Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Iskolai drogfogyasztás?

Iskolai drogfogyasztás?

Figyelt kérdés

Szóval sokat beszélgettem unokahúgaimmal,sógorommal,mind 16-20 év között vannak.Elmondták,hogy teljesen bevett szokás az iskolákban,hogy kicsöngetnek és az osztály 60-80%a kimegy az iskolaudvarra,megtekerik a füves cigit és beszívnak.Ha elfogy,felhívják a dílert és következő szünetben újraindul az egész.

Főleg szülők véleménye érdekelne,de bárki leírhatja a gondolatait,tapasztalatait a témával kapcsolatban.


2010. nov. 10. 10:16
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

A 60-80% az sok. Viszont sajnos nálunk is nem egy iskolatársam betépett a suli előtt, vagy az udvaron és úgy ültek be órára (osztálytársaim közül is ketten biztos). Nem veszi észre senki, hisz azok az alakok "józanul" is ugyanúgy viselkednek...

Ittasan is szoktak bejárni.

Én "tiszta" vagyok és ennek örülök, több pénzem marad és az egészségem se rongálom feleslegesen.

21/L

2010. nov. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim válasza:
en is ismerek ilyeneket :D .... valaki kerdezte h honnan szdnke ra penzt... az en ismeroseim meg az anyjukat is eladnak... minden otthoni erteket..arannnyaklanctol kezdve tv, telefonig mindent...vagy ha ok is dillerek lesznek akk kapnak szazalekot belole...vagy ha csak ilyen lightosabbrol van szo pl fu.. akor termesztik otthon......17/L
2010. dec. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim válasza:
Nem is kel díler mert interneten tudsz rendelni magot,palántát,kész anyagot...
2011. febr. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim válasza:

Szörnyű, hogy hová fajul a világ JAAAAAAAAAAAAAAJJJ! JAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAJ!


Egy kicsit túlzásba vitt spanglizásért kicsapni a suliból, meg hatóságilag meghurcolni. Szörnyű!


Namost ha kicsapták az iskolából akkor >lehet<, hogy derékba törtek egy karriert. Márpedig a mai világban lévő keretek közt akinek derékba törik ennyire feleslegesen a karrierjét, az >lehet< hogy nem etikus módszerekkel fog pénztkeresni. ilyenkor kis eséllyel, de bűnözőt állítanak elő. Évente 3000 drogost fognak el. Szerintem ennél többen próbálják ki évente. És akkor a ~150.000-es alapbázisról akik tolják egy ideje még nem is esett szó. Az ország 1%-a kb.


Na mindegy. Az iskolában ennyire így? Hát ez kicsit túlzó szerintem ,de végülis vannak sz@r iskolák ahol ez beleférhet épp. Talán meg kéne oldani az országban, hogy az emberek akik tanulnak azoknak meg is érje (életkereset), mert már senki nem hiszi el mostanra, hogy az okosabb jobban megél. Amikor ilyeneket lát, hogy 8 általános, kaszinó maserati.

2011. máj. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Nálunk ez egyáltalán nem jellemző, a felső osztályokban sem, a legdurvább, amikor a mosdóban rágyújtanak, de ez mostanában nem fordul elő, mert olyan érzékeny füstérzékelőt tettek fel, hogy mindenre beindul.


Más: Mindenhol azt sulykolják, hogy a szülőnek az iskolát és a tanárokat kell támogatni, mellettük kell kiállni, hozzájuk kell lojálisnak lenni, nem pedig a saját gyerekhez. Csakhogy amikor a tanár elferdít egy kisebb ballépést, aminek se előzménye, se folytatása nincsen, és úgy adja elő a szülőnek, mintha egy kezdő bűnözőt tanítana, a szülő pedig többek között a fent említett nyomás és tanácsok hatására szentírásnak veszi, amit a pedagógus mond, sőt azt feltételezi, hogy a helyzet rosszabb, mint amilyen, mert a tanár nyilván nem meri rosszabb színben feltüntetni az eseményeket a valósnál, és ezért meg sem hallgatja a gyereket, fontolóra sem veszi a gyerek verzióját, az egy életre megmarad a diákban, hosszútávon a kapcsolat romlásához vezethet, mivel a gyerek is elveszti a lojalitását a szülők felé,hiszen hozzá sosem voltak azok. Csak azért említem, mert a szegény, eszköztelen pedagógusokat mindenki sajnálja, és a többség megveti a szülőket, akik a gyerekük minden hibáján felülemelkednek és a tanárokat hibáztatják, a helyzet fordítottjáról meg senki se beszél, mert ez többnyire olyan embereket érint, akik nem hajlamosak kiteregetni a szennyest (pl. a tanárok nem vallják be ilyen viselkedésüket...)


Bocs, ha olyat írtam, ami már volt, nem olvastam végig a válaszokat.


15/L

2011. júl. 30. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
nálunk általánosban a tesi öltözőben speedeztek. Akkor órák közben kimentek a mosdóba, onnan ki az udvarra, átmásztak a kerítésen, és jó alaposan beszívtak. A suliban ittak fröccsöt, meg vbkt, részegen mentünk be, a wcben cigiztünk. Az utóbbi kettőben benne voltam. Azt már meg sem említem hogy mikor nekünk tesink volt ott szívták a kerítés másik oldalán a füvet, a havaer meg odafutott egy slukkért titokban. Fura egy kicsit, mondjuk én szar általánosba jártam. Most gimibe se jobb a helyzet, van egy pár narkós, meg egy pár díler, egy csomó embernél mindennap van fű, a wcben cigizés alap, meg a részegen bejárkálás is.
2011. dec. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!