Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kell egy önfejű kamaszt...

Hogyan kell egy önfejű kamaszt nevelni? Lehet-e még egyáltalán?

Figyelt kérdés
16-17 éves. Kicsúszott a kezemből.
2010. nov. 8. 08:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Most nagyon bunkó leszek ha azt válaszolom: nem most kellene elkezdeni!...

Sajnos a nevelés ilyen, ha nem kezdjük el időben kicsúszik a kezünkből és huss...nézhetjük a végeredményt. NEvelni az első pillanattól kell...


16-17 éves esetében teheted azt, hogy leülsz vele és elbeszélgettek, hogy megpróbálod felnőttként kezelni és elmondani a dolgokat, ahogy Te látod. Aztán vagy meghallgat vagy nem.

De nem úgy állunk hozzá, hogy "kicsúszott a kezemből" mert akkor már előre halálra ítélted az egészet!

2010. nov. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem minden értelmes ember változhat, ha belátja a hibáit.Ezek szerint te is elkövettél ilyet és a gyereked is. Ilyenkor én leülnék vele egy nagyon nyugodt helyre, és higgadtan, nagyon őszintén elmondanám, mit érzek, mi zavar, mit szeretnék máshogy csinálni. Ha egyenrangú félként kezeled és nem felsőbbrendűként viselkedsz vele, van esélyed, hogy ő is partner akar lenni.A lényeg az őszinteség, a megbánás és a jobbitás szándéka. Az sem baj, ha bocsánatot kérsz amiatt, mert eddig nem törődtél vele úgy, ahogy kellett volna. Lehet, hogy ez segit.sok sikert !!
2010. nov. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Miért, mit csinál? Lehet csak te érzed úgy, hogy kicsúszott a kezedből, az én szüleim is úgy érezték, mikor ennyi idősen elkezdtem bulizni járni hétvégén, hétköznap a barátommal meg a haverokkal voltam. Igaz, hogy ittam néha bulikban, cigiztem is, mégse csúszott el az életem, 24 éves koromra diplomás vagyok, jó állásom van és semmit se bántam meg, akkor volt ott az ideje, hogy kiéljem magam.
2010. nov. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Legyen inkább önfejű, aki megtapasztalja a világot, mint egy gyenge, jellemtelen ember,aki mindig azt csinálja, amit mondanak neki.

Minden kamasz önfejű. Életkori sajátosság.

Hogy a kezedből kicsúszott?Szorosan a markodban tarthattad,

Szeretni, erősen többet ér.

Szeresd annyira, hogy ne szorongasd.

2010. nov. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak nagyon sok szeretettel, odafigyeléssel, sok beszélgetés, semmi kritizálás, kioktatás! Lássa, hogy szeretjük, felnézünk rá, tiszteljük, de ne kényeztessük el anyagilag!!! Kicsit dolgoztassuk, érezze, hogy a segítségére szorulunk, szükségünk van rá és dícsérjük érte.
2010. nov. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

van egy barátnőm, aki ebben a korban kb a frászt hozta a szüleire, meccsre járt, folyton zűrös fiúkkal lógott, minden héten mással smárolt, iszogatott is, bagózott.


de kiélte magát, és ma már nem tenné ugyanezt.

jelenleg egy egyetemen tanársegéd, pár év múlva doktorál, van két diplomája, iszonyat talpraesett, sokat tud a világról, szóval nem egy elveszett ember :D


ez csak egy egyedi eset, de bíztató példa :D

2010. nov. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
konkrétan miről lenne szó???
2010. nov. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen én is "kicsúsztam" anyu kezéből, aztán meg visszataláltam, lediplomáztam, férjhez mentem, és van egy kisfiam:)


Mennyire csúszott ki?

2010. nov. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!