Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 25-30 évesek! Milyen esélyt...

25-30 évesek! Milyen esélyt láttok saját lakásra?

Figyelt kérdés
Elég sok embert ismerek, köztük idősebbeket is. Akik 2000 körül voltak 30 évesek azoknak akkoriban már bőven megvolt a saját lakás. A mostaniak közül csak egynek van (szülők vették). A többiek viszont még otthon laknak és nincs is nagy esélyük elköltözni (max albérlet). Felétek mi a helyzet?
2010. nov. 7. 21:15
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Nálunk a nyagyi önkormányzati lakását vettük meg a tesom beköltözött fenntarja magát éa a lakást de a törlesztöt mi fizetjük, én itthon élek a szüleimel melózok de esélyem sincs hogy saját lakást vegyek vagy legalább a mostanit megvegyem. A tesom elönye csupán 3 év korában kezdet dolgozni így lett övé a lakás.
2010. nov. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Az én fenekem alá toltak egy lakást. Tudjátok régen falun divat volt a gyereknek korán lakást venni; így én is kaptam egyet 4 évesen; akkor 600.000ft-ért vették: 4 szoba, konyha fürdő,kamra,garázs, nagy telek. Falun...mennyit ért? Semmit, mert vidéken van, BAZ megyek legótvarabb város (már ahogy a pestiek mondják...pedig szép környék)...de nem akarok itt maradni mert esélyem sincs.


22 éves vagyok...fiatal, tanulok még, Bp-en albérletben...munkám jelenleg nincs. Januártól megint állást keresek...ha összejön Angliába kiköltözöm egy évre (nyelvvizsga miatt is...mmint van angol közép c-m de kb fenéktörlésre alkalmas...nekem 2 szakmai kell)...szóval van kihez mennem, munkát remélem találok ott...itthon esélyem sincs.


Kilátásaim?Nulla...mert nem fogok kérni a szülőktől semmit...kaptam már tőlük eleget, nem akarok és nem is leszek a terhükre. Remélem azért én is jó leszek:) és sikerült legalább egy 2 szobás lakást összevakarnom, ha eladom azt ami már az enyém (nem maradhatok mert nálunk állás nincs)

2010. nov. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Itthon Magyarországon semmi esélyt nem látok saját lakásra. Az albérlet számomra reális megoldás, így nem vagyok rákényszerülve, hogy a szüleimmel éljek, bár ezt az előnyt elcserélném egy normális, kiegyensúlyozott párkapcsolatra (szerintem az sem sokkal egyszerűbb manapság, mint a lakás).

25/N

2010. nov. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Én a bátyámmal élek a szüleim egyik lakásában (örököltük). Mindketten dolgozunk, közösen fizetjük a számlákat. Egyenlőre működik a dolog, hiszen igaz, hogy mindkettőnknek van barátnője, de egyenlőre egyikünk sem tervezi a családalapítást. Viszont ha valamelyikünk mégis rászánja magát, akkor valahogy meg kell majd egyeznünk. Nem keresünk rosszul, de annyira jól sem, hogy tudnánk venni még egy házat. 27/F
2010. nov. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
35%
Senki ne panaszkodjon !Orbán Úr meg mondta mindenki jól fog járni .
2010. nov. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 4 éve van lakásunk, félig-meddig szülői segítséggel, de kellett hozzá a párom is. Még középiskolás voltam, amikor anyukám kezdett erre félrerakni, anyósom hasonlóan rakosgatta a pénzt, így ezzel, meg a párom fizetéséből (közalkalmazott) sikerült összehozni kb. 6 milliót, és vettünk egy 9 milliós, 70 négyzetméteres lakást Debrecen belvárosában. Iszonyú nagy mázlink volt a hitellel, mert kb. 2-3 éve volt egyszer nagyon erős a forint, és sikerült visszatörleszteni a hitelt.

De pl. tesóm még mindig a szüleinkkel lakik, egyedül, bizonytalan jövedelemmel esélye nincs önálló lakásra. Unokatesómnak meg akkora mázlija van az állásával, hogy egyedül tudott venni egy pici lakást, persze hitellel, na de akkor is. :)

Kell szerencse, és jó, ha a szülő(k) is tud(nak) segíteni.

2010. nov. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Hmm..A saját lakás?Hát attól függ mit nevezünk sajátnak.Igen,van lakásunk,a fele a banké.4 évig laktunk anyukámnál,addig (és előtte is),gyűjtöttük a pénzt,2.5 millió gyűlt össze,ebben az esküvői pénz is benne van(500E).Sokáig úgy éreztem,h soha nem lesz lakásunk,majdnem ráment erre a házasságunk.Aztán,a legvégső pillanatban döntöttünk,felvettünk 3 millió ft hitelt,és vettünk 5.5 ért egy lakást,vidéken.Merthogy ez is lényeges,nagyvárosokban jóval drágább a lakás,ház.Az üzletkötő anno totál hülyének nézett,mert ragaszkodtam a forint hitelhez,így most nem fő a fejem,igaz megvan az ára is ennek,de én a biztonságot tartottam a legfontosabbnak,mivel kispénzűek vagyunk.Most éldegélünk,egyik hónapról a másikra,de ikreink születtek,sokat újítottunk a lakáson(ennek értékét elvitte a válság,így olyan,mintha semmit sem csináltunk volna),de jól vagyunk,boldogok vagyunk,főként a gyerekek miatt.Most kezdünk a 4. évi törlesztésbe,a 15 évből..a fiaink 8.osak lesznek,mire letelik..
2010. nov. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Én 22 éves vagyok. Jelenleg még nincs kilátásom saját lakásra, a szuleimmel élek, ahogy a párom is. O még tanul, szabadideje alig van, szóval ha dolgozgat is néha, akkor sem tud nagyon félretenni, mert a tanulás is viszi a pénzt. Másfél év múlva végzi el az iskolát, remélem azután ossze tudunk koltozni, addig meg gyujtogetek. 19 éves koromtól dolgozom, eddig 7000 eurónyit sikerult osszekuporgatni, ebbol viszont Pozsonyban nem telik lakásra, szóval marad a hitel, mert messzebb a munkahelyemtol nem akarok koltozni, így is minimum napi 3 órám megy el utazgatással. Várunk, remélunk, hogy valamikor jobb lesz, de a jelenlegi politikai helyzet nem kecsegtet túl sok jóval.
2010. nov. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Egyelőre nem sokat, bár hozzáteszem nekem annyira nem hiányzik, mert egy nagy házban élek anyukámmal, aki alig van itthon. Este látom fél órára, amúgy üres a ház. Párom jelenleg nincs. Ezek után sokkal kényelmesebb számomra az itthoni élet és sokat tudok spórolni. Egyébként mindent én intézek el (már 15 éves korom óta), posta, bevásárlás, számlák,főzés, tehát az önállósággal nincs probléma. Persze, ha már lesz sok tartalékom, elköltözöm, remélhetőleg külföldre.
2010. nov. 8. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Én örököltem 1 roskatag 1szobás viskót 15 km.re egy kisvárostól...eladni nem lehet, víz pedig csak kútról van ...fogalmam sincs, mikor lesz normális lakásom, mindenhol csak azt hallom, h a fizetések épp elegek a számlákra, félretenni nem sokan tudnak. :S 20/L
2010. nov. 8. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!