Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha kölcsönkér rokon, és...

Ha kölcsönkér rokon, és magától nem adja vissza, nekem kellemetlen szólni?

Figyelt kérdés
Ennek a rokonnak kb sosincs pénze, de megsajnáltam, meg azt mondta, hogy majd visszaadja x időpontban, ez meg volt beszélve. Ennek ellenére azóta inkább nem szól egy szót sem, csak gondolom ne jöjjön szóba, hogy neki vissza kellene adni. Nem olyan hatalmas összegről van szó, de nekem kellemetlen megkérdezni, hogy akkor mikor szeretné visszaszolgáltatni? Ilyenkor mi a teendő, ha magától "nem jut eszébe"?! Ha nem adok kölcsön, akkor biztos elkönyveli, hogy "úgyis tudom, hogy van neki, csak nem akar adni", megsértődik. Másrészt amúgy kedvelem, de ezt az oldalát egyáltalán nem szeretem, mert nekem okoz vele kellemetlenséget.
tegnapelőtt 06:46
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
96%
Jó nagy hülye voltál. Ha sosincs pénze, szerinted miből fizeti vissza?
tegnapelőtt 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, hogy hiába fogsz szólni egyszer, mert nem fogja visszaadni. Talán, ha folyamatosan jársz a nyakára, amit úgysem fogsz, de a legvalószínűbb, hogy sosem adja vissza.


Ez volt a tanulópénzed. A kölcsönök javarészet sosem fogják visszaadni.

tegnapelőtt 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
97%

Nem barat, hanem rokon.


Amúgy meg Jani, tudod, a múltkor kölcsön kértél 20 ezret. Mivel látom, xarul állsz, csináljuk úgy, hogy elsején megadsz tízet, jövő hónapban még q másik tízet.

tegnapelőtt 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
95%
Szólhatsz, ha akarsz, de nyugi, ezt a pénzt sohasem látod már viszont.
tegnapelőtt 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
78%
Volt ket olyan evunk a ferjemmel, amikor surun kellett kolcsonkernunk. Eszunkbe nem jutott nem visszaadni. Kolcson, azaz nem orokbe kaptuk, nekunk ez egyertelmu volt. Masnak miert nem az?
tegnapelőtt 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Én is voltam nagyon sokszor nehéz helyzetben, de én inkább elvállaltam alkalmi takarítást, újság hordást, vagy mezőgazdasági munkát, nem szerettem szólni senkinek róla. Inkább nem ettem, csak minimálisat, vagy nem fizettem be valamit.
tegnapelőtt 10:44
 17/24 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem nem kell túl aggódnod. Én rendszeresen adok kölcsön a szüleimnek, mert sosincs náluk készpénz és elfelejtik. Csak meg szoktam jegyezni amikor náluk vagyok, hogy "majd légyszi adjátok vissza a tízest amit múltkor adtam, mert kéne fára" és már hozzák is a pénzt. Családon belül nem kéne nehezen mennie a kommunikációnak.
tegnapelőtt 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem testvérem kért egy kisebb összeget, én simán megmondom neki, hogy adja vissza. Persze, ha rossz anyagi helyzetben lenne, hagynám, mert tényleg csak pár tízezer, de most pont én vagyok egy kicsit rossz helyzetben, ilyenkor igenis visszakérem :D
tegnapelőtt 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Én szólnék neki, hogy tartozik x forinttal amit nem adott meg a megbeszéltek szerint.


Legközelebb ha megint kér akkor mondhatod neki: Az előző tartozásodat sem rendezted, így többet neked nem adok kölcsön.

tegnapelőtt 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez volt az ára hogy megszabadulj tőle . Semmiképp semmi okkal ne keresd ő se, koptasd kerüld .
tegnapelőtt 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!