Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elég fura helyzet lesz a...

Elég fura helyzet lesz a főbérlővel? Mit lehet megtenni, és mit nem?

Figyelt kérdés

Egy belvárosi lakást, ill. lakrészt vettünk ki. A lakás elrendezése egészen egyedi, két fürdő, két konyha. Egészen kedvező áron kivettük a lakás jobb oldalát, tehát gyakorlatilag csak az előszoba közös, az összes többi helység el van különülve.

A főbérlő egy idős magányos néni, kicsit nagyot hall, de nagyon kedves, és engedékeny. Engedi a kutyát, barátok vendégek jöhetnek mehetnek, teljesen azt a hozzáállást mutatta, hogy nem akar beleavatkozni a dolgainkba, sőt még hangsúlyozta is, hogy itt teljesen el lehet különülni.

Viszont hétfőn már kiköltözik az előttünk levő albérlő, mi meg csak jövő hét vége felé tudnánk költözni. De a néni megkért engem, hogy aludjak már ott hétfőtől, mert nagyon nem szeret éjszaka egyedül lenni a lakásban.

Ez az utóbbi volt a nagyon gyanús megjegyzése... Mi lesz, ha úgy alakul a jövőben, hogy se a párom, se én nem vagyunk otthon éjszaka? Mi van ha elutazunk? Hogy ellenőrzi le a néni, hogy nincs-e egyedül a lakásban? Minden ajtó zárható, tehát igazából csak kopogtatással tud ellenőrizni, nem ez a gond, de azért ez gyanus.

Amúgy csak a konyha helyezkedik el úgy, hogy a néni esetleg kapcsolatba tud lépni velünk (mert át kell menni az előszobán), de én ezt nem tartom rossznak jól kijövök az idősekkel, szívesen leülök vele beszélgetni, csak ez az éjszakai egyedüllét dolog aggaszt...

Mondjuk semmi gond, ha a néninek valami borzasztó szokására derül fény, mert nem kért kauciót, tehát akkor tovább állunk, csak most izgulok, hogy mi lesz...

Vajon azért, h ilyen kedvező árat kért valami más módon kell fizetnünk?

Minden választ, tapasztalatot, történetet szívesen olvasok!


2010. nov. 7. 08:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem csak fél... és biztonságban érzi magát, ha rajta kívül más is ott van. (ilyenek az idősek)


Én azt tanácsolnám neked, hogy lesd ki az előző albérlőt, amikor költözik és menj oda hozzá, mikor nem láthatja az idős hölgy- és mondd el neki hogy ti lesztek az új albérlők és szeretnéd megkérdezni a költözésének a valódi okát, illetve azt, hogy van-e olyan amivel vigyázni kell ennél a hölgynél... szerintem ez a legtisztább, így több valós infót tudsz meg, mintha mi elkezdenénk vaktában találgatni :)

2010. nov. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ja igen lemaradt:

Lehet hogy nem hall és lát rendesen és fél a betörőktől, vagy már annyira idős hogy mindenütt törpéket lát (a mamám volt ilyen, de ő is aranyos volt....) vagy ha esetleg baj lenne este (például hány, vagy felmegy a vérnyomása...), akkor abban reménykedik, hogy átkopoghat hozzátok, hogy legyetek kedvesek mentőt hívni, akkor hívtok vagy ha elesik, segítetek felállni neki...stb...

2010. nov. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is beszélned kéne a mostani lakóval, bár lehet, hogy túlzásokba is fog esni egy kicsit /ez attól függ, hogy miért megy el/ de végül is lakva ismeri meg az ember a másikat. A félelem pedig egy idős egyedülálló néninél szerintem természetes a mai világban.
2010. nov. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem meg bolhából csinálsz elefántot.
2010. nov. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell annyira aggódni. Én is laktam idős néninél, aki teljesen egyértelmű volt, hogy azért adja ki az egyik szobát, hogy ne legyen egyedül a lakásban. Nálunk mondjuk közös volt a konyha, fürdő, ennek ellenére jó, ha egy héten 1-2 alkalommal találkoztunk, mivel más volt a napirendünk.

Őt egyszerűen megnyugtatta, hogy nem egyedül van éjszaka, mivel - mint elmesélte - az élete során 2-3 alkalommal már megpróbálták kirabolni. És most már idős, egyszerűen megnyugtatólag hatott rá, hogy van ott valaki fiatal.


Valószínűleg nálatok egyszerűen annyi van, hogy a néni sem szeretne egyedül lenni. Nem rajtatok akar meggazdagodni, ezért nem kér sok pénzt, mert mihez kezdjen vele.

Szerintem egyszerűen kérdezd meg tőle, hogy rendben, de mi a helyzet, ha elutaztok nyaralni vagy egy hétvégére vagy ilyesmi, jobb ezt előre letisztázni. De vele beszélj, akkor tudhatod meg, mi a helyzet pontosan.

2010. nov. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Az előző albérlő egy vendég diák volt, afrikai leányzó, és nagyon törte a magyart. Valamennyire azért tudok angolul, szóval beszélgettem vele pár mondatot, és azt mondta neki semmi baja nem volt a nénivel, nagyon ritkán találkozott vele, ill. kopogott be hozzá a néni, elment ő gyakran éjszaka is, de nem volt belőle baj, fél évig lakott itt, és most megy haza. ...

Én remélem a legjobban, h bolhából csinálok elefántot, hidd el! :D

Mondom én bármiben segítek neki szívesen, csak ne legyen kikötés, h mindig ott kell vmelyikünknek aludni. :S

2010. nov. 7. 13:39
 7/16 A kérdező kommentje:
Lakás kiadóóó, elviselhetetlen nénivel rendkívül kedvező áron! XD
2010. nov. 12. 09:50
 8/16 anonim ***** válasza:
mi történt?
2010. nov. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Jószomszédi iszony:)))?
2010. nov. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintem most csak kicsit rosszul érzi magát a néni, hogy változás van körülötte és a házában, hogy egyedül marad az átmeneti 1-2 napra, ezért felerősödött a szorongása. Ez alább fog hagyni, amikor majd beköltöztök, mégha el is mentek egy-egy éjszakára, mert bár az eredmény látszólag ugyanaz, vagyis egyedül van éjjel, lélektanilag teljesen más a két szitu.
2010. nov. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!