Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 25-30 évesek! Milyen esélyt...

25-30 évesek! Milyen esélyt láttok saját lakásra?

Figyelt kérdés
Elég sok embert ismerek, köztük idősebbeket is. Akik 2000 körül voltak 30 évesek azoknak akkoriban már bőven megvolt a saját lakás. A mostaniak közül csak egynek van (szülők vették). A többiek viszont még otthon laknak és nincs is nagy esélyük elköltözni (max albérlet). Felétek mi a helyzet?
2010. nov. 7. 21:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

nem hogy saját lakásra, még albérletre sem. örülök ha szüleimmel együtt fenn tudjuk tartani magunkat.


F/25

2010. nov. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van egy garzon lakásom (szülők által), de még otthon élek. A lakás ki van adva albérletbe. Mivel nem tudnám fenntartani magam, hiteltörlesztés + rezsi, főleg, hogy most munkám sincs.

Nehéz a mai fiataloknak, hogy lakás, sőt családi házat vegyenek magunknak.

N25

2010. nov. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
35%
Pont ezért akar a sok 20-25 éves Nö 40 évesekkel kezdeni.
2010. nov. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt saját lakásom, de a válság alatt munkanélküli lett és ezzel párhuzamosan duplájára nőtt a lakáshitelem, így el kellett adni. Most 2 gyerekkel a szüleim lakásában élek pont annyi pénzzel, amennyivel semmibe sem lehet vágni :-P
2010. nov. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Nincs pénzem lakásra és albérletre se. Nem tudom mit csináljak, félek ebben az országban. Talán ha kimennék külföldre hamar összejönne egy lakásra való. Csak olyanoknak van lakásuk a környezetemben akiknek anyuciék megvették. Öregnek érzem magam ahhoz, hogy még mindig a szülőkkel lakjak, de nincs más választásom.
2010. nov. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Előző. 25L
2010. nov. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
SEMMIT! 29 vagyok, a párommal már egy jó ideje albérletben lakunk (mint egy sátor olyan pici) de jönnek a számlák, mindketten dolgozunk, és attól rettegünk, hogy mi lesz 1 hónap múlva. Van diplomám, nyelvvizsgám, most is tanulok, Budapesten élünk, de minden kilátástalan.
2010. nov. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Én még csak 22 vagyok, de a párom 25. Albérletezünk.

Őszintén szólva egyelőre nem is szeretnék saját lakást. Mivel amíg így mennek a dolgok, egyszerűen olcsóbb az albérlet. Ha a jelenlegi albinkat meg akarnánk venni, 20 évig kétszer annyit kellene fizetni rá, mint amennyi az albérleti díjunk rezsivel együtt. Tehát ha a jelenlegi díjat fizetnénk, akkor 40-50 év múlva lenne miénk teljesen a lakás, plusz közben a rezsi még pluszban jelentkezne. Meg a javítások, felújítások. Meg ha elveszítjük az állásunk, nem tudunk olcsóbba költözni, sem másik városba, ahol lenne munka.


Szóval mi egyelőre igyekszünk minden hónapban félrerakni egy kicsit, olyan 10-20 ezer Ft sikerülni is szokott, aztán meglátjuk, mit hoz a jövő. De most még eszünk ágában sincs lakást venni, csak rosszabbul jöhetünk ki belőle.

2010. nov. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Sajnos nekünk sem toltak a fenekünk alá lakást, kocsit...stb. így hát nincs is:((( Szülők még abba sem mennek bele hogy náluk lakjunk így marad az albérlet...saját lakáshoz ugye hitel, ahhoz meg önerő kellene:((((
2010. nov. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Én együtt élek párommal, az ő lakásába, a saját lakásunk.Fizetjük a számlákat és mondhatjuk jól kijövünk a pénzből még teszünk is félre, de azért mindig gondolkozunk azon megvegyük-e ezt vagy azt és ez nem túl jó dolog.

De egyedül, ráadásul minimálbérből nehezen tudnék lakást venni..hitelt meg nem vennék fel.

2010. nov. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!