Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van mártír a családodban?...

Van mártír a családodban? Hogyan lehet kezelni?

Figyelt kérdés

Először meggyőződése, hogy ő maga önzetlen!

Vagyis folyamatosan önerőn felül tesz és adakozik szerettei felé. Ajándékot ad, szívességet tesz, stb... akkor is, ha ezt senki se kéri. Rengeteg energiát mozgat meg azokért, akiket fontosnak tart és lényeges, hogy közben önmagát önzetlennek hiszi.


Később már azt is egyre többször megemlíti, még önmaga előtt is, hogy ahhoz, hogy tehessen másokért, neki sajnos le kell mondania a számára fontos dolgokról: "Nem megyek edzeni, csak, hogy veled lehessek". Vagy: "Lemondtam a karrieremről értetek"... stb.


szept. 15. 10:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nagymamám. Mióta a papám elmeghalt, azóta nyafog, hogy neki de rossz és egyedül van, állandóan sajnáltatja magát. Pedig aztán naponta 3x telefonhívás, álladóan van nála valaki, tehát nincs egyedül mint sok idős a tanyán.


Úgy kezeljük, hogy nem foglalkozunk az érzelmi zsarolásával. Van nekünk is életünk, nem arra vagyunk, hogy az ő zavaros lelki világát ápoljuk, főleg úgy, hogy meg se tudja mondani mi igazán a baja. 🙄

szept. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

Lehetséges, hogy ha kapnának egy kis elismerést, szeretetet, nem is lennének mártírok.

A legönzetlenebb "mártír" is elvárhatná, hogy a családja értékelje az erőfeszítéseit, ne azt kapja érte, Hogy "senki sem kérte rá", minek csinálta... Elfogadtatok mindent, amit értetek tett, vajon viszonoztátok, vagy kapott érte akár egy "köszönöm"-öt is?

1-es voltam

szept. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Igen, de az ilyennek az sem jó, az enyém most azért készít ki mindenkit, mert nyugdíjazták. De olyanokért is mélyre tud küldeni, hogy lebetegszel (tőle kaptam el, de ő nem beteg), aztán megy, hogy jaj istenem mi lesz velünk,vége mindennek, megbolondult, megmomdtam, hogy öltözz fel, te vagy az oka, nyitva volt az ablak, rövidgatyában voltál, most mit tudunk csinálni... Vicc. Nem is a vírusik miatt, hogy mosna kezet. Mindenért magát sajnáltatja, meg "nagyon bánt, elegem van", pl lepucoltad a wc-t Alapból,aki nem ilyen term(szet is leveszi az életről, beleviszi. De persze a hazudozás az megy, megállás nélkül, ha lebukik is. Már nem is tudom elhinni egy szavát sem.


Másik, hogy nehogy már magát sajnáltassa, meg téged csinál ki, mert rám hozptt egy zaklatót, élvezte, hogy jelent neki, írogat. Ja hogy 4 éve bánt engem, az nem gond, a jóvoltából. De ő a szegény...

szept. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Anyam. 4 hetes a kisbabank, anyamek az elso ket hetben allandoan ideallitottak, anelkul hogy barki hivta volna oket. 2-3 naponta jottek, max egy orat maradtak (apam, tesom, mamam es o), de minden masodik latogatas veszekedesbe, sirasba torkollt.

Semmi nem volt jo neki, szerinte nem jo mosogatogepet vettunk (a naszajandekba szant penzbol), rendetlenseg van, kutya-macskaszor van, minek vannak a lakasban, stb. Nagyon nem hianyzott a baszogtatas, nem olyan allapotban voltam, szoval osszevesztem vele. Akkor jott a martirkodas, hogy o csak jot akar, szeret, mennyi mindent tett, blabla.

Mostmar csak heti 2-3x beszelunk kb 2 percet telefonon, es nem jottek 2 hete, ujra jol erzem magam, nincs gyomorgorcsom.

szept. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Heti 2-3, 14-es??? Az baromi sok! El fognak kezdeni visszacsordogálni!
szept. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
15: szerencsere csak annyit kerdez anyam, mi ujsag, hogy van a kisbaba. Hogy dolgoznak ok, hogy a ferjem. Ezt gyorsan lezongorazzuk. Multkor mar belengettem, hogy nem kell idejonni, ha mindenbe belekot. Talan ez hatott ra, remelem nem kell kitiltanom ot innen.
szept. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Mondjuk velem meg öcsém és a csaj csinálja ezt, hogy már előtte gyomorgörcsöm van és kb. 1-2 hét mire összevakarom magam.
szept. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Anyám. Eleve megkaptuk, hogy ő mindent miattunk csinált, csak miattunk maradt az alkoholista, munkanélküli apám mellett. Aztán megkaptuk, hogy erre áldozta az életét. HÁT KI KÉRTE? SENKI!


Gyerekként mi mondtuk neki, hogy lépjen, barátok, rokonok segítették volna, de nem. Ő maradt a nyakig szarban velünk együtt.

tegnapelőtt 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!