Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell különbséget tenni...

Miért kell különbséget tenni gyerekek között?

Figyelt kérdés

Leírom a saját történetemet.

Az apám folyamatosan különbséget tesz a húgom és köztem. Már évek óta azt hajtogatja, hogy a húgomnak a legjobb egyetemre kell mennie (állami képzésre), nekem meg mindig azt mondja, hogy csak GÖRBÜLJENEK év végén/félév végén a jegyek.

Kicsit idegesítő, mert jelenleg én is egyetemre járok, de apát ez nem értékeli. Néha úgy érzem, hogy akármit is csinálok, neki az sose lesz elég "jó". Állandóan semmibe vesz, lehord mindennek, lehülyéz, lemarház ha úgy tartja kedve.

Ezzel szemben a húgomat isteníti. Ellenőrzi a jegyeit, odafigyel, arra, hogy tanuljon. Vagyis tényleg a szívén viseli a sorsát, engem meg nagy ívben "lekakál".

Mostanra már annyiszor mondott el mindennek, hogy egy csöppnyi önbizalmam se maradt.

Ez neki miért jó? Én sose tennék különbséget a gyermekeim között, hanem támogatnám őket ahogy és amiben csak tudom. Szerintem ez így a helyes.


2010. nov. 8. 08:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Te fiú vagy? Mert akkor az a megoldás.
2010. nov. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem, lány vagyok.
2010. nov. 8. 08:45
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha apád lexar, xard le őt.

Ha lehülyéz, lemarház, akkor te is.

Anyád mit szól hozzá? Milyen anya, aki hagyja?

2010. nov. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!:)


Anyukám már nem él, hármasban élünk.

2010. nov. 8. 08:47
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ami legelőször eszembe jutott....

Vérszerinti gyermeke vagy?Biztosan?

2010. nov. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%

Első ismét. Sajnos nem tudsz mit tenni, a szülők pedig általában ilyenek. Ki tudja, miért. Az egyik gyereket talpraesettebbnek látják, azt nem féltik, a másikat meg kis szerencsétlennek, na arra nagyon odafigylenek, hogy az is vigye valamire.

Nálunk nem a tesómmal, hanem egy ismerős lányával volt ugyanez, anyám arra volt büszke, hogy ő milyen okos, bezzeg én... Természetesen szin kitűnő voltam, de az nem számit, mert bezzeg ő. Elmentem főiskolára, mivel tudtam, hogy onnan könnyen bejutok az egyetemre. Bezzeg ő egyetemre ment, fel is vették, bezzeg...

Bezzeg ő kibukott az egyetemről, mert oda már kevés volt a segg, ész meg nem sok volt mellette, jelenleg adminisztrátorként dolgozik. Én a terveim szerinta főiskoláról mentem tovább az egyetemre, kitűnő diploma, azóta már 4 diploma, nagyon jól keresek.

Anyámról meg megvan a véleményem, nem is beszélek vele. Menjen, örüljön a "bezzeg ő"-nek :-)

Neked is csak ezt tudom javasolni, ne hagyd, hogy elvegye az önbizalmadat és tönkretegye az életedet! Emelt fővel menj tovább a te utadon, aztán ők meg egyék meg egymást a nagy rajongásban, ne foglalkozz vele. Mindenki a maga sorsáért felelős, meg a maga tetteiért...

2010. nov. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki, hogy lekakál, és hagy tanulni. Ha tudsz magadtól tanulni (noszogatás nélkül), szerintem csak jó, ha békén hagynak. (Engem ellenőriztek, csesztettek mindenért, a 4-es egy szar jegy volt, és állandóan azt hallgattam, hogy az utcaseprő is egy szép szakma. Most mérnök vagyok.)
2010. nov. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Pont ugyanebben a helyzetben vagyok én is már évek óta. Édesanyám meghalt már 15 éve, apámnak pedig a kedvence a húgom. Neki minden meg van bocsájtva, mert még "kicsi", 19 évesen. Ha húgom a kocsival múltkor belement egy olyan kátyúba, hogy majd kiszakadt a kerék, apám erre nincs semmi baj, nem forgalmi vizsgán vagy, de persze, ha én 50-es táblánál merek 45-tel menni, akkor ne száguldozz, mit csinálsz? normális vagy? stb.

Hidd el teljesen átérzem a helyzetedet, nem fogsz sok mindent tudni tenni. Próbálj minél hamarabb önálló életet kezdeni, otthagyni őket, egymásnak.

2010. nov. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Én is teszek külömbséget. Fiam, és lányom van, és látok köztük külmbséget. A leánykámra nem kell nagyon odafigyelni tanulás szempontjából, mert ő magátől is leül, és megcsinálja a leckét, és benyalja még ami kell hozzá, és szin kitünő tanuló. (napokban ki is fakadt, mert hazahozott egy közepes jegyet, és le lett teremtve érte, hogy mégis, ezt hogyan hozta össze. És akkor sérelmezte, hogy az öcsinél nem annyira számit a jegy, és a közepesnél meg vagyunk vele elégedve) Az öcsikénél meg inkább a sport van nyomva, mert ő abban a jobb. A közepes eredmény nála már nagyon jó. Vele vért izzadunk azért is. Soha nem fogom tudni elérni azt sem, hogy ő magától leüljün tanulni. Rá nagyon oda kell figyelni. Lehet, hogy nálatok is ilyesmi probélma áll fönn, csak ahogy a lánykám sem, úgy te sem láttad meg még az ilyen összefüggést.
2010. nov. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Mért nem költözöl koliba.
2010. nov. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!