Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Iskolai drogfogyasztás?

Iskolai drogfogyasztás?

Figyelt kérdés

Szóval sokat beszélgettem unokahúgaimmal,sógorommal,mind 16-20 év között vannak.Elmondták,hogy teljesen bevett szokás az iskolákban,hogy kicsöngetnek és az osztály 60-80%a kimegy az iskolaudvarra,megtekerik a füves cigit és beszívnak.Ha elfogy,felhívják a dílert és következő szünetben újraindul az egész.

Főleg szülők véleménye érdekelne,de bárki leírhatja a gondolatait,tapasztalatait a témával kapcsolatban.


2010. nov. 10. 10:16
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
77%
Amikor még gimis voltam, nálunk is előfordult, hogy a szünetekben a wc-ben tekerték a füves cigit, és egy kisebb csoport azt szívta, de igazából el sem tudom képzelni, hogy ez hogyhogy nem tűnt fel senkinek, hiszen olyan nagyon jellegzetes szaga van, hogy egyből kiszagolni. Bár mondjuk nyilván nem véletlenül szívtak a klotyóban, ahol amúgy is furcsa szagok terjengnek.
2010. nov. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
90%

Sziasztok!


Nagyon egyszerű a tanárokat hibáztatni. De még is mit tud tenni? Ellenőrzőbe be, anyukát felhívja.

A jó esetben:

- Igen, anya, tényleg de csak egyszer és mert kényszerítettek és ezt látta xy tanár úr / nő, de tényleg én nem soha.

- Rendben, Karcsika, de ha még1x megtudom, akkor 1 hétig csak heti 10 000ft kapsz és nem 20 000ret + csak péntek, szombat mehetsz diszkóba.

Rosszabb esetben:

- Anya! ÉN, soha! A köcsög tanár szívat, mert xyz, és te annak a faxnak hiszel nem nekem. 

- Rendben, kisfiam én elhiszem, hogy te nem vagy olyan biztos a tanár úr / nő félre értett vmit, majd beszélek vele, hogy te nem vagy ilyen. 

Még rosszabb esetben:

- Anya! ÉN, soha! A köcsög tanár szívat, mert xyz, és te annak a faxnak hiszel nem nekem. 

- Rendben kareszkám, holnap bemegyünk apával és megküldjük a mocsok fejét, de kajakra geceee.

Tehát a tanár, ha ott áll mellette is csinálja mert nincs eszközöd. El nem veheted meg nem ütheted. Illetve ha tehetné is az átlag tanár mondjuk 25-60 éves nő. Ha a 17 éves 120kg ’gyerek’ akiknek az a hobbyja, hogy apával járunk pénzt behajtani, úgy elveri szerencsétlent, hogy ott marad és még akkor is ő lenne a hibás, mert provokálta kareszkát. Úgy hogy a kedves szülőknek javaslom, hogy még addig neveljék meg a gyereket amíg lehet mert egy 17-18 éves gyerekkel már nem fogunk tudni mit csinálni, mert 0 tisztelet, 0 félelem a tanártól, és otthon úgy is neki hisznek. Ahol pedig e problémák közül maximum egy merül fel ott a legritkábban érinti a dolog a gyereket aktívan, néha előfordulhat, hogy hülyeséget csinál de ott a legtöbbször iskolán belül lerendezhető, és bőven elég, hogy ha fél attól, hogy otthon kiderül és inkább meghúzza magát és hálás, hogy nem volt elsőre balhé.

Egy (informatika)tanár

2010. nov. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Talán megoldás lenne,ha a tanár első alkalommal figyelmeztetné a szülőt és a gyereket.Második alkalommal kidobnák az ilyen kölyköt a suliból.És ezt minden iskolában így kéne csinálni,ha az ilyen kirugott gyerek a következő suliban sem viselkedik,akkor megy onnan is.Aztán majd csak észbe kap ő is,meg a családja.És nem ártana gyakrabban felvilágosítani a gyerekeket a káros szenvedélyek negatív következményeiről.Talán elrettentő lenne,ha oktatófilmen mutatnának nekik olyan embereket,akik a drogtól,cigarettától súlyos betegek.
2010. nov. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
69%

"És ezt minden iskolában így kéne csinálni,ha az ilyen kirugott gyerek a következő suliban sem viselkedik,akkor megy onnan is."


Éa ha már a hatodik suliból rúgják ki mégis hova megy???? Te azt hiszed, a gyerek retteg attól, hogy kirúgják, hát az ilyenek nagy része olyan nagy ívből lesz@rja... ahogy a drog káros hatásait is.

