Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi vesz rá egy "apát", hogy...

Mi vesz rá egy "apát", hogy elhagyja a családját?

Figyelt kérdés

Pár napja beszélgettem egy új barátommal, hogy van-e testvére, családdal mivan, ez egy sportközösség, nem írom, mert esetleg felismerhetnek, szóval volt családi nap, stb, és oda is csak anyukájával jön, anyuja jön érte néha, stb, akinek meg együttélnek a szülők, ők is oda járnak.


Kérdeztem, hogy van e tesója, mondta, hogy nincs, aztán szóbakerült a család, kérdezte, hogy nekem apával mivan, mert sosem mesélek, inkább csak anyáról, mondtam, hogy egy éves koromban elváltak, de rendszeresen járok hozzá, nincs vita emiatt a családban, miattam jóbavannak, nincs pereskedés, láthatási idő, akkor megyek mikor akarok, mindegy, visszakérdeztem, hogy és neki? Mondta, hogy két éves korában elhagyta őket az apja, azóta nem is tud róla semmit, másik városban él, felesége van.. Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy vannak ilyen emberek, akiket ennyire nem érdekel a saját gyereke és családja? Még ha anyukával nincs jóba, megértem, de hogy lehet, hogy egy olyan gyerek, akit KÉT ÉVIG NEVELT, és KÉT ÉVIG VELE ÉLT, ennyire egyszerűen itt tudjon hagyni, és azóta rá se nézni.. Egyáltalán nem élnek rosszul, vagyis nem tudom, de ez a bizonyos sport nem a legolcsóbb, de áldoznak rá.


Valaki magyarázza már meg, hogy mi vesz rá egy felnőtt férfit, hogy elhagyja a saját gyerekét?! Az én apám minden gyereket babusgat, minden gyerekkel játszik,stb..

Nem hiszem, hogy anyagi gondok, mert esetleg ilyet tudnék elképzelni, vagy hallottam már esetleg róla, hogy mondjuk nem tudja megadni a gyerekének, amit akar, ezért szégyelli magát, és nem meri megkeresni, de itt még ilyen sincs szerintem.. Nekem bármi kell, megkapom, ha meg tudom magyarázni, persze nem füvescigit, stb, nem vagyunk azok a hű de gazdagok, de nem élünk rosszul, apa mindig mondja, hogy ha szeretnék valami új ruhát, menjünk vegyük meg, vagy nem-e kell zsebpénz, de sosem élek ezzel vissza, sosem kérek, vagy fogadok el ilyesmit.. Zsebpénzt nem kapok, de nem is vágyom rá, hiszen ha valamit szeretnék, szólok, és megyünk megvesszük, de modnjuk ez van háromhavonta, hogy na kinőttem a tavalyi pulcsikat, vegyünk már egy újat, itt a hideg..


Hozzátenném, a lány nem problémás, nem tanul rosszul, ebben a bizonyos sportban rettenetesen ügyes, mindenki, tényleg mindenki büszke lehetne rá, és tényleg nem tudom felfogni, hogy hogy lehet otthagyni egy családot.. Legalább a gyerekkel tartaná a kapcsolatot, ha már anyukával nincs is jóba.. A lány azt mondta, hogy őt egyáltalán nem érdekli, és fantasztikusan megvan nélküle, de én ezt nem tudom elhinni, hogy évek telnek el úgy, hogy aki szó szerint megcsinálta, most rá sem néz, holott két évig nevelte..

Bocs, hogy hosszú:/ 15L


2010. nov. 3. 09:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy osztálytársam, akinek kicsit később ugyan de még ovis korában váltak el a szülei. valószínűleg rossz is volt a házasság, de azt hiszem az robbantotta ki a tényleges elszakadást, hogy a kislánynak megállapították hogy van egy örökletes betegsége, ami bizonyos étkezési megszorításokkal jár. Ezt a kedves apuka nem volt hajlandó elfogadni és elismerni, és a feleségére fogta hogy ő beszéli be hogy beteg a gyerek. közre játszik, hogy kedves anyós adta alá a lovat. Nos, odáig fajult a helyzet hogy apuka lelépett, és vissza se nézett. A lány már gimi vége felé úgy gondolta hogy csak fel kéne keresni az apját, de a viszonyuk sosem rendeződött lévén hogy az öreg rendkívül fafejű és mindenbe bele akart "ugatni", szóval végül is megint megszakította vele a kapcsolatot.


Szóval szerintem olyan ok lehet, ami miatt vagy a nő vagy a férfi agyonszekírozza a másikat, és a másiknak annyira elege lesz, hogy inkább mindent hátrahagy.

2010. nov. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%

Hosszú kérdésedre a rövid válasz az, hogy az anya. A legtöbben nem a gyereket akarják otthagyni, hanem az anyjukat.


Ha "eccerű" az érzelmi élete az apának, akkor az anya iránti negatív érzelmeit a gyerekre is kivetíti, és akkor már könnyen otthagy csapot-papot. A "te gyereked", a "te véred", "te akartad ezt a gyereket" és magának talán még azt is bemagyarázza, hogy nem ő a gyerek apja.


