Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem házassági...

Hogyan kezeljem házassági szerződés aláíratása után az anyósomat? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Anyósom a hátam mögött házassági szerződést készített elő.Eddig jól megvoltunk, de a történtek után mélységes harag van bennem iránta. Férjemnek régen minden ügyét ő rendezte, férjem nem is tudta pontosan, mit akar velem aláíratni az anyja. Természetesen aláírtam a szerződést, hogy lássa, nem kell a pénze válás esetén. Viszont nagyon rosszul esett. Azóta nem tudok és nem is akarok az anyósommal beszélgetni, legszívesebben a lányunkat is eltiltanám tőle, de persze ezt nem teszem meg. Ráadásul a történtek miatt, a férjemmel is összekaptunk párszor a dolgon, holott mi azelőtt soha nem veszekedtünk. Ti hogyan kezelnétek ezt a helyzetet?
2010. nov. 8. 13:23
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
Nem fogom fel drasztikusan a dolgot, és megértem, hogy azt akarja védeni, aminek az árát ő kereste meg a fiának. Csak az eljárást nem így kellett volna. Ha megbeszéltük volna előre, nem lett volna semmi gond ebből. De most mégis neheztelek rá(juk). Főleg az anyósomra, aki úgy viselkedik, mintha még ő lenne megsértődve. Én meg nem érzem azt, hogy a történtek után még nekem kellene bocsánatot kérni. Én megtettem amit akart, de nem várhatja, hogy most a nyakába borulok.
2010. nov. 8. 14:01
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem sem anyósnak kellett volna intézni, de szerintem jól tetted,hogy aláírtad. Így legalább tényleg bizonyítottad,hogy nem a férjed pénze kell.

Hozzáteszem, én sem értem,hogy miért húzódoznak a szerződéstől olyan sokan! Az én szüleim is eléggé jól állnak,a házunkat is ők építették. A férjem esküvő előtt mondta,hogy szívesen aláírja a szerződést, ha akarunk ilyet, de mivel minden az én nevemre lett íratva, felesleges volt. A házasságunk alatt szerzett vagyont, pedig ha ne adj Isten válásra kerülne a sor, remélem igazságosan el tudjuk osztani. Egyébként egy baráti párnál is anyós erőlködött a házassági szerződésen. A lánynak is rosszul esett, pláne,hogy legalább állnak annyira jól az ő szülei is,mint a srácé, ezért is rosszul esett neki,hogy anyós ennyire nem bízik benne. Persze aláírta, csak vicces,hogy náluk is elég nagy a vagyon, mégsem jutott eszébe az ő szüleinek,hogy papírt írassanak.

2010. nov. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
Tudod, igazan most nem azz anyost kellene felelosegre vonni, hanem fiatol megkerdezni, hogy tudott e minderrol. Lehet hogy O nem mert ezzel eloallni, anyuska meg nem fel toled. Igen azt a hibat kovetted el, hogy fia bevonasaval nelkul alairtad. Most mar keso, es ha beket akarsz, le kell nyelned. Azt irod, hogy fejeddel osszekaptatok a tortenteken. Hat akkor a ferj se artatlan.
2010. nov. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

Szép, megható történet, kár, hogy a fele nem igaz.


*Ezért mi is csináltattunk házassági szerződést, éppen azért, hogy a lányunk feje felől ne lehessen elvinni a tetőt. Mert annak a lakásnak az árát mi takarékoskodtuk össze, s a lelépő vő legyen gazdagabb 5 millióval? Követelje esetleg, hogy a lányom adja el a lakást, hogy a felét odaadja, vagy törlesszen ilyen összeget az elvált férjnek?


Mint említettem, ez magánvagyon, SOHA nem lesz közös, kivéve ha a lányod a pasi nevére íratja a lakás 50%-át, de ezt meg miért tenné?


