Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A 90-es években ha az egyik...

A 90-es években ha az egyik fél nem akart elválni tényleg nem választotta el őket a bíróság?

Figyelt kérdés
Apám alkoholista munkakerülő volt, és az anyám mindig azt mondja, hogy nem tudott tőle elválni, mert apám nem akart.
ma 12:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne tudott volna? Fogja magát és elvál/elköltözik
ma 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A válás Magyarországon mindig úgy működött, hogy ha a felperes beadta a valopert, akkor elvalasztották őket. Nyilván ha a másik fél is akarta, akkor ez gyorsabban ment. A szüleim 81-ben váltak el, anyám nem akart válni, így 2 békéltető targyalas is volt, de a harmadik tárgyalás alkalmával kimondták a válást.
ma 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, de ez csak kifogás volt.
ma 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ha csak az egyik akart, akkor is kimondták a válást.
ma 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok, az lemaradt, hogy már bőven korábban is így volt
ma 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az 1890es években persze.
ma 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt ilyen. Első körben a bíróság békéltető tárgyalást tűzött ki. Ha a felek nem békültek ki, akkor kimondták a válást. Az ítélet jogerőre emelkedése után érvényessé vált. Én 1976-ban váltam.
ma 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Jó lenne, ha úgy működne, ahogy a kérdésben szerepel, de sajnos mindig elég volt, ha az egyik fél akart válni.
ma 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Sejtettem én is, hogy így volt 😞

ma 14:12
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az EZERNYOLCSZÁZAS években igen, 1900-es években már régen nem volt ilyen kitétel, ha valamelyik fél válni akart, akkor a házasságot felbontották.
ma 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!