Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha rokonlátogatóba mész, akár...

Ha rokonlátogatóba mész, akár a szüleidhez, akár másokhoz akkor mennyi az a táv vagy idő ami felett már nem 1 napra mész el hanem egy ottalvós hétvégére?

Figyelt kérdés

Egyik unokatesóm busszal jár haza mert nincs autója, a busz menetideje meg 3,5 óra. Igy ő mindig az anyukájánál alszik 1 vagy 2 éjszakát hétvégén mert ha aznap megy és jön is akkor az utolsó busz indulása miatt alig tudna pár órát otthon lenni.


Egyik barátom az anyósához szokott menni a feleségével, olyankor ott alszanak mert 2 óra 40 perc az ut egy irányba.


Ha ennél kevesebbre, pl 1,5 órás autóútra laknának a szüleid akkor csak úgy 1 napra elmennél hogy aznap mész is haza vagy ott töltöd a hétvégét?


Sok ismerősömnek laknak közel a szülei, 20-30 perces autóútra vagy 30kmre ha úgy tetszik és ők csak jönnek mennek ami érthető mert ez nem nagy táv.


tegnap 02:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy szoktam menni néha hozzájuk, hogy ők visznek kocsival, mert gyakran járnak fel Pestre munkaügyben (vállalkozó anyukám, többnyire otthon dolgozik, de itteni projektjei vannak), szóval ilyenkor felszednek aztán ha jönnek 1-2-3 nap múlva vissza, akkor visszadobnak. Nem mentem még soha busszal, de most megnéztem, 2 óra 43 percet ír nekem is az útra. :D Ráadásul Szobon kéne átszállnom valami másik buszra és még onnan is egy óra. De kocsival is kb másfél óra az út, szerintem egy éjszakát ott aludnék, kivéve ha mondjuk reggel 8-kor már úton vagyok, akkor estefele hazajönnék, de nem szeretek szabadnapokon sietni úgyhogy nem valószínű ez a szcenárió, inkább érkezem délután környékén, aztán másnap délután haza.
tegnap 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem busszal 4 óra, vonattal 3, autóval a kettő között:)


Ha hazamegyek akkor általában ott is vagyok 1-2napot, szüleim szívesen látnak, ezt tudom. Gyermekkori szobám is úgy van, ahogy volt (főleg hogy 24 éves vagyok, tavaly költöztem csak :D), és elmondásuk alapján elég nagy ahoz a ház hogy meg is marad nekem.

Apukám többször jön munkaügyben Pestre, így ha éppen úgy alakul akkor haza is hoz

tegnap 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ország túlfelére megyünk, az már több napos program. 800 km-t egy nap alatt nem teszünk meg. Vagy anyóséknálnalszunk félúton, vagy ott helyben.
tegnap 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk mondjuk 7 illetve 9 órára vannak, ritkán megyünk, de olyankor jellemzően kb egy hétre.


Amúgy nekem kb 2 óra az a táv, amit még egy napon belül megjárnék oda-vissza vendégeskedés mellett.

tegnap 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a családban 2,5 óra (csak oda) a leghosszabb rokonlátogatós út, úgy szoktuk, hogy délelőtt 11 körül érünk oda, és délután 6-7 között indulunk haza. Férjem nagymamája lakik ilyen távra, egész életében ekkora volt a táv közöttük. Még a kapcsolatunk elején előfordult, hogy egy éjszakát ott aludtunk, viszont már nagyon idős, 90+ a mama, meg is özvegyült, neki is jobb (kevésbé "munkás"), hogy nem kell kiszolgálnia minket két napig.
tegnap 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Feleségem szülei olyan távolságra laktak, ami autóval egy és egynegyed óra, vonattal kb. 2 óra.

Ritkán mentünk egy napra, általában ott aludtunk. Hétköznap délután sosem mentünk úgy, hogy aznap még haza is jövünk.

De ez nem szentírás, ha sok dolgunk lett volna, vagy nem éreztük volna jól magunkat, akkor egy napra is mehettünk volna.

tegnap 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

240 kilometer, en sokszor csak 1 napra megyek. De azert, mert nekem csak el kell setalni a vonatig, fel kell ulni ra majd leszallni, aztan szinten 5 percet setalni.

Igaz, hogy 6 ora utazas osszesen igy 1 nap alatt, de nem megterhelo, nincs atszallas, ulok es olvasok, elvagyok :D


Nekem egyszerubb, ha keso este mar otthon vagyok es nem megy el az egesz hetvegem erre, sokat dolgozom, keves idom van.

tegnap 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
32%
1 óra az út szüleimhez, mindig úgy megyek hogy akkor ott is alszok egy éjszakát.
tegnap 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Szüleim korábban 1 órára laktak autóval, nagyon ritkán aludtam náluk. Most 6,5 óra kocsival, ez már ottalvós számomra, és inkább 2 éjszaka, mert nagyon fárasztó egymás után kétszer 6,5 órát vezetni. Jó persze tudom egy sofőr képen röhög emiatt, de annak, aki átlag napi 2x30 percet vezet annak ez nagyon sok.
tegnap 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
73%

Soha nem aludtam rokonnál.

Tömegközlekedve sem megyek ilyen hosszú útra, hanem akkor már autóval.


Nálunk a legtávolabbi rokon Miskolc. A Velencei tó partjáról. Kocsival 3 óra alaphangon.


Mi ilyenkor elindulunk hajnalba, kb 9re ott vagyunk. Aznap programozunk a családdal. Ott alszunk valahol hotelben. Másnap meg kirándulunk egyet és estére hazamegyünk.

tegnap 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!