Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Iskolai drogfogyasztás?

Iskolai drogfogyasztás?

Figyelt kérdés

Szóval sokat beszélgettem unokahúgaimmal,sógorommal,mind 16-20 év között vannak.Elmondták,hogy teljesen bevett szokás az iskolákban,hogy kicsöngetnek és az osztály 60-80%a kimegy az iskolaudvarra,megtekerik a füves cigit és beszívnak.Ha elfogy,felhívják a dílert és következő szünetben újraindul az egész.

Főleg szülők véleménye érdekelne,de bárki leírhatja a gondolatait,tapasztalatait a témával kapcsolatban.


2010. nov. 10. 10:16
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
95%
Én nem szívtam soha semmit de szerintem ez kamu. Ha iskolaudvaron füveznének és a díler is ott lenne akkor valakinek csak feltűnne.
2010. nov. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
85%

Csak gratulálni tudok az ilyen iskolavezetésnek!


Az öcsém osztályából kb. három hete rángattak ki a rendőrök három srácot, mert reggel (nem minden szünetben) füveztek a suli mellett. Azóta már nem az iskola tanulói.

Azért megnéztem volna apuka, anyuka arcát, amikor beállítanak a rendőrök házkutatásra és többek között közlik velük, hogy a drogfogyasztó fiacskájukat kicsapták érettségi előtt.

2010. nov. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
93%

Hova fajul ez a világ???!...

De ilyenkor mindig felmerül bennem egy kérdés:hol a búsban vannak ilyenkor a tanárok??

Hogy lehet az,hogy a gyerekek a szünetekben,drogoznak,cigiznek,ütik-verik egymást mint az állatok?Talán nem a tanáriban kellene kávézással,cigizéssel tölteni a szünetet,hanem olyankor is a diákokra felügyelni .Vagy ha ők ezt nem tudják szünetben megoldani,akkor talán érdemes lenne iskolai pedellusokat alkalmazni,akik az ilyen kirívó magatartást megakadályozzák a szünetekben.Én nem vagyok konzervatív ember,érezzék jól magukat a diákok a szünetekbe,de ne drogokkal meg verekedéssel,mert annak sosincs jó vége.

Nincs,aki ügyeljen rájuk és megfelelően nevelje őket,ez azért van.

2010. nov. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
97%
Tudod miért nem kapsz hiteles képet, ha a szülők véleménye érdekel? Mert ez a jelenség valóban létezik, de senki nem mondja meg otthon, hogy mit csinál a szünetekben. A szülő otthon azt hiszi, hogy az ő porontyánál jobb aztán létezni se létezik közel se távol.
2010. nov. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

ez ma már sztem teljesen természetesnek számít náluk, és évek múlva még természetesebb lesz.

iskolafüggő is (értsd színvonal), hogy hol szívnak füvet, vagy használnak keményebb drogokat az iskola falain belül. nálunk a gimiben nem volt ilyen szünetekben, és nem egy vallásos és konzervatív iskola volt. az meg más, hogy az iskolai falain kívül mi történt.


21/N

2010. nov. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Arra azért kíváncsi lennék, hogy a kölkök honnan szedik rá a pénzt. A rendszeres füvezés nem pár forintba kerül.
2010. nov. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Persze ez nálunk is így volt. Mondjuk én nem füveztem/drogoztam soha de volt olyan, hogy amikor bementem a lány wc-be, megszédültem a füst miatt (gondolom nem sima cigit szívtak bent) vagy máskor láttam, hogy alufóliába árulták az emberek az anyagot az udvaron.
2010. nov. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
85%
Valaki meg azt mesélte, hogy a diákok a folyóson szívják a kokaint, mondjuk ennek nem tudom mennyi valóságalapja van.
2010. nov. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
De mégis,hogy válhat ez természetessé egy iskolában?Nyilván úgy,hogy az illetékesek nem tesznek ez ellen semmit.Pedig minden bizonnyal tudnak róla.Engem az érdekel,vajon miért nem tesznek ez ellen?
2010. nov. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
92%

Azért nem kell túlozni... ez a 60-80% baromi nagy túlzás meg a folyosón szívni a kokót is. Ja van egy-két ember aki néha teker egyet suli közben de ennyi.

17/F

2010. nov. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!