Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha rokonlátogatóba mész, akár...

Ha rokonlátogatóba mész, akár a szüleidhez, akár másokhoz akkor mennyi az a táv vagy idő ami felett már nem 1 napra mész el hanem egy ottalvós hétvégére?

Figyelt kérdés

Egyik unokatesóm busszal jár haza mert nincs autója, a busz menetideje meg 3,5 óra. Igy ő mindig az anyukájánál alszik 1 vagy 2 éjszakát hétvégén mert ha aznap megy és jön is akkor az utolsó busz indulása miatt alig tudna pár órát otthon lenni.


Egyik barátom az anyósához szokott menni a feleségével, olyankor ott alszanak mert 2 óra 40 perc az ut egy irányba.


Ha ennél kevesebbre, pl 1,5 órás autóútra laknának a szüleid akkor csak úgy 1 napra elmennél hogy aznap mész is haza vagy ott töltöd a hétvégét?


Sok ismerősömnek laknak közel a szülei, 20-30 perces autóútra vagy 30kmre ha úgy tetszik és ők csak jönnek mennek ami érthető mert ez nem nagy táv.


tegnap 02:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha apámat látogatom meg, az nekem minden tömegközlekedéssel együtt 6-7 óra oda vissza, de nem alszom ott, tudok a vonaton is aludni, nem is olyan mély a kapcsolatunk hogy szívesen nála aludjak.

Ha családdal megyek akkor kocsival egy nap oda-vissza 5 órát bevállalok ott alvás nélkül.

tegnap 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
75%
Anyuhoz 3-4 órás az út, ezért ott szoktunk aludni. Anyós 1 órányira lakik, így hozzá elég gyakran be lehet ugrani, akár hétköznap is, így nem szoktunk ott aludni.
tegnap 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

1200 km-re élünk, és airbnb-zünk.


Nem azért, mert nem szeretnénk xy-nál aludni, hanem mert tök más a bioritmusunk, és nem akarjuk zavarni a másikat.


Én pl korán kelek hétvégén is, de nagynénémék vagy anyósomék meg délben - na ez egy ott alvós mókánál különösen vicces, mert én 4x éhen halok mire ők az első kávét isszák csak (ha lenne külön emelet külön konyhával nem zavarna, de így nem tudok kávét sem főzni magamnak reggel, mert "hangos).

Nem; sokkal egyszerűbb átmenni ebédre vagy délután-esti programra

tegnap 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 3-4 óra a legmesszebb, de nem alszunk ott náluk sosem.
tegnap 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim és a férjem anyukája is 200-200 km-re lakik tőlünk két különböző irányban. 90%-ban maradunk is pár napot, ha már megyünk, pláne amióta gyerekeink is vannak. Péntek délután megyünk, vasárnap jövünk, így is alig van minőségi idő, amit együtt tudnak/tudunk tölteni, hiszen mire munka után odaérünk, már kezdődik az esti rutin, vasárnap ebéd után meg indulunk haza, úgyhogy akkor már pakolunk, ne maradjon itt semmi, megvan-e a plüssöd, nézzük még meg a nyuszit, blabla megy... Jó viszonyban vagyunk, szeretünk együtt időt tölteni, úgyhogy miért ne maradnánk?

Akkor nem szoktunk, ha valami alkalom van, de nekünk is dolgunk lenne. Olyankor csak jövünk-megyünk. Ha itt laknának mondjuk 45 percen belül, akkor valószű nem aludnánk mindig ott családostól, de valószínű gyakrabban is mennénk kevesebb időre.

tegnap 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Anyám és testvéremék vidéken laknak. Korábban pénteken mentem, vasárnap este jöttem amikor vonathoz és 4-5 órás úthoz voltam kötve.


Most autóval változó, van, hogy péntek este megyek, szombaton jövök. Vagy szombaton arrafelé van programom akkor elmegyek és másnap jövök haza. De megesik, hogy szimplán reggel megyek, este jövök.

tegnap 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Anyósomék 1,5 órára laknak, szinte sosem alszunk ott. Főleg amióta baba is van, egy ottalváshoz a fél házat fel kellene pakolni.


Tesómék a szüleinktől szintén 1,5 órára laknak, ők többször alszanak ott, de van hogy csak egy napra mennek, attól függ mennyire érnek rá.


Én a saját szüleimtől 25 percre lakok kocsival, mi van, hogy munka után csak egy órára is "átugrunk" ha olyan dolog van.

tegnap 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem alszom ott sehol. Nem tudok vezetni, szóval ha kell gyalog is, de hazavergődöm.
tegnap 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Mondjuk a másnál alvás az szerintem mindig bromi kényes dolog, én sem szeretek ott aludni - vagy akkor max egy napot - és azt sem szeretem, ha nálunk alszanak.


Nem bunkóságból vagy rosszindulatból, hanem mert van egy ritmusunk, ébredés, alvás, szokások, amik teljesen eltérőek szokszor - még a vőlegényem és nálam is -, és óhatatlanul zavarjuk a másikat.


Plusz nem szeretek kiszolgálni mást, de hiába mondom el mindenkinek, ott a hűtő, a konyha, csak tőlem várják, amitől falnak megyek :D

ma 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!