Nem biztos persze, hogy ez van a háttérben, de akár ilyesmi is lehet.

2010. nov. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%

Léteznek olyan "anyák", akik kifejezetten sportot csinálnak abból, hogy az apat sértegessék, alázzák, stb. és nekik ehhez eszköz a gyerek, a láthatás.


Én ismerek ilyen elvált házaspárt, ott az apa minden láthatásnál felveszi titokban "anyuka" produkcióját, mivel a gyerek csak 2 éves és később joga lesz tudni, miért pont neki nem jutott apuka.

2010. nov. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

De ezek annyira undorító dolgok.. Nem tudom elhinni, hogy akivel egyszer együtt élsz, azt később annyira meg tudod gyűlölni, főleg, hogy még gyereket is csináltál neki, a szülők már nem voltak gyerekek, szóval nem az van, hogy 15 évesen kipottyant és egyszerűbb lelépni..

Egyébként ismerek olyanokat is, akit apuka elhagyott, mikor megtudta, hogy anyuka terhes, a nő ottmaradt egy ikerpárral egyedül, aztán persze apukának megjött az esze, de addigra már másik barát, akivel azóta is együttvannak, van másik gyerek, imádja a férfi is őket, és "sajnos" sokkal jobban tisztelik a nevelőapjukat, mint a vérszerintit, mert sokkal többet tett értük..:S Persze apukával is szoktak találkozni, de sosem lesz ez már olyan..:S

2010. nov. 3. 09:50
 5/15 anonim ***** válasza:
Fö kérdésre válaszolva: Egy másik család ?
2010. nov. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nincs másik családja, csak egy másik felesége, de ez is új szerintem, nem azóta..

Van egy volt osztálytársam, neki a szülők együtt éltek sokáig, majd pár éve apuci elkezdett klánháborún fűzni nőket, akkor elváltak, a gyerekekkel dobálóztak, most néha beszélnek, de pl apuka új esküvőjére meg sem voltak hívva a lányai..

2010. nov. 3. 09:56
 7/15 anonim ***** válasza:

Szerintem is undorító ha valaki ezt teszi!

Mert az oké, hogy az a gyerek anyját megutálta, de attól még a gyerek a gyereke marad és igenis gondoskodnia kell róla!!

Nem tudom mi lehet a kivétel ilyen esetben. Talán ha kiderül hogy a gyerek nem is az övé, hanem a feleség megcsalta és mástól esett teherbe. Ekkor még azt mondom rendben van hogy az apa nem akarja látni a gyereket.


Nekem is van 1 bnőm, akinek az apja lelépett, nem is foglalkozott a lánnyal, pedig egy városban is laktak. Néha felhívja telefonon és jópofizni kezd vele, és nem érti hogy miért nem akar vele szóba állni a bnőm... Érdekes ez is!


Szóval szerintem sem hagyhatja így el egyik szülő sem a gyerekét, erre nem jogosítja fel semmi.

Főleg nem ha a gyerekél vmilyen betegséget állapítanak meg. Ekkor még nagyobb szükség lenne a támogatásra...

2010. nov. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
43%

Mi veszi rá? Pl. nem akarta a gyereket, csak anyuci "véletlenül" teherbe esett. Persze apuci is védekezhetett volna, de az, hogy ő is hülye volt, nem változtat azon a tényen, hogy nem akarta a gyereket, csak rákényszerítették.


Ezen kívül nem látsz bele az életükbe, honnan tudod, hogy az apa nem akarta látni sose a gyerekét, lehet, hogy anyuci tiltotta el, apucinak meg nem volt annyi esze/pénze, hogy bíroságra menjen az igazáért.


*Nekem bármi kell, megkapom

Lelkiismeret-furdalás? A család pénzzel való pótlása?

2010. nov. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Onnan, hogy ismerem az anyját, és a gyereket is..


Egyébként semmit nem tudsz rólam, úgyhogy nyugodtan vegyél vissza magadból, egyáltalán nem úgy értettem, hogy a családot pénzzel pótolják, csak azt akartam ezzel mondani, hogy rólam gondoskodik az apám, és egyikőjük sem akarja, hogy nekem ebből bármi bajom legyen, bár nem lenne.. Egyébként meg lehet azt úgy is oldani, hogy másé a gyerek, hát basszus, mikor a kórházban összecserélik a kölyköket, és nyolc év után derül ki, az se az ő gyerekük, mégis nyolc évig azt imádták, és nem akarják visszacserélni...

2010. nov. 3. 11:03
 10/15 anonim ***** válasza:
Aki azt irta, hogy az anya, annak valószinüleg igaza van, én ismerek egy "anyát", aki a válás óta (ö keresett szeretöt, mert az apa "csak" dolgozott napi 12 órát, hogy megéljenek - igy volt kb. 150000 Ft-juk négy gyerek mellett) és ezért küldte el a nö a férfit - és azóta azt sulykolja a gyerekekben, hogy nekik KÖTELESSÉGÜK gyülölni az apát, mert nem hoz elég pénzt a válás óta neki.
2010. nov. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!