Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van mártír a családodban?...

Van mártír a családodban? Hogyan lehet kezelni?

Figyelt kérdés

Először meggyőződése, hogy ő maga önzetlen!

Vagyis folyamatosan önerőn felül tesz és adakozik szerettei felé. Ajándékot ad, szívességet tesz, stb... akkor is, ha ezt senki se kéri. Rengeteg energiát mozgat meg azokért, akiket fontosnak tart és lényeges, hogy közben önmagát önzetlennek hiszi.


Később már azt is egyre többször megemlíti, még önmaga előtt is, hogy ahhoz, hogy tehessen másokért, neki sajnos le kell mondania a számára fontos dolgokról: "Nem megyek edzeni, csak, hogy veled lehessek". Vagy: "Lemondtam a karrieremről értetek"... stb.


szept. 15. 10:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
53%
Volt aki mindent megtett a családjáért, sok mindenről lemondott értük, de soha nem hánytorgatta fel, sőt azt tartotta természetesnek.
szept. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
Így akar elismerést, egy kis figyelmet kapni. Erre gondolj, ne arra, hogy nem szívesen tette.
szept. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a szülők. Ők azt is felhánytorgatták hogy iskolába járattak minket.😂 Pedig azt gondoltam hogy ez természetes a 90-es években és tankötelezettség is van, de nem. Én egészen kivételes voltam amiért csak hálás lehetek.
szept. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
50%
3-as az enyémek azt is, hogy "etettelek", mondjuk sokszor kaptunk romlottat. De egyébként anyám full ilyen, nárci és folyamat sajnáltatja magát, ezt kellett volna, amazt, ez is a hibád. Belevisz ebbe az önmarcangolásba mást is. Vagy ha valami baj van, akkor tanácsot várnál, de inkább csak elkezd hibáztatni, magát sajnáltatni és belekerget téged is. Vagy folyamatosan hazudik és ha lebukik is még magát sajnáltatja, illetve még az a vége, hogy neked kell könyörögni neki. Ez volt, mikor lepaktált a csókával,aki 4 éve zaklat, fenyeget, nagyon durva. Hazudik, bizonyítékokat tüntet el és kb. neki köszömhetem az egészet, ha mondod még képes magát sajnáltatni. Meg random ordít mindig. Még ő az áldozat a végén.
szept. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Többé-kevésbé mártírokkal voltam körülvéve.
szept. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
68%
Utasítsd vissza, minden alkalommal szembesítsd vele, hogy nem kérted, és ezután se fogod kérni. Legyél hűvös. Az a lényeg, hogy ne érjen célt, sajnálatot, így lehet leszoktatni.
szept. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Ahogy a 4. irja.

Ez a rejtett narci, a legsotetebb az osszes kozul, ez kivegez. :-/

szept. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
A mártír személyiség rendkívül elterjedt az országban. A családunk több tagja született mártír. Alig győzöm elkerülni őket.
szept. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Évek óta azt sem tudom, mi van velük, és jó ez így.


Még azt is felhánytorgatták, hogy enni adtak. :D Bmeg, te döntöttél úgy, hogy gyereked lesz. Idióta...


Szóval, amint tehettem, elköltöztem, azóta nem járok haza.

szept. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Utolsó ugyanez, részegen fojtogatott, mert "etettelek p.szok". Mindent tűrnöd kellene nekik, mert bevállaltak. Vicc.
szept. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!