*Egy ügyvédnő mesélte egy újságban egy esetét:


Attól, hogy a sztoriba bekerült az "ügyvéd" szó, ettől még nem lesz igaz a történet, mondom, hol nem stimmel, jó?


*a fiatal pár úgy házasodott, hogy az egyiküknek mindene megvolt,lakás, berendezés, kocsi, a másiknak semmi. Elmentek nászútra, útközben balesetet szenvedtek. Egyikük azonnal, másikuk néhány nappal később halt meg. Ilyenkor tárgyalják az örökséget. A gazdag fiú meghalt, mindene a feleségre szállt,


Ha van gyerek, a gyerek örököl, a feleségnek/férjnek haszonélvezeti joga van élete végéig. Ha nincs leszármazó, a szülők örökölnek. Tehát a feleség egy büdös vasat sem örökölt, kivéve, ha volt végrendelet, de akkor meg a fiú akarata teljesült, miről beszélünk?


*s mivel ő is meghalt, örökösei a szülei lettek.


Haszonélvezeti jogot nem lehet örökölni. Ha meg nem volt semmije, a szülök semmit nem örököltek.


*Megörököltek mindent, amiért a férj szülei dolgoztak meg.


Kamu. Szépen előveszed az öröklésre vonatkozó jogszabályokat és beleolvasol. Véletlenül pont egy ilyen könyvet csináltam, onnak vagyok ilyen tájékozott.

2010. nov. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
77%
A sztorihoz még, hogy egészen pontos legyek. A fiú magánvagyonát örökölték a szülei, 100%-ban. A házasság alatt szerzett közös vagyon felét szintén a szülei örökölték, a másik fele a feleséget illette, azt örökölték a feleség szülei. Már ha az alatt a rövid idő alatt szereztek valamit közösen.
2010. nov. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
36%

Akkor reklamálj dr Szűcs Andrea családjogásznál, aki a Nők Lapjában ezt a példát hozta fel azoknak, akik ódzkodnak a házassági szerződés intézményétől.

Azt, hogy a lányunknak kössünk ilyet, ügyvéd javasolta, mert így "írás" van róla, hogy az a lányunk magánvagyona.A vőnk pedig szó nélkül aláírta, mert igazságosnak tartotta, hiszen nem kuktafazékról van szó, hanem milliókat érő lakásról.

2010. nov. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Most én is elgondolkoztam, mert a mi fiunknak, -igaz még csak 17 éves- is van egy 5 szobás háza, amit mi vettünk Neki.


Én is meg fogom kérni a fiamat, hogy írjanak házassági szerződést?Lehet.Ezért nem ítélhet el senki.

2010. nov. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
16%

Azért nem semmi milyen önző és anyagias szülők vannak itt. Ha valakinek veszek lakást, az ő nevére iratom, onnantól kezdve semmi közöm hozzá, mert a gyerekemé és NEM az enyém. És képesek vagytok csak azért iratni házassági szerződést, mert ti vettétek a házat a gyereknek és a ti pénzetek van benne? Saját magatokat féltitek ezzel és nem a gyereket.


Mellesleg semmi bajom az ilyen szerződéssel, de az biztos, hogy nem kérném meg a fiamat csak azért, mert ÉN vettem neki a házat. Majd ő eldönti, szeretne-e.

2010. nov. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
Látom, azért itt sokan nem értik még mindig,hogy a házasság előtt szerzett vagyon, akkor sem lesz közös, ha erről nincs külön szerződés. Tehát ha én most veszek a 16 éves fiam nevére egy lakást, vagy kocsit, bármit, akkor az mindig az övé marad, ha nem köt házassági szerződést akkor is!
2010. nov. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
27%
Na és akkor mi van, ha ne adj'isten valami történik a fiúval, és van már gyerek?Akkor mindent a kiskorú gyermek örököl, ami felett az anyja fog rendelkezni, amíg 18 nem lesz, igaz?
2010. nov. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!