Ez milyen szülő?

Figyelt kérdés
Anyámmal sosem volt jó kapcsolatom. Egy önző, beképzelt nőszemély, hiába az anyám, ez így van... Sosem voltam fontos neki, mindig csak ő. Persze az öcsém pedig legtöbb esetben egy kisisten. Mikor apám még velünk volt, egy fokkal jobb volt, mert apámmal folyton veszekedtek rajtam, hogy anyám hogy viselkedhet így velem, és néha apám győzött, legalább egy kicsi emberi tördősét kaptam. Most, hogy elváltak, borzasztó az egész, anyám úgy beszél velem mint egy kutyával, minden idegességét rajtam tölti ki, nem képes emberi hangon szólni hozzám, vagy ha mégis, akkor olyanokat mond, hogy sírni tudnék... Tavaly májusban volt nálunk egy \'kisebb\' balhé. Anyám szó szerint összecsomagolt öcsémnek, hogy takarodjon apámhoz. Mindezt azért, mert rosszul volt, és felkeltette anyámat azzal, hogy hányt... Én és az öcsém is kikészültünk attól, ahogy beszélt, mert én azért az öcsémet mégiscsak szeretem... Mikor már együtt szó szerint sírva könyörögtünk anyámnak, hogy ne csinálja már, kiállt az ablakba (a 10.-en lakunk), és közölte, hogy ő most öngyilkos lesz (természetesen nem lett. Ez csak amolyan érzelmi manipulálás volt.). Mikor kisebb voltam, is voltak ilyesmi húzásai, de ennyire még sosem fajult el a dolog. Én ebbe teljesen belebetegedtem már, pszichológushoz, kineziológushoz kell járnom, hamarosan pszichiáterhez is, de semmit az égvilágon nem segít, nem bírom feldolgozni, ahogy anyám viselkedik. Gyakran én is meglepődök, hogy kezdem átvenni anyám stílusát, pedig nem akarom, ezzel elmarok magam mellől mindenkit. Teljesen egyedül vagyok, legszívesebben meghalnék, azt hiszem ssemmi értelme ennek az egésznek. Mindez anyám miatt. Most apám gyermekelhelyezési pert indított, de csak azért, hogy anyámból pénzt szedhessen ki, mert őt meg csak a pénztárcája érdekli. Nagyon megváltozott a válás óta, régen érdekelte őt, hogy mi van velem meg az öcsémmel, de mostmár ő is szinte olyan mint az anyám... Teljesen tönkremegyek már ebbe, nem egy öngyilkossági kísérletem volt, vagdosom magam. Nem lehurrogni. Köszönöm. Normális ez? Hogy a szülők így tönkretegyék a gyereküket? Csak én vagyok megáldva ilyen szülőkkel? Azthiszem nem bírom már sokáig... Pedig igazán nem vagyok még idős...
szept. 15. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Ez egy mergezo, bantalmazo szulo. A diagnozis felallitasahoz azonban szakember kell, de van itt minden tunet: depresszio, narcisz, border. Terapiara van szuksege az egesz csaladnak.
szept. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Költözz el és szakíts meg vele minden kapcsolatot.
szept. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Költözz az öcséddel apádhoz.
szept. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hány évesek vagytok? Ha gyerekek, gyámügyhöz nem jelentett egy pszichológus sem? Egyáltalán nem normális amit anyád művel. Ha ott lettem volna még egyet löktem volna rajta az ablakban. Szörnyű, ahogy ez a nőszemély bánik veletek.

Amint felnőttetek mind a ketten, a kapcsolatot szakítsd meg vele. Ebből soha jobb nem lesz. Neked egy más környezetre van szükséged, ahol nincs egy ilyen agyament szerencsétlen.

szept. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem menj a rendőrségre és magyarázd el hogy inkább az apádnál szeretnétek élni, nem e lehetne elindítani egy bírósági tárgyalást erről hogy átkerüljetek.
szept. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%

Ide vezet csók meg babaváró, meg társai.


Alkalmatlan emberek csinálnak gyereket, de emberi módon nem tudják nevelni. Ez bár régen is volt,ára egyre gyakrabb.... borzalmas.


Kitartást kérdező! Felnőni, munkàt találni, elköltözni! És aztàn csakésszel gyereket szülni...!

szept. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Borzalmas, gyereke lelkét nyomortó szülő az ilyen

És az a gáz hogy apud sem egy főnyeremény. Két szék közül a padlón ültök tesóddal

Iskola pszihológussal beszéltél? Suliban milyenek az eredményeid? Diákmunkát esetleg vállalni ha tudsz? Nem lennél otthon és lenne pénzed is (már ha anyád nem venné el)

Ami anyukád viselkedésének jövőbeli változását illeti. Nos nem lesz vagy ha lesz akkor rosszabb lesz. Tűrd amíg muszáj. Igyekezz minnel jobban tanulni hogy mehess majd egyetemre, koliba és utána a szépen le is válasz majd róla. Tesódat is próbáld erre ösztönözni. Ne reméljétek hogy jobb lesz, mert nem lesz. Nem fair hogy ilyen szülőket kaptatok, de ha ezt dobta az élet akkor ezt dobta. Meg kell vele küzdeni. Ami nem öl meg az megerőssít. Próbáljatok minnél önállóbak lenni. Ne kérjetek segítséget csak ha nagyon muszáj.

Tüzd ki a célt magadnak és arra koncentrálj. Diákmeló, jó tanulmányi átlag, egyetem, koli.

Csak ez legyen az eszedbe

És ha egyszer kikerülsz utána az ajtót sem kell rányitnod anyádra, de apádra sem

Egyiknek sem való gyerek. Nem jó szülők

szept. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!