettem fel pénzt, amiből majd élek, ÉS amelett kifizetem az orvost is és hogy képzelem, hogy nem.


F/20


2010. nov. 10. 17:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Félek, hogy nem jönnék vissza" ..hát nem pont az a jó? Azok akik kimentek pénzt gyűjteni, és nem jöttek vissza, valószínűleg nem elrabolták őket az ukrán kurv@pecérek, hanem jobb nekik ott mint itt! Külföld az jó dolog, én mindenkit irigylek, aki megcsinálta! (Most diplomáztam, de nem látok esélyt az életkezdésre.. keresek annyit, hogy ne kérjek pénzt szülőktől, de velük lakom 25 évesen. Van A LAKÁS oszt csá. Össze kéne szednem valami brit faszit:D)

A kérdésedre sajnos nemigen tudok válaszolni.. aki nem ért az egyenes beszédből, azzal nem tudom, mi van. Esetleg mondd azt, hogy "anyu vigyázz, nehogy véletlenül pénzt adj, mert nekem van otthon egy pénzfám, ami korlátlanul ellát" talán akkor ad.. Vagy esetleg kezdd el őket b@szogatni, hogy mit titkolnak, milyen anyagi csődbe jutottak, amit nem mernek neked elmondani.. és ne tágíts:)

2010. nov. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Biztos jól érzik magukat amúgy manapság nem sok mindenre jó egy diploma.
2010. nov. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Olvasom valaki válaszát: egy fix összegben :D. Bakker, én sokszor éhezve húztak ki a fősulis éveket, és semmit se szórakoztam, csak tanultam, mint a güzü. Az én szüleim nem tudtak semmit sem adni nekem, mert nekik se volt semmijük. Segélyekből húztam ki...

Fix összeg, mi. Úgy szégyellném magam.

Persze így is rengeteget segítettek, de én sose értettem egyet a felnőtt emberek eltartásával.

2010. nov. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Az enyémek viszont bőven megtehetik, hogy adnak, mikor levelezőre akartam menni ők kérték ki maguknak, hogy nem kell nekem dolgozni, jó lesz az úgy, nappalin, adnak ők stb. Fix összegeket én nem kértem sosem, tudták, hogy mi merre mennyi és annak megfelelően adtak mindig. Most meg, fapapucs. =)

Azért félek, hogy nem jövök vissza, mert már harmadik évemet kezdem, és ha eddig csináltam, ezután is kellene, nem életcélom kint a pultoskodás, márpedig mást nem nagyon tudnék csinálni, viszont ha vérszemet kapok, hogy fú végre pénzt keresek, meg nem is olyan rosszat, akkor lehet nem jönnék vissza és akkor úgy maradok. :)

2010. nov. 18. 00:36
 15/15 TeRohadtOstobaLilaLó válasza:
Mond azt hogy: hagyj békén.
2010. nov. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!