2010. nov. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
85%
Viszont amíg tanköteles,addig suliba kell járnia,különben ugrik a családi is,ez ha a gyereket nem is,de a szülőt talán csak érdekli majd.A gyereknek meg gondolom,azért nem teljesen mindegy,milyen suliba és közösségbe kell bejárnia minden nap.
2010. nov. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
85%
Amelyik családban a gyerek képes minden nap füvezni akár napi több alkalommal is ott a szülőt egy kicsit sem érdekli, hogy a gyerek mit csinál. A normálisabb gyereknek úgysem lesz ez életvitel szerű, mert tudja, hogy mivel jár ha lebukik, hogy mit veszít vele, hogy mi lesz otthon. A hülye meg úgy is hülye marad itt a legnagyobb gond, hogy 18 év a tankötelesség korra egész lazán lehetne 14-16 év és ha nem megy akkor húzzál dolgozni, ha az se akkor éhen halni nem kell erőltetni fölöslegesen az iskolát ott ahol ez nem megy. Természetesen ehhez hozzá kötni, hogy ha nincs x iskolai éved akkor nem szavazhatsz, nem kaphatsz jogosítványt stb. sokkal szebb ország lennénk.
2010. nov. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
23%

Ilyenkor adok hálát, hogy nem olyan emberek az irányítók, mint a 13:36os. 14-16 évesen menjen dolgozni, érettségi nélkül... ok, de mit? Már nem a kommunizmusban élünk, hogy mindenkinek JÁR meló. Érettségi nélkül rohadt nehéz melót szerezni. Pláne olyan melót, ami többet fizet a segélynél... szal te gyakorlatilag elküldenéd segélyre... ügyes!


A másik, hogy egy drogos ugyanolyan állampolgár, mint te, vagy én, vagy akárki. Ugyanúgy joga van ahhoz h az érdekeit képviseljék. Senki nem döntheti el, hogy ki az "értékesebb" és "értéktelenebb" ember.

2010. nov. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

13:41-es! 13:36-os egyáltalán nem ezt mondta, hogy elküldené segélyre, sőt! S nem is azt, hogy dolgozni küldené. Hanem éppenséggel érdekeltté tenné a diákot, hogy igen is, a saját érdekéből tanuljon, tartsa be a szabályokat, hogy eljuthasson érettségéig, hogy aztán tudjon munkát szerezni és fenntartani önmagát. Így motivált lenne, nem úgy, mint most, hogy ha a feje tetejére áll a tanár, akkor sem tanulnak semmit, lógnak, füveznek, az érettségin meg kettessel úgyis átrugdossák, mert addigra már úgy utálják a képét, hogy még pótérettségire se tartják vissza, csak menjen már. A papír meg megvan. 13:36-os egyáltalán nem beszél hülyeséget.


Én olyan esetről is hallottam, amikor valaki az órán a hátsó padban gyújtott rá, s fel volt háborodva, hogy rászólt a tanár, bosszúból felgyújtotta a padon a könyvét. Azon túl, hogy az tanár poroltóért kap, mit tud tenni? Áll megrökönyödve, hogy nem tarthat itt a világ... és mégis. Párom ált. iskolában tanít, nem elit, de nem is a legrosszabb, az egyik fehér hetedikes semmit nem visz magával órákra, kurjongat, trágár focidrukker nótákat énekel unalmában. Megkérheti százezredjére is, hogy maradjon csöndben, megüzenheti a szülőnek, aki szintén megkérheti rá (vagy nem), ettől még a gyerek ugyanúgy csinálja. Muszáj a tantermen belül tartani. Ifjú deviáns. Innen már csak egy lépés a füvezés a tornaterem mögött.

2010. nov. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
85%
Ja, és azt sem állította a 13:36-os, hogy aki drogos, az ne szavazhasson. Csupán tovább fűzte gondolatát, hogy ha 14-16 év lenne a tankötelesség, és vki nem hajt az érettségire, hülyeségéből kibukik, akkor nem is tudja megütni a választójoghoz a megfelelő értelmi színvonalat és megszerezni azt a tájékozottságot, a társadalmi ismeretekben való jártasságot, amire szavazáskor szükség van.
2010. nov. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Néha én is elcsodálkozom, h milyen fiatalok vannak manapság. Pedig én is még csak 16 éves vagyok. A mi iskolánk nem egy elit hely, de nem is a legrosszabb szakközép. Ahogy tudom 1 cigány jár csak oda. Mégis, 2 hete 3 osztálytársam a tornaterem öltözőjében szívtak be. Olyan partidrogot használtak, ami még legális. Valaki szólt az ofőnek, meg az igazgatóhelyettesnek, és jó nagy cirkusz lett belőle. Ma erről volt szó ofőórán, és vagy 4-en meg akarták győzni a tanárt, h ez nem ártalmas, meg stb. Az osztályból van 7-8 ember, akit mindig elkapnak a tanárok, mert a wc-kben cigiznek. És mit tudnak tenni a tanárok? Beírnak az ellenőrzőbe, a szülőket meg kicsit sem érdekli, h cigizik e a gyerekük vagy nem.
2010. nov. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!