Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 25-30 évesek! Milyen esélyt...

25-30 évesek! Milyen esélyt láttok saját lakásra?

Figyelt kérdés
Elég sok embert ismerek, köztük idősebbeket is. Akik 2000 körül voltak 30 évesek azoknak akkoriban már bőven megvolt a saját lakás. A mostaniak közül csak egynek van (szülők vették). A többiek viszont még otthon laknak és nincs is nagy esélyük elköltözni (max albérlet). Felétek mi a helyzet?
2010. nov. 7. 21:15
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
én is csak 22 vagyok, férjem 24. Van egy "fél" lakásom (húgom a másik tulaj), de semmire sem megyek vele! Van kilátásban egy ház..hitelek és minden nélkül, tehát ingyen csak fel kell újítani. Az meg szép lassan lesz önköltségen, a saját kétkezi munkánkkal. De legalább majd megbecsülöm és jobban fogom értékelni az otthonunkat, hiszen mi varázsoljuk át azzá. A mai világban ha ez nem lenne, akkor semmi. Albérletet sem tudnánk fizetni, anyámnál élünk egyelöre (vagyis anyám él a mi lakásunkban de végül is mindegy:D)
2010. nov. 8. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Kilátásom sincs egyelőre saját lakásra, anyukámmal élek. 1 év múlva diplomázom, fixen csak utána tudok keresni, addig alkalmi munkáim vannak így egyetem mellett. Egyre jobban nyomaszt ez a helyzet, hogy közel 25 évesen még mindig a nyakán élek, de mint mondtam, teljesen kilátástalan, mert támogatni engem senki sem tud. Vagyis az apám tudna, de nem szívesen fogadnék el tőle semmi ilyesmit. Páromnak jobb a helyzete, nekik több olyan ingatlanjuk is van (telkek..stb) amit eladva lehetne venni belőle egy pici lakást. De ez egyelőre még nem került szóba, mivel még együtt sem élünk. Májusban meglesz az abszolutóriumom az egyetemen, tehát júliustól albérletbe megyek, mivel akkor már tudok dolgozni (már csak a diplomamunka lesz hátra, órákra nem kell járkálnom). Nem tudom még, hogy barátnővel költözöm-e össze megosztva a költségeket vagy a párommal, majd addigra elválik. Egyébként bárkit, akit a korosztályomból ismerek, egyiknek se önerőből sikerült lakáshoz jutnia: gyerekkorában megvették neki vagy örökölt egyet.
2010. nov. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Annyi rá az esély, mint a lottó ötösre.

Nem vagyok hajlandó hitelt felvenni, így sosem lesz saját lakásom.


30/f

2010. nov. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!