Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha kölcsönkér rokon, és...

Ha kölcsönkér rokon, és magától nem adja vissza, nekem kellemetlen szólni?

Figyelt kérdés
Ennek a rokonnak kb sosincs pénze, de megsajnáltam, meg azt mondta, hogy majd visszaadja x időpontban, ez meg volt beszélve. Ennek ellenére azóta inkább nem szól egy szót sem, csak gondolom ne jöjjön szóba, hogy neki vissza kellene adni. Nem olyan hatalmas összegről van szó, de nekem kellemetlen megkérdezni, hogy akkor mikor szeretné visszaszolgáltatni? Ilyenkor mi a teendő, ha magától "nem jut eszébe"?! Ha nem adok kölcsön, akkor biztos elkönyveli, hogy "úgyis tudom, hogy van neki, csak nem akar adni", megsértődik. Másrészt amúgy kedvelem, de ezt az oldalát egyáltalán nem szeretem, mert nekem okoz vele kellemetlenséget.
tegnapelőtt 06:46
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
93%

"tudom, ha nekem kellene, én nem számíthatnék rá."

Sunyi, nem korrekt, tudod, hogy nem számíthatsz rá, élhetetlen, élősködő. Mit kedvelsz benne mondd? Jó vele versenyt fingani a kanapén vagy mi? Két eset van: vagy a nyakára jársz és visszaköveteled a pénzt, vagy elkönyveled tanulópénznek, cserébe viszont az elkövetkező 30+ évben erre a meg nem adott kölcsönre hivatkozással minden szívességkérését vagy lejmolását elutasíthatod.

tegnapelőtt 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Hülyének vagy nézve. Olyan fura, hogy a saját pénzedről neked kínos beszélni....
tegnapelőtt 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Hívd fel, hogy elmúlt a megbeszélt határidő, és hogy számítottál a pénzre. Nem kell magyarázkodnod, kölcsönről volt szó, magyarázkodjon ő , sűrű bocsánatkérések közepedte, hogy miért késik, és hogy mikor adja vissza.

Nem neked kellene kellemetlenül érezni magadat, hanem neki, de nyilván már van benne gyakorlata. Soha többet ne adj neki.

tegnap 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Tanulópénz


Én is adtam kölcsön, sosem adta meg, nem is keresett soha

tegnap 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!