Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell különbséget tenni...

Miért kell különbséget tenni gyerekek között?

Figyelt kérdés

Leírom a saját történetemet.

Az apám folyamatosan különbséget tesz a húgom és köztem. Már évek óta azt hajtogatja, hogy a húgomnak a legjobb egyetemre kell mennie (állami képzésre), nekem meg mindig azt mondja, hogy csak GÖRBÜLJENEK év végén/félév végén a jegyek.

Kicsit idegesítő, mert jelenleg én is egyetemre járok, de apát ez nem értékeli. Néha úgy érzem, hogy akármit is csinálok, neki az sose lesz elég "jó". Állandóan semmibe vesz, lehord mindennek, lehülyéz, lemarház ha úgy tartja kedve.

Ezzel szemben a húgomat isteníti. Ellenőrzi a jegyeit, odafigyel, arra, hogy tanuljon. Vagyis tényleg a szívén viseli a sorsát, engem meg nagy ívben "lekakál".

Mostanra már annyiszor mondott el mindennek, hogy egy csöppnyi önbizalmam se maradt.

Ez neki miért jó? Én sose tennék különbséget a gyermekeim között, hanem támogatnám őket ahogy és amiben csak tudom. Szerintem ez így a helyes.


2010. nov. 8. 08:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nem normális megkülönböztetni a gyerekeket. Az utolsó előtti válaszoló ne csodálkozzon, ha a lánya majd üvöltve fogja a fejéhez vágni azokat a sérelmeit évek múlva, amik a megkülönböztetés miatt adódtak.

Nálunk ugyanez volt: unokatesóm (lány ő is) volt a szuper, én meg a béna, akinek sose jön össze semmi. Ma én egyetemre járok, ő meg még az éretségiig se jutott el.

Egy darabig bántott, ami volt, és még ma is emlékszem a letolásokra, de úgy lettem vele, hogy lesz*rom az ajnározást.

Te se figyelj arra, hogy faterod arcot nyit. Húgod fogja meginni a levét annak, hogy el van kényeztetve. Ez egy évekig tartó folyamat, de az élet igazolja önmagát - mindig.

2010. nov. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Az a bizonyos utolsó elötti vagyok. Miért vágná üvöltve a fejemhez? Le van ellenőrizve ő is, hogy kész van-e a leckéje, és ha nem ért valamit, odajön, és természetesen segitek, rávezetem a megoldásra. Csak mig a fiam közepeséért vért izzadunk, addig nincs időm, és energiám a jótanuló lánykám szoknyáján üldögélni, hogy hogy csinálja meg a leckét. És nem is igényli. Direkt külön szobában tanul, mert zavarja, hogy az öcskösnek magyarázni kell a dolgokat. Ez szerintem még nem bűn. Sokkal nagyobb kárt tennék vele, ha a 2 gyereket azonos sémával nevelném, mikor 2 külömböző emberről van szó kölömböző természettel, és külömböző igényekkel. Akkor ezek szerinted a lánykámank is erőltetni kellene a minimálisnál jóval erősebb sportot is, amit nem is élvezne, és nincs is rá igénye, csak azért, hogy egyformán bánjak velük? Nem hinném, hisz neki nincs rá hajlandósága, és muszályból senki sem szeret semmit sem csinálni. Ő a szellemi dolgokban erősebb, mig a fiam a testiben. És abból kellene kihozni a legtöbbet, amiből lehet.
2010. nov. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Arról írtam, hogy nem kéne leszidni a lányod, ha néha rossz jegyet hoz haza; ő is ember, hibázhat néha. Majd kijavítja azt a jegyet. Ha meg jól teljesít, meg kell abban erősíteni, hogy ügyes. Egy rövidke kedves szó, dícséret is nagyon sokat jelent a gyereknek, főleg, ha a szüleitől kapja!

Az nem működik hosszútávon, hogy az egyiktől követelek, és ha hibázik, leüvöltöm a fejét, a másiktól meg nem követelek, neki minden el van nézve (akár sportol, akár nem). Nem tudom, hány éves a fiad, de fogjátok kicsit szigorúbban, mert gyenge jegyekkel nem fog bekerülni jó suliba, később jó egyetemre. Ha meg rossz társaságba kerül, eléggé elkanászodik, és tizenévesen már szinte lehetetlenség lesz megfogni. Középsuli mellett is lehet sportolni kiválóan.

2010. nov. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nem üvöltöttem le a fejét. De nem is dicsértem meg érte. Nem szoktam terrorizálni a gyerekeimet, csak a képésségeiknek megfelelően próbálom őket terelgetni. A közepesnél rosszabb jegy amúgy a fiamnak sincs megengedve.
2010. nov. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Mindig erősítsd meg a gyereked abban, hogy jól csinálja, amit csinál. Lehet, hogy szerinted ez nem fontos, de a gyereknek az. Minden gyereknek a szüleitől jelent a legtöbbet a dícséret. Akkor is, ha nem mondják.
2010. nov. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nem megyek csak úgy el simán az ötösök mellett. És a jó magaviselet mellett sem. A jó jutalmazva, a rossz büntetve van. Pl.: Nemrégen költöztünk pestre, és még soha nem voltak moziban. Mivel igen alaposan kivették a részüket a munkából, és nem csak meglógtak, megjutalmaztam őket egy vidéken általuk még nem ismert dologgal, elmentünk moziba. 9-10 évesen lenyűgözte őket, és az is, hogy itt ha jók a jegyek, és rendesen viselkednek,minden hétvégén új és új csodákat mutaunk nekik az apjukkal, és még nem fogytunk ki az ujdonságokból. :)) Ezt ők is élvezik, és mi is imádjuk az ámulatot látni az arcukon. Viszont azért is maradt el már hétvégi kirándulás, mert valamelyik gyerkőccel nem voltunk megelégedve. Persze olyan is előfordult már, hogy nem ez miatt nem mentünk, az élet olykor közbeszól (váratlan munka, nagy dolgozatra készülés, olyan időjárás, stb) de mindig megbeszéljük az okokat.
2010. nov. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!