Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni egy sunyi...

Mit lehet kezdeni egy sunyi testvérrel? Megváltozhat-e?

Figyelt kérdés

Tesóm idősebb nálam és azt hiszi, neki minden jár az életben, nekem meg semmi. Ha pl. valami rossz történik velem, röhög a markába+ lenéz. De ha neki nem jön össze valami, mindig elkezdi azt csinálni(pl.főiskola, munkahely), amit én.

Mindig azt mondja, hogy ő felsőbbrendű mindenkinél a világon, és ezt komolyan elhiszi kiskorától fogva. Most 26 éves lesz. Szörnyű, de mindig érezteti, hogy semmibe se néz. Mindig rászáll az új haverjaimra , barátaimra , mindig csak az jó neki, ami ugymond az "enyém"(bár ezt nem kell szó szerint érteni)Ráadásul mindenkit leirigyez , meg folyton figyel+ kibeszél a hátam mögött.S még folytathatnám. Én NEM tettem ellene soha semmit, sajnos egészen pici korától ilyen. Az apám természete is mindig pont elég volt bajnak, de ez már több a soknál.

Mindig mindenkinek hizeleg, a háta mögött pedig mindennek elmondja : mindenki gonosz, irigy, csúnya, hülye, csak ő a TÖKÉLETES. Beleköt az élő fába is, aztán úgy fogja fel, hogy őbele kötöttek bele(már megint)és ha visszakapja, egy életen át átkozza az illetőt. Rengeteget sértegetett engem a fősuli alatt, aztán meg szó szerint nem emlékezett rá. Mások is látják, hogy milyen, de nem nagyon mondják a szemébe, mert nem merik. Ha próbálom védeni magam, azt 100 százalékig nem veszi fel.Ráadásul a nap minden pillanatában szid valakit,folyton zsidózik, cigányozik,stb. Nagyon fárasztó. Itthon mostanra teljesen behizelegte magát, és anyám azt hiszi, hogy ő az isten:a NAGY SZELLEM(igy nevezi néha) Testvérem olyanokon filozofál, hogy neki kéne lenni az elnöknek, meg a világszépe is ő, legjobb a világon,egyszerűen minden kéne neki ezen a világon. Miért van az, hogy igy bálványozza saját magát: nem tudom. Amióta volt az X-Factorban, és durván kiejtették, azóta picit visszavett,lenyugodott. De sajnos a mindennapokban még mindig sunyi, stb. és én egyáltalán nem tudom kezelni, mert bármit szólok, én vagyok a sátán( különben meg csak be se megy a fülén, lepereg róla).

Tud valaki tanácsot adni?

Köszi előre is a hasznos válaszokat!


2010. nov. 3. 22:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy valahol irigyel.
2010. nov. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy nagoyn jó tanács, amit mielőbb fogadj meg: nézz át rajta, nézd levegőnek, kerüld el, ahol lehet, ha lehet, egyáltalán ne találkozz vele.

Hidd el, nekem ilyen a tesóm, csak már jóval idősebbek vagyunk, és ez csak rosszabb lesz. Én eljutottam arra a pontra, hogy mintha nem is létezne a világon.

2010. nov. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Én megszakítanék vele minden kapcsolatot. Elköltöznék a francba, nem mondanám el, h hova, hogy ne érjen utol, és ne furakodjon az életembe.
2010. nov. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
x-faktor? Meddig jutott el amúgy, ha ilyen ügyes mindenben?
2010. nov. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

hát, pedig a szellemi színvonala eléggé lent lehet, ha a te barátaidra pályázik...

nemtudom mennyi év van köztetek, de azért az elmond valamit az emberről, ha a nála fiatalabbakkal érzi jól magát.

a korosztályába tartozó emberek biztos túl magas értelmi szinten vannak hozzá képest :D

ne törődj vele, ha látja hogy te sz*rba se nézed, akkor egy idő után ki fog hagyni a hülyeségeiből, mert rájön hogy te nem vagy közönség rá

2010. nov. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

nem mutatnád meg, hogy kivolt az, melyik ember? :D


egyébként nevetni kell rajta. Hidd el, én PONTOSAN tudom, miről beszélek, tudom hogy nehéz. Csak én hasonló helyzetben vagyok, testvérem ugyan nincs, de van egy idióta ismerősöm, utcában lakik, régen jóban voltunk, mostmár nem, hasonló a helyzet: abberált, nagy képű, senkit és semmit nem tisztel. Ja és mindketten 25 felett járunk. Csak engem nekiállt bsztatni, és egyszerüen azt sem tudom megcsinálni, hogyha szembe jön velem, akkor átmegyek az utca másik oldalára, mert utánam jön, és beugat. Egy csöppet se bánta amit tett ellenem.


az ilyeneknek NEM te vagy a célpontja. Mással, máshol van bajuk az életben. Ezekre csak legyinteni szabad, ezek már kiszúrtak önmagukkal egy életre.


Nem mindig ilyen formában jelennek meg, volt nekem egy másik ismerősöm suliból, nemrég rúgták ki fősuliból mert valami programozási tárgyat nem tudott lerakni. Az egész ismerettségi körében csak hozzám fordulhatott volna segitségért, de nem, ő büszke, vagy öntelt én nemtudom, de alaposan kiszúrt magával. Ja és lényegében már akkor rühhelt (nem mondta ki, de én megérzem az ilyet) mikor még azt sem tudta hogy hivnak :D


Nem tudjuk, hogy gondolkoznak, nem tudhatjuk miért ilyen nagy képűek.

2010. nov. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A 4. kommentező kérdésére válaszolva: nem jutott be a tV-s adásba. Azt mondta, hogy nagyon megszivatták, ezért sajnáltam nagyon. De, ahogy ismerem, nem vagyok benne biztos, hogy nem ő csinált valamit előtte, amire a megalázás és kiejtés volt a válasz.
2010. nov. 4. 09:45
 8/9 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem meg nem a tesódban van a hiba.

Mindig minden barátot nem lehet lenyúlni,gondolom olyan személyiség(meg ugye "idősebb"is),aki vonza a haverjaidat.

Hát ha be se jutott,de legalább el mert menni a válogatásra,akkor már van benne valami.(hozzáteszem van ismerősöm,aki tényleg tehetséges,sok éve énekel (komolyzenét is!)mégis kiejtették....

Szerintem irigykedsz rá,pedig felesleges,minden ember értékes a maga módján...

2010. nov. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó kommentezŐ: te egy vicc vagy! és biztos egy báty, v. nővér! Intelligens lehetsz, és bátor , ha még priviben e.mailt se lehet neked irni. Szembe is mersz ugatni, v. csak névtelenül, és arctalanul.
2010. nov. 7. 17:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!