Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha kölcsönkér rokon, és...

Ha kölcsönkér rokon, és magától nem adja vissza, nekem kellemetlen szólni?

Figyelt kérdés
Ennek a rokonnak kb sosincs pénze, de megsajnáltam, meg azt mondta, hogy majd visszaadja x időpontban, ez meg volt beszélve. Ennek ellenére azóta inkább nem szól egy szót sem, csak gondolom ne jöjjön szóba, hogy neki vissza kellene adni. Nem olyan hatalmas összegről van szó, de nekem kellemetlen megkérdezni, hogy akkor mikor szeretné visszaszolgáltatni? Ilyenkor mi a teendő, ha magától "nem jut eszébe"?! Ha nem adok kölcsön, akkor biztos elkönyveli, hogy "úgyis tudom, hogy van neki, csak nem akar adni", megsértődik. Másrészt amúgy kedvelem, de ezt az oldalát egyáltalán nem szeretem, mert nekem okoz vele kellemetlenséget.
tegnapelőtt 06:46
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Nagyon ciki az egész, mert mennék is hozzájuk más miatt, és így azt érzem, mintha h.lyének lettem volna nézve, másrészt csak azért akarna jóban lenni az emberrel, hogy hátha máskor is adok. Ilyenkor nagyon nyájas tud lenni... Illetve tudom, ha nekem kellene, én nem számíthatnék rá.
tegnapelőtt 06:49
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha sosincs pénze, eleve nem is lesz miből visszafizetnie, O nyilván ezért nem is hozza fel az egészet. Lehet nem is az lenne a helyes kérdés, hogy mikor akarja visszaadni, hanem hogy egyáltalán van e terve arra, hogy visszaadja, de ne legyen igazam. Sajnálom, hogy ilyen szituációba keveredtél
tegnapelőtt 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Általában sajnos mindig így van, hogy még mi akik kölcsön adunk, mi szégyelljük magunkat mikor nekik kéne. Nekem is tartoznak most is, de mintha sose adtam volna olyan csend van róla. Persze amúgy az anyagi helyzetükről nem tudhatok semmit, ahhoz csak akkor van közöm ha adni kell. Tehát pl hogy milyen rossz hitelbe csaptak bele vagy hitelkártya tartozás. Volt hogy rákérdeztem, de kb elküldtek a francba hogy mi közöm van hozzá.
tegnapelőtt 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
98%

Menj el a dolgod miatt hozzájuk, ne rontsd el a hangulatot, de távozáskor vondd félre és mondd meg, hogy számítasz a pénzedre a megegyezés szerint. Vagy esetleg kérd vissza a házastársától/szülőjétöl, akivel együtt él? Kérd, hogy ne hozzon olyan helyzetbe és menj el.

A sunyi alakokkal nem lehet finoman bánni.

Papírid van róla vagy csak szóban egyeztél meg vele? Utóbbi esetében egy figyelmeztetés után még probalkozhatsz, de inkább könyveld el tanuló penznek.

tegnapelőtt 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Nincs róla papír, tényleg nem sok pénz, de azért nem is annyi, hogy "megfeledkezzek róla". Nincs jó anyagi helyzetben, gondoltam rá, hogy nem kérem vissza, mert most egyszeri alkalom volt, de ez így nem túl kellemes. :/ Az a baj, hogy amúgy kedvelem meg szeretem, de ez, ha pénzről van szó, haza tud vágni helyzeteket...
tegnapelőtt 07:20
 6/24 anonim ***** válasza:
89%
Pénzt, kocsit, szerszámot sose adunk kölcsön.
tegnapelőtt 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Mondanám, hogy figyu, most nekem van szükségem arra az összegre, lesz szíves megadni.
tegnapelőtt 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
87%
Akkor nyeld le, de többet ne adj neki.
tegnapelőtt 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
97%
8# A jó barátság alapja a korrekt elszámolás. Ha ezt most lenyelné mindig tüske maradna.
tegnapelőtt 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
93%
Soha tobbet ne adj neki egy fillert sem.
tegnapelőtt 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!