Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi vesz rá egy "apát", hogy...

Mi vesz rá egy "apát", hogy elhagyja a családját?

Figyelt kérdés

Pár napja beszélgettem egy új barátommal, hogy van-e testvére, családdal mivan, ez egy sportközösség, nem írom, mert esetleg felismerhetnek, szóval volt családi nap, stb, és oda is csak anyukájával jön, anyuja jön érte néha, stb, akinek meg együttélnek a szülők, ők is oda járnak.


Kérdeztem, hogy van e tesója, mondta, hogy nincs, aztán szóbakerült a család, kérdezte, hogy nekem apával mivan, mert sosem mesélek, inkább csak anyáról, mondtam, hogy egy éves koromban elváltak, de rendszeresen járok hozzá, nincs vita emiatt a családban, miattam jóbavannak, nincs pereskedés, láthatási idő, akkor megyek mikor akarok, mindegy, visszakérdeztem, hogy és neki? Mondta, hogy két éves korában elhagyta őket az apja, azóta nem is tud róla semmit, másik városban él, felesége van.. Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy vannak ilyen emberek, akiket ennyire nem érdekel a saját gyereke és családja? Még ha anyukával nincs jóba, megértem, de hogy lehet, hogy egy olyan gyerek, akit KÉT ÉVIG NEVELT, és KÉT ÉVIG VELE ÉLT, ennyire egyszerűen itt tudjon hagyni, és azóta rá se nézni.. Egyáltalán nem élnek rosszul, vagyis nem tudom, de ez a bizonyos sport nem a legolcsóbb, de áldoznak rá.


Valaki magyarázza már meg, hogy mi vesz rá egy felnőtt férfit, hogy elhagyja a saját gyerekét?! Az én apám minden gyereket babusgat, minden gyerekkel játszik,stb..

Nem hiszem, hogy anyagi gondok, mert esetleg ilyet tudnék elképzelni, vagy hallottam már esetleg róla, hogy mondjuk nem tudja megadni a gyerekének, amit akar, ezért szégyelli magát, és nem meri megkeresni, de itt még ilyen sincs szerintem.. Nekem bármi kell, megkapom, ha meg tudom magyarázni, persze nem füvescigit, stb, nem vagyunk azok a hű de gazdagok, de nem élünk rosszul, apa mindig mondja, hogy ha szeretnék valami új ruhát, menjünk vegyük meg, vagy nem-e kell zsebpénz, de sosem élek ezzel vissza, sosem kérek, vagy fogadok el ilyesmit.. Zsebpénzt nem kapok, de nem is vágyom rá, hiszen ha valamit szeretnék, szólok, és megyünk megvesszük, de modnjuk ez van háromhavonta, hogy na kinőttem a tavalyi pulcsikat, vegyünk már egy újat, itt a hideg..


Hozzátenném, a lány nem problémás, nem tanul rosszul, ebben a bizonyos sportban rettenetesen ügyes, mindenki, tényleg mindenki büszke lehetne rá, és tényleg nem tudom felfogni, hogy hogy lehet otthagyni egy családot.. Legalább a gyerekkel tartaná a kapcsolatot, ha már anyukával nincs is jóba.. A lány azt mondta, hogy őt egyáltalán nem érdekli, és fantasztikusan megvan nélküle, de én ezt nem tudom elhinni, hogy évek telnek el úgy, hogy aki szó szerint megcsinálta, most rá sem néz, holott két évig nevelte..

Bocs, hogy hosszú:/ 15L


2010. nov. 3. 09:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Te tetted fel a kérdést, az előző csak válaszolt rá.

Egyébként attól hogy ismered a gyereket és az anyát, valamennyire, és leginkább annyit ismersz amit a gyerek elmond neked. És ő sem biztos hogy a teljes igazságot ismeri.

Hogy lehet ilyen? hát simán. nagyon sok szerelemmel induló kapcsolat ér véget gyűlölködéssel. Az emberek beleképzelnek dolgokat a másik beszédébe, megsértődnek.. stb. nem nehéz egymás mellett elbeszélni. Aztán máris azt hiszik hogy a másik direkt keresztbe tett valamit nekik. Mint ahogy te is beszóltál az előző válaszolónak, holott szerintem semmi sértőt nem mondott, csak belekérdezett. Hát ez a helyzet.

Nagy önuralom és bölcsesség kell ahhoz hogy ne ugorjunk a másiknak ha félre értünk valamit. Sajnos kevesen jutnak el idáig. A veszekedéseknek szerintem kb 20 %-a jogos, amikor tényleg ártottak valakinek szándékosan. A többi a meg nem értésből vagy önzésből fakad.

2010. nov. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ezer oka lehet. De nyilván legfőképpen a nem működő párkapcsolat, illetve egy új szerelem berobbanása. Sokszor gondolják azt magukról az emberek, hogy majd milyen jó szülőkké válnak. Aztán amikor már ott a pici, jön a fekete leves. Mert sokan nem tudják, mire is vállalkoznak. Mert édesek babák, de eszméletlen kimerítő feladat, h a jól akarjuk csinálni. Azt azért csak halkan mondom, hogy nem csak férfiak hagyják el a családjukat...

Tudjátok azt hiszem a legeslegnagyobb gond az, hogy az emberek nem megjavítják amijük van, hanem egyszerűen csak elhajítják, és mennek tovább a jobb élet reményében. És a szenvedői ennek leginkább A GYEREKEK...

2010. nov. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Én mint apuka írok , egyetlen egy dolgot tudnék csak TALÁN ,hogy ne érdekeljen a gyerek , mégpedig az , ha nem az enyém.
2010. nov. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Utolsónak


Ez ma már egy 50e Ft-os kérdés csupán. Ennyit rá kell szánnia annak, akinek kétsége van, de ez nyilván nem te vagy.

2010. nov. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti:

Oké, értem, hogy ha nem a tiéd a gyerek.. De ez olyan, mint mikor elcserélik őket a kórházban.. Ha nyolc évig a sajátodként nevelted, nem hiszem, hogy csak úgy ott tudnád hagyni..

2010. nov. 19. 20:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!