Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindenki ilyen sz@rban van?...

Mindenki ilyen sz@rban van? Annyira elegem van már!

Figyelt kérdés
Hónapról hónapra élni, pedig nincsen hitelünk, és dolgozunk is.De már rendesen hónap elején parázok, hogy mi lesz a végén.Annyival könnyebb, hogy saját a házunk, hitelt nem kell fizetni, de még így is nehéz.Más is van így?
2010. nov. 6. 17:40
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk hitelünk is van, mire mindent kifizetünk, marad harmincezer forint ételre, ez napi ezer forint két felnőtt emberre. Nincs fodrász, nincs kikapcsolódás, se szórakozás, semmi ami nem létszükséglet. Gyerekvállalásra meg gondolni sem merek, pedig minden vágyam egy baba.
2010. nov. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
56%

Ha már panaszkodunk, akkor én se maradjak ki :)

Én egy jól menő céget tulajdonló család tagja vagyok. Mármint egykoron jól menő. A rendszerváltás utáni években kiköltöztünk még a szüleimmel az agglomerációba a pesti panelből. Hitel nélkül vettünk házat, melyet kibővítettünk. A teljes építkezés hitel nélkül történt és nem igénytelenül. A panellakás árából megvettük a szomszéd házat. Nagy vágyam volt egy sportkocsi, az is lett, vidéki parasztház is stb. Sosem voltunk habzsidőzsi, de ismeretlen volt az egyik napról másikra élés.

Aztán szépen elindultunk lefelé a lejtőn. A cég már nincs meg abban a formában. Hitel is lett úgyhogy ugyan annyiból hálás vagyok a sorsnak, hogy a mai napig legalább nem dőltünk be nem volt krach, de gyakorlatilag semmire sem telik az alapszükségleteken felül. Annyi a bevétel, hogy éhen nem halunk, gyakorlatilag rendesen étkezünk, lakunk, autóval járunk, de nem tudok tartalékolni, itt élünk majd 200nm-en, fater a fszti külön lakásban én a párommal az emeletiben, de annyira szeretnénk sajátot. Egzisztenciát is és ingatlant is. A családi vállalkozásunkat itthon csinálom, fater irányatja, rohadtul belefáradtam, de kiszámoltam, hogy egy külső munkahelyen SEMMIVEL sem lenne jobb anyagi szempontból az életem és még le is kötné az egész napjaimat, meg bejárás stb stb. Itt a nagy ház, ami 50% az enyém, de kerülgethetem fateromat és a tesómékat.

Itt a gy.k-n már megkaptam, hogy nem akarok felnőni és felelősséget vállalni, de azért azt hiszem, hogy aki egy picit is reálisan nézi a helyzetet, az nagyon jól tudja, hogy csak úgy egy pillanat alatt nem tudok leakasztani egy jól fizető állást.

Egyik szemem sír, a másik nevet. Van hol lakni, van mit enni, de nem tudjuk a saját életünket élni.

2010. nov. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
76%

ismerős a helyzet, dolgozunk máról holnapra élsz, fizeted a rezsi, épphogy kajára marad

18 10

Szép történet, de addig nincs gáz ameddig még autózni tudsz ne aggódj. Ekkora házat azért ktg-es fenntartani is, adjátok el és sok gond megoldódik mindenki megy a maga útjára.

De cserélj velem, hidd el visszasírod ezt az életet

63 m2-es panelt fel is ajánlok cserébe

Mi már azon is spórolunk, hogy a bérleetet megvegyük, gyalog vagy bringával járunk dolgozni

J

2010. nov. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
67%

Nekünk 49m2-es a lakásunk, mi is gyalog járunk dolgozni, mert drága a bérlet. De még így is jobb, mint albérletben.

18:10 vagyok.

2010. nov. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
84%

Dettó. Annyiban cifrás a dolog, hogy én nem dolgozok, mivel nemrég fejeztem be a sulit, s még nem találtam állást.


Sajnos tapasztalatom, hogy van aki 1-2 éve nem talál. Én meg úgy érzem, hogy egy helyben topogok. Eddig nagyjából lesz*rtam magasról, mert úgy voltam vele, hogy kipihenem az eddigi hat évnyi kőkemény tanulást. Az, hogy kellene ruha, meg egyéb dolog... azt megtudom venni később is.


Azonban nemrég volt egy találkozóm, amit több hónapnyi interneten való ismerkedés előzött meg. Nem kell mondanom nem lett belőle semmi, mert a másik fél nem keres annyit, hogy a távolság miatt tudjuk tartani folyamatosan a kapcsolatot, nekem meg nincs pénzem utazni. Mindezzel tegnap szembesültem - nagy remények után - azóta pedig itthon bőgök, mint egy szaros gyerek, s állandóan az a mondat jár az eszembe, hogy "bezzeg, ha lenne munkám"

2010. nov. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
65%

A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:25


Szia!


Nem neked írtam, félre ne értsél. Én a 82%-os 18:10-esnek, csak utána láttam, hogy egyszerre válaszoltatok abban időben.

Neki 50%os ingatlan tulajdona van, nem albérlet

2010. nov. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
52%

Én meg a másik 18:10-es vagyok (az autós). Igen, elfogadom, hogy minden relatív.

A ház eladását, kisebbek vételét és a hitelektől való megszabadulást már mi is sokszor végiggondoltuk, többször is volt eladó a nagy ház, de mindig azt mondták az ingatlanosok és a vevőjelöltek is, hogy ez pont a legrosszabb kategória. Nem keresett egy ilyen. A kicsi ház keresett, akinek meg van 30Millája, az meg épít vagy egy újépítésűt vesz meg. Gyakorlatilag a nagy házunk eladhatatlan.

2010. nov. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Ok, ha elfogadod akkor mehet a csere.

Hidd el, annyira nem rossz helyzet a tiétek. Nem bántásból írtam ezeket.

Nekünk is van hitelünk, svájci frank. Mi is csapdában vagyunk, eladni nem tudjuk mert nagyot buknának a hitelen most.

2010. nov. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, h miért vannak itt lepontozva azok, akik panaszkodnak.Ez volt a kérdés, nem?Többek közt én is csak tengődöm, mert már a hónap közepétől kezdek kölcsön kérni, aztán megadom, majd kezdem elölről.SEMMIT nem veszek magamnak, a gyereknek sem kell ruhát vennem, mert kapunk mindent, de sajnos nem mindig van meg a napi betevő...
2010. nov. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!


Én is le lettem pontozva, bár nem értem miért.

Gondolom vannak olyanok, akik azt gondolják, hogy más gondja nem akkora gond, mint ahogy leírják. Vagy egyszerűen csak nem tetszik annak a stílusa, aki írta. Pedig minden embernek az életviteléhez igazodva lehet egy gond nagyobb, s kisebb.

Lehet valakinek az a legnagyobb problémája, hogy nem tudja miből kifizetni a gázt. A másik meg úgy van vele, hogy ő csak ne rinyáljon a gáz miatt, ha ő neki meg házát viszik a feje fölül, s már megy is piros kéz.

2010. nov. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!