Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 30 éves nő,47 éves férfi....

30 éves nő,47 éves férfi. Nagy korkülönbség? Mennyire számít?

Figyelt kérdés

Sosem volt még idősebb férfi az életemben.

Milyen esélyei lehetnek ennek a kapcsolatnak.Anyagilag szinte hasonlóan állunk.


2010. nov. 4. 22:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%
Ha egyébként hasonló az érdeklődési körük,megegyzik a véleményük a fontosabb dolgokban,akkor már ebben a korban nem túl sok.
2010. nov. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
60%
Nyugi, ebben az életkorban már abszolút nem nagy a korkülönbség. Ha ez megnyugtat, én 20 évesen voltam szerelmes 49 éves emberbe és egy pillanatig sem vagyok hajlandó rosszul érezni magam miatta. :)
2010. nov. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
92%
Ez szerintem sem nagy korkülönbség, a lényeg, hogy jól kijöjjetek egymással.
2010. nov. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
89%

A kor nem szamit! Szeretet es megertes a lenyeg!

Sok boldogsagot!

2010. nov. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
66%

Hasonló érdeklődés, anyagiak, nem lehet gond.

Viszont el kell fogadnod, hogy ő bölcsebben lát már dolgokat, megfontoltabb, és nem feltétlenül nyüzsög, mint mi, harmincasok.

24/40 voltunk, amikor megismerkedtünk, most 36/52. Van egy csodaszép 19 hónapos kisfiunk.

Sok boldogságot! :)

36/N

2010. nov. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
49%

az "paraméterek" gyakorlatilag megegyeznek a szüleimével, amikor annak idején összeházasodtak.

3 év után ment tönkre a házasságuk és 13 év után váltak el.

ennek most 4 éve. anyukámmal élek, aki az életét áldzota a családért, hogy összetartsa valahogy. aztán belefárdt, és elvált...

nem mondom, hogy minden ilyen kapcsolat halálra van ítélve, de az nagyon nem igaz, hogy a kor nem számít! 16/L

2010. nov. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
60%

22:25

A bolcsesseg sem a korral jar, hanem a nyitott felfogassal. De sok szerencset a kapcsolathoz! A kor nem szamit!

2010. nov. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
52%
Anyósomék között 16 év van a férfi javára. Az ő példájukat látva, nagyon sokat számít. 30 évesen te még fiatal, csinos, életed teljében lévő nő vagy, 47 évesen ő már egy korosodó nagypapa. És ez egyre erősebb lesz ahogy múlnak az évek. Közös érdeklődés, hasonló egzisztencia ide vagy oda. Leküzdhető, de sztem nem egészséges.
2010. nov. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem érdekes dolog ez: ha a nő már elmúlt 30 akkor már szinte mindegy, hogy a férfi hány éves, nem hangzik olyan rosszul, mint még huszonévesen. Saját példám a következő:

Amikor megismertem a párom, én 26 múltam, Ő közelebb volt a 41-hez, mint a negyvenhez. Most én 31 leszek, Ő 45 múlt. :)) Hát nem jobban hangzik így? Pedig a korkülönbség ugyanannyi. :))

Egyébként szerintem nem kor kérdése az, hogy egy kapcsolat mennyire fog jól működni. Egy idősebb férfival annyiból talán könnyebb is, feltéve hogy volt előző házassága és talán még gyermeke is, hogy majd a saját, közös gyermeketeknél lesz tapasztalata, nem lesztek mindketten kezdő szülők. :) Nálunk ez sokat segített.

(20 hónaposak múltak az ikreink... mondjuk nem volt még tervben gyermek, főleg nem kettő, de ha már így alakult... :) )

Szóval a tapasztalat jól jöhet egyéb téren is.

A hátrány talán az lehet, - bár ez sem kifejezetten korfüggő - hogy ha vannak esetleg olyan tulajdonságai, megszokásai amik mondjuk Neked nem tetszenek, nehezebben változtat, vagy már nem tud/nem akar változtatni/változni, mint egy 20 éves.

2010. nov. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
59%
Sok. Nem most,majd 5-10 év múlva. Te akkor még szórakozni vágysz majd,őt már frusztrálni fogja a tömeg, a kimozdulás. A te szexuálisan még aktív leszel,ő már kevésbé. Persze, ennek ellenére nem lehetetlen,vagy te "öregszel" hozzá vagy ő "fiatalodik" hozzád. Minden esetre sok sikert,és sok boldogságot!
2010. nov. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!