Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Költözés előtt állok. Ti...

Költözés előtt állok. Ti hogyan emlékeztek vissza erre az időszakra?

Figyelt kérdés
Megbántad a döntésedet? Havonta hányszor látogatod meg a szüleidet? Miket vittél az albérletedbe? Hogy jössz ki a főbérlőddel, mennyit kell havonta fizetned? Igazából minden érdekel ezzel kapcsolatban!:)
2010. nov. 3. 19:16
 1/4 A kérdező kommentje:
Olyan jó lenne ha egy kicsit biztatnátok, és pozitív dolgokat mondanátok, mert itthon csak a negatívat mondják...:(
2010. nov. 3. 19:21
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia :)


Én 18évesen költöztem Budapestről Pécsre egyetemre életem legjobb döntése volt, azotta már befejeztem az iskolát. Átlag havonta 1,5 havonta 1x látogatom őket, nekem nem hiányoznak nincs velük problémám, de sokkal jobb egyedül.


Én gyakorlatilag minden cuccomat magammal vittem. Szekrények, ruhák, számítógép, hifi, tv stb. A főbérlőkkel én mindig normális vagyok, előfrodutl, hogy megprobáltak lehuzzni átverni. (pl. nem volt fütés nem csinálta meg hisztizet, hogy tönkre tettem stb. ) Ilyenkor tippli és kész. Pécsen is megtalláltuk végül a jó lakást jó főbérlővel :) ott 50e ft / hó + rezsi. Ami nekünk kb. 40e ft volt így 45e ft / fő volt a lakás bérlet. (egy barátommal lakunk egy lakásba) Pesten 65e + rezsi (50e) így itt kb. 60e ft / fő a lakás.


Szóval kitartás és ne hagyd magadat hülyére venni, és te se akkarj átverni senkit akkor nem lesz gond :)

2010. nov. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szia!

én 20 évesen költöztem a párommal. a döntés nehéz volt, de csak a bátortalanság miatt. örültem, hogy eljöttem, mert nem bírtam már otthon, mégis 2 hétig minden este sírtam. én csak a ruháimat és irataimat vittem.

a főbérlőm egy idióta, lassan egy éve nem is beszélek vele, csak a párom, mert ráborítanám az asztalt (lány vagyok). átvágott már nem egyszer.

jó tanács. ha szerződést írtok, olvastasd át szakemberrel, vagy olyannal aki ért hozzá. jól nézz körül, hogy mi az, amit ki kell cseréltetni, nehogy az legyen, hogy ti rontottátok el. mindent írjatok le. mi volt a lakásban, mennyit fizettek, óra állás. és kérj csekket, hogy fizethessetek, vagy ha nem ad, kérj igazolást, hogy mindent befizettetek. mi áfás számlát kapunk az albérletről, a rezsiről pedig másfél éve füzetet vezetünk, mennyi fogyott, mennyit fizettünk, és aláíratjuk. fontos, hidd el, mert minket ezek hiányában lehúzott. mert nem volt róla papír. nézd meg a zárakat, a szigetelést, mi minden évben szigetelünk. mert szar volt mikor oda mentünk, csak tapasztalatlan albérlőként nem figyeltünk ilyenekre.

jó tanácsként tapasztalatból írtam ezeket.


egyébként én igyekszem havonta menni apuhoz, de nem mindig jön össze. néha soknak érzem, de ha belegondolok, ő meg egyedül van.


mindent összevetve egyébként nem bántam meg, csak pénz szempontjából kidobott pénz. de szabad vagy, a magad ura. ennyiből megéri:)


sok sikert, remélem segíthettem.

2010. nov. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

18 évesen költöztem el otthonról,először koliba,minimális cuccot vittem...aztán jobbnak láttam albérletbe költözni

Egy lányhoz költöztem,ő volt a tulaj,3 hónapig birtam,nem jöttünk ki,havi 20 fixért egy fél szobát bérelem,ruhákon kivül nem sokmindenem volt még mindig(szgépen kivül persze),mert fullra szelet volt a lakás...

Onnan egy 2+feles lakás egyik nagyobb szobájába költöztem 10+rezsi negyedéért,2 srác meg egy nő volt lakótársnak,ott másfél évet laktam,oda már edények is kellettek.A tulajt annyira nem szerettük,idős bácsi volt,állandóan jött,unatkozott,de ha ráértem,akkor elment.

ahol most lakom,ez a legjobb eddig,másfél szoba,ketten vagyunk párommal,20+rezsiért,tulajt havi 1x látom,lakásba fel se jön,pedig itt lakik pár utcányira.

Ez annyira nem volt felszerelt,hűtő,mikró,szgépasztal,pár polc,fürdőberendezés már a miénk,meg persze annyi "lom",hogy ha költözni kell,simán kell egy kamion...


Haza eleinte minden hétvégén hazamentem,péntektől hétfő reggelig otthon voltam.Aztán már csak szombat reggeltől vasárnap délutánig.Aztán olyan párom lett,akivel a hétvégéket is jobb volt együtt tölteni,igy most már mivel együtt is lakunk,reggel megyek,estére jövök vissza,vagy együtt megyünk családlátogatni


Sose bántam meg

23/N

2010. nov